Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

Batuska

Ked mam menstruaciu kazdych 17 dni je to v poriadku?? Menstuaciu mam asi 1 rok a dlzka je asi 8 dni. PLs dajte vediet.

alchemilkax

Iwanna, prve roky po zacati menzesu *a tebe zacal dost neskoro) su nepravidelnosti skor pravidlom nez vynimkou ... preventivna navsteva gynekologa okolo 18 rokov by urcite neuskodila ... nenechaj si vsak iba z dovodu nepravidelnosti predpisat hormonalnu antikoncepciu - to lekari radi robia (kedze ich o tom presvedcili farmaceuticke firmy na seminaroch), ale problem to nevyriesi - po vysadeni bude cyklus este rozhadzanejsi a okrem toho HAK ma nezanedbatelne vedlajsie ucinky. Skus to najprv poriesit prirodnou cestou - dostupny je alchemilkovy caj, pit v druhej polovici cyklu (a ludia, prosim nepiste hned zasa v dalsom prispevku vsetky tie cinske a ktovieake mediciny co uzivate resp. predavate)

ellyy

ak mate nepravidelny cyklus a uz mate viac ako 18 a aj pred tym vam vzdy meskal asi mate nieco s hormonmi pridete na gyndu a tam vam urobia testy na hormony a potom uz len liecba:-)

iwanna

ahojte ja mam 17 a menstruaciu mam len rok a pol ale raz mam silnu a niekedy zas slabu a niekedy je skoro a niekedy zas meska je to normalne? diky za odpoved

alica7

"Nevedomá", tvoj cyklus ako ho popisujes je v norme. Absolutne presny cyklus kde by bola vzdy rovnaka dlzka je skor raritou .. a u iba 3% zien pride kazdy mesiac v rozmedzi 3 dni. U 58% zien je rozpätie dlzky jednotlivych cyklov v roku (teda najdlhsi minus najkratsi cyklus) viac nez 8 dni. (Zdroj: Freundl, G. et al.: Natürliche Familienplanung heute)

nevedomá

Mám problém? Nevie niekto čo znamená pravidelná menštruácia?To ako že chodí každý mesiac od 22 do 36 dňa alebo presne v jeden deň?ja mávam cyklus niekedy 28, niekedy 30, 31, 34 alebo 29 dní. Znamená to, že mám nepravidelnú menštruáciu? Je to normálne? Viem, že ked máš menštruáciu ešte krátko tak to môže byť nepravidelné, ale ja ju už mám 7 rokov a ešte som ju nemala dva mesiace po sebe v rovnakom časovom intervale. Ďakujem za radu.