Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

Mimi323

Presne, je to na nej.
Ale všetky veci sa daju vyliečiť inak ako farmaceutikami, stačí pozriť do témy otázky na RNG. Ten radí babám to, čo som sem napísala.
A inak chrípka sa dá vyliečiť doplnkami a za podstatne kratší čas ako pri antibiotikách.

alzbee

Tak ale podla mojho nazoru, ked jej uz nebudu pomahat ani prirodne a nehormonalne prostriedky, tak asi v tom nieco bude, ze ma problemy s hormonmi a to treba riesit...ja sice doktorka nie som, cize neviem, ci su a ake lieky okrem HAK su na upravenie cyklu, tak ale to, ze by jej nasadila nejake hormonalne lieky neznamena, ze jej to automaticky uskodi. Praveze by jej to teda malo ten cyklus upravit. Ved to je ako s chripkou-clovek sa snazi najprv bylinkami vyliecit a neist hned k doktorovi, ale ked to proste neprechadza, tak k tomu doktorovi treba ist a predpise lieky, aj ked teda tie lieky na jednej strane zatazia pecen, ale na strane druhej clovek vyliecia. Tak ale je to na tej babe, ci pojde, ci nie...mne je to kvazi jedno. len mam pocit, ze tu na fore kazdy nenavidi gynekologov zato, ze predpisuju HAK. Ale kazdy ma slobodnu volbu a ked HAK nechce, tak ani ju brat nebude.

alzbee

Ved ked povie gynekologicke, ze HAK v ziadnom pripade nechce, tak jej ju vnucovat nebude...a v 18tich by podla mna uz mala mat cyklus davno upraveny a nie, ze jej meska aj vyse mesiaca. Jasne, aj ja jej odporucam, nech kludne vykusa to, co si jej napisala aj ty, ale ked jej to neprejde, tak by navstevu gynekologa nemala odkladat.

Mimi323

Len nechoď na gyndu, lebo ti lekárka hneď predpíše HAK a potom to bude ešte horšie. Na upravu cyklu je dobrý Gynex, Yam, Dong quai, Pupalka.
Ale nemyslím, že by si sa tým musela v 18 nejak zaťažovať.

alzbee

Myslim, ze budes nadarmo cakat...chod na gyndu a uvidis, co ti povie lekar. Predpokladam, ze su na to aj nejake lieky (okrem HAK)...ale bolo tu uz vela rad ohladom toho a mnohe baby tusim spominali, ze alchemilkovy caj je dobry na upravu cyklu.

ketrin003

Cauko...
Moj problem je ten, ze mam dost nepravidelnu menstruaciu. Niekedy mi meska aj mesiac alebo viac. Doteraz som cakala ze sa to ustali, ale kedze uz mam po 18tke, zrejme by sa to malo zacat riesit. Vie mi niekto poradit co robit?
Viem, ze sa na to pouziva antikoncepcia... len newiem ci je to nutne. mam este cakat?

kaktuska

Chod s tym k doktorke kamoska to mala a nechcelo jej to prestat porobili jej vysetrenia ci je ok lebo to mozu sposobovat cysty a celkovo je to dost nebezpecne tak dlho krvacat moze ti prist zle

mikaaaaa

ahojte.....mno newiem co mam robit,lebo menstruaciu som nemala uz dva mesiace a teraz ju mam uz dva tyzdne v kuse a je celkom silna,nastastie ma nic neboli,ale dva tyzdne je uz naozaj dost......tak co mam robit???????????plss poradte......

Katie92

Ahoj. dnes som dostala menstruaciu (co by bolo uplne normalne...) ale naposledy som ju mala 7.5. (...teda len pred 12 dnami). ten posledny ciklus bol sice slaby, ale aj tak z toho nemam dobry pocit, ze som to znova dostala... stalo sa to uz niektorej z vas? ...je to predsa len priskoro... len sa chcem ujistit, nech sa nemusim znepokojovat...