Seroxat

Príspevok v téme: Seroxat
laila

Ahojte!Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s tymito antidepresivami.Ci vam pomohli,za aku dobu,ci ste po nich priberali,ci ste mali nejake neziaduce ucinky.Uzivam ich uz cez tyzden,zatial necitim ziadnu zmenu(mozno skor k horsiemu),mavam velmi cudne chaoticke sny a bolesti hlavy-moze to byt z nich?Velmi pekne dakujem za odpovede

M1508

ja som na seroxate skoro rok.citim sa vinikajuco. aj som pribrala ale nie vela.beriem ho na uzkostnu depresiu po porode som sa zosipala ako dom s kariet.zacalo to nechutenstvom nespala som a na konci uz boli seba poskodzovacie myslienky a stale som plakala.pripadala som si ako robot nic som necitila z nicoho som nemala radost.pomali ho vysadzam a najvecsi strach mam ze sa mi to vrati.aj ked si myslim ze to mam na cely zivot.

dixil

chcem sa spytať bral som som seroxat rok a pol, potom som ho vysadil lenže teraz asi po troch tyždnoch ako by sa mi to začalo vracat neviem či má nekto neaké skusenosti ak áno tak skuste napísať

Je to v poho

Chcel by som napisat moj postreh k uzivaniu Seroxat..Ja som sa dostal do stavu uzskosti a zato moze alebo mohol zivotny styl, ktory je vsade okolo nas a to stres.. Busenie srdca, nespavost, hyperaktiva, trasenie v tele alebo vnutorna nervozita aj ked som bol v pohode alebo som si nepripustal ze som v strese...
Vysetrenia som mal zo srdcom, stitnou zlazou a rozne krvne vys. samozrejme vysledky zdravy 100percent...tak som sa vybral k psychiatr...zacal som uzivat lexaurin a seroxat... ubehlo 3mesiace od navstevy lekara a sa sa citim velmi dobre samozrejme uz neuzivam lexaurin a so seraxom som kazdy den, moze sa uzivat dlhodobo...jednoducho konzultujte s lekarom...
Moj osobny postreh je ten ze lutujem ze som ho nevyhladal hned a ze som sa trapil v uzskostiach aj ked nehovorim ze som na 100percent ale urcite na 90perc sa citim lepsie a som stastny .
Niekedy pridu na um uzskostlive myslienky ale treba sa naucit s nimi nebojovat, jednoducho ignorovat a to naozaj pomaha...je to velmi tazke ale ide to a cas lieci!!!
Vyhladavam oddych, cas pre seba, sauna, fitnes, beh, masaz a teraz chodim aj na akupunkturu ...po viem Vam neriesim ci je to z toho alebo seroxatu ale vsetko ma svoj suvis spolocny, citim sa dobre...
Na zaciatku uzivania som mal prve tri dni hrozne sny, triasku a krce v svaloch vsetko preslo...
Nebojte sa najst cestu k zlepseniu svojho ja, vyskusajte a nechajte volny priebeh to mu to, netreba rozmyslat o minulosti ani o buducnosti lebo zijete prave teraz dnes a z toho sa treba tesit.Ostatne pride samo a budete to riesit ked to pride...
Vela zdravia Lubo

babus

Ahojte,aj ja trpím panickou poruchou, seroxat beriem 10 mesiac, Ja som cakala že to znížime ale my sme to zvyšili. Nevadí, zatial som v pochode, len večer ked idem spat mam stále taky pocit že sa udusím, ani na jednu ani na druhu stranu sa otočit,a jasne ešte stále citím bušenie srdca. Minuly rok som bola v nemocnici. a poradte mi prosím Vás ako mam s toho schudnut, odkedy beriem seroxat pribrala som 10 kíl ale Ja by som strasne chcela schudnut, ako??? a strasne mam chur na sladké!

rala

ahojte...ja uzivam seroxat uz vyse roka.predpisala mi ho neurologicka a nedam nan dopustit.mala som rozne problemi bola som precitlivela, vsetkeho som sa bala kazdeho jedneho dna co pride, nemohla som spavat, busilo mi srdce, mala som zavraty a bola som ako v nejakom tranze...po 14dnoch uzivania mi vsetky tieto priznaky odozneli a bola som strasne rada ze dokazem znova normalne fungovat...aj ked za posledny rok som pribrala 10kil kedze aj viac jem no neviem ci to ma suvislost prave s nim...

bida

Čaute !Ja som bral seroxat asi 2 roky, potom čo som pri rôznych situáciach zažíval až panickú úzkosť achvenie celeého tela. Mával som pomaly zo všetkého strach. Bral som tabletku denne a potom sme pomaly začali vysadzovať až na pol tablety za 3 dni. 6. decembra som vzal poslednú tabletku, ale o 3 mesiace som dostal taký záchvat paniky , čo by som nikomu neprial. Teraz som už 10 deň zase na 1 tabletke a len dúfam, že sa mi moje zdravie vráti do normálu. Mal niekto podobný problém po vysadení. pripomína mi to abstinenčný stav. zatiaľ mi je úplne nanič.

aljoska

sunny,ja som seroxat užívala vyše 2 rokov a nedám nan dopustiť.A ešte som rada tomu,že som zavčasu vyhladala odbornú pomoc,lebo ináč by som dopadla ovela horšie.Trvalo to síce 14 dní,kým mi začal účinkovať,ale potom som sa už cítila super.Ako som písala,užívala som ho vyše 2 rokov a teraz som už 5 rokov bez liečby.Žiadne vedlajšie účinky som nemlala a jedine tomuto lieku dakujem za to že som sa vrátila do normálneho života.Tak ti držím palce,ak sa odhodláš ho užívať nech ti tak pomože ako mne.

sunny9

A ja som si myslela, že som jedna z milióna, že iní takéto problémy nemajú. Čítam tu o seroxate, lekárka mi ho predpísala, no neviem sa odhodlať ho začať brať. Fungujem už roky s problémami, ktoré ste tu opísali, no som veľký nepriateľ liekov. Veľmi, veľmi by som sa chcela cítiť fajn, no keď čítam vedľajšie účinky, tak ma chytí až triaška. Potrebujem povzbudiť a uistiť.

lelele

ahojte.ja som brala seroxat asi pred 3 r.a celkom mi pomohol a pribrala som z toho.co mi dost prospelo.a tak som ho uz prestala uzivat a ono sa to vratilo opät a schudla som.vraj serozat treba uzivata si 2 roky aj ked sa citite uplne dobre.a tie stavy ze nemozte dychat,to mavam aj ja ale to je vsetko v hlave.nie je to naozaj.mne s ato stava hlavne v noci alebo ked som sama v cudzom prostredi.mne sa zdalo ze nemozem dychat aj z vitaminu : ))ale som si povedala ze to je blbost a po 5 min.bolo vsetko ok : )

rockerka794613

jA SOM SEROXAT BRALA A BEREM KVOLI ANOREXII A hypersenzitivite. áno, podporuje chuť do jedla ale ja mám s ním dobré skúsenosti. myslím že seroxat nemôže za sny........opýtaj sa psychiatra a porad sa s ním.