Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

potrebovala by som radu..mam nepravidelnu menstruaciu a mala by som ju niekedy teraz dostat... no neviem ci ju aj dostanem lebo je dost nepravidelna... ma zmysel urychlit jej prichod??

maruska123

klara ako mozes byt taka nezodpovedna a neist ku gynekologovi?? inak nezistis co ti je...kludne mozes mat aj cystu, ale ked ti na tom nezalezi a nechces mat raz deti, tak sed doma na zadku a cakaj, co sa s tebou stane

klara123

ahojte, mam dosť nepravidelnu menštruaciu.. poslednykrát som ju mala v júni, teraz asi pred týždnom som mala trocha špinenie aj par kvapok krvi a odvtedy nič, u gynekologa som nebola, mam z toho divný pocit.. menzes uz mam od 13 teraz mám skoro 18 takže by už mal byť pravidelný, pleť sa mi dosť zhoršila, asi to bude tým.. možno že to bude od stresu, lebo som chora a schudla som 5 kg asi za 2 tyždne,, takže tak.. dufam že to neje nič vážne :(

Sisulienka88

šak hej uživať si možem, ale neviem kedy ma to prekvapi... nijake tabletky by som brat nechcela takze asi to tak musi byt

annniee

Sisulienka88, to máš ešte v pohode, keď len o pár týždňov, mne vynechá aj pár mesiacov a vtedy absolútne nemám ani šajnu, kedy dostanem :D a to už mám pomaly 19.. napr. aj teraz som mala naposledy začiatkom júna, už je koniec augusta a ešte stále nič.. gynekolog mi dá akurat tak vyvolávačku alebo mi zas bude núkať HAK, takže si radšej užívam leto bez krámov

tpch

sisulienka, posun o dva tyzdne je este vcelku normalny. Gynekolog ti hned nasadi antikoncepciu, ked sa mu postazujes, ze mas nepravidelny cyklus. Uzivat antikoncepciu je vsak vacsie zlo ako mat nepravidelny cyklus.

Sisulienka88

mam skoro 18 rokov, prvy menzes som dostala ako 13 ročna, ale stale ho mam nepravidelny,.. neviem či to robi stres ale vadi mi to... teraz v lete ani neviem kedy mozem ist na kupko kedy nie, kedy mozem zobrat biele nohavice... ani tak nejde o to ved to nesu strasne problemy.. ja sa skor bojim toho či je vsetko ok :( na ultrazvuku som bola asi 4 roky dozadu lebo ma vtedy bolelo brucho ale vsetko bolo v poriadku.,
Niekedy je pravidelna, stava sa mi napr. že januar, februar dostanem okolo 15, ale v marci sa to presunie na koniec mesiaca a potom som z toho cela nesvoja....viem že by som mala ist na vysetrenie aj sa chystam ale este predtym by som sa chcela poradit..

jajkafr

Ejzinka
dobre by bolo keby ti lekár zobral krv na hladinu hormónov lebo to býva dosť častým problémom nepravidelného cyklu

Ejzinka

Ahojte:) mám 17 a menštruáciu (budem to tu popisovať ako Mko) som prvýkrát dostala dosť neskoro... v 15... prve dve boli v pohode, lenže potom sa to zhoršovalo. mala som ju 3 týždne vkuse, potom 2 mesiace nič, potom zasa len 2 dni, a nakoniec pol roka nič. Veľmi som sa bála, že čo to so mnou je. Asi pred mesiacom a pol som išla prvýkrát ku gynekológovi a ten mi povedal že môj index napovedá tomu, že som podvyživená, no ja sa na to necítim. Keď som to povedala mamine, tak tomu absolútne neverila, pretože je toho fakt veľa zjem. Napokon mi gynekológ predpísal Softine, lenže Mko sa mi stále nezlepšilo :( ... počas užívania tabletiek som to mala, že prvý týždeň, potom týždeň nič a teraz ten posledný týždeň zasa... no a teraz je ten týždeň keď by som oficiálne mala mať... Je to strašne obmedzujúce pre mňa a začínam o sebe fakt pochybovať :( ... A čo sa týka tej štítnej žľazy, tak čo som zisťovala po rodine tak nik nemal žiadny problém s ňou... že by som bola prvá? ...

Prosím Vás nemá niekto nejaký nápad, aby sa mi to upravilo aspoň trošičku? O:)

Madona

Dobry den .Chcem sa spytat pos menstruacia bola 8 marca a teraz co bol vikend v sobotu rano sme mali poh styk s manzelom ---pred nim som bola strasne vlhka a bol to 26den ---podla mna to asi nebol plodny den .vecer mi bolo na grcanie a aj este v nedelu a trosku aj v pondelok.mavam nepravidelny cyklus.Co to moze byt ---moze to byt ,ze som tehotna.Cykly mavam 28,39,49,41 atd.Musi mi byvat zle az dovtedy,kym si nespravim test ci nie.Dakujem.S pozdravom Koperova Zuzana