Seroxat

Príspevok v téme: Seroxat
laila

Ahojte!Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s tymito antidepresivami.Ci vam pomohli,za aku dobu,ci ste po nich priberali,ci ste mali nejake neziaduce ucinky.Uzivam ich uz cez tyzden,zatial necitim ziadnu zmenu(mozno skor k horsiemu),mavam velmi cudne chaoticke sny a bolesti hlavy-moze to byt z nich?Velmi pekne dakujem za odpovede

maja.

Lauren:
Nesmiete vysadit seroxat naraz, ale postupne v priebehu tyzdnov az mesiacov.Tie problemy mate z toho.Postupne znizovat !!!! Zozente si ho.
Mozu prist este horsie stavy.

Laureen

Ahojte...som uplne sokovana z vasich skusenosti z vysadenim Seroxatu a jeho navykovostou(a to som vystudovana psychologicka;).Ja ho beriem vyse 2 rokov,ale momentalne som v zahranici a dosli mi lieky,tak uz som vyse tyzdna bez neho a je mi riadne zle.Su to vsak zaludocne problemy a tiez som velmi slaba...moze to byt z \"vysadenia\" Seroxatu alebo mam patrat dalej co mi je??Beriem ho na panicku por.

Ivana4387

Majuska-

Nenahovaraj tu ludi na drogu ktorej sa aj ty velmi tazko zbavis.Potom uvidis. To priberanie mas presne s neho.Posobi aj na gaba receptory a clovek z neho zblbne.Je pravda ze zvysuje serotonin, ale to robi aj lubovnik bodkovany a nie je navykovy.Moj znami nevie
vysadit toto svinstvo a musel sa vratit k seroxatu :horsie je, ze potom prestava zaberat a potrebuje sa zvysovat davka.

Majuska vyber si s toho co potrebujes a ostatne necitaj ale najlepsie by si urobila, keby si ho postupne znizovala a zabudla ze takyto liek existuje.

Majuška

ahojte všetci hltači Seroxatu.Nedá mi, nepripojiť sa k debate o tomto lieku. Aj ja ho beriem už 10 mesiacov. Po strastiplnom prvom týždni užívania tohto lieku sa mi výrazne uľavilo. Začala som konečne žiť,zmenšoval sa mi strest a hlavne postupom času sa mi začali zmierňovať fóbie. Úspechom bola 14 hodinová cesta autobusom do Chorvátska toto leto ( fóbia z autobusa a uzavretého priestoru ). Môžem už konečne navštíviť obchody ako TESCO, Lidl, Kaufland, kde mi tiež predtým prekážal uzavretý priestor. Jediné negatívum je, že som už pribrala 12 kg. Ešte sa to dá, lebo predtým som bola dosť chudá a teraz mám 62 kg.
Aj ja som si povedala, že som mala v tomto smere konať skorej, keď som mala depresie z rozvodu, z práce.... Preto neváhajte a dajte sa na túto dráhu liečenia, budete ako vymenení. Veľa zdaru!!

Jaroslav..

Pre catherin"Ak je zrazu prerušené užívanie SSRI, môže vyvolať ako fyzické, tak i psychické abstinenčné príznaky, známe ako Syndróm z vysadenia SSRI (Tamam & Ozpoyraz, 2002). Keď sa dospeje k rozhodnutiu prestať brať antidepresívum, bežným postupom je odvyknúť si od nich pomalým znižovaním dávky počas týždňov až mesiacov, toto však abstinenčné symptómy len zmenší, neodstráni ich. Vo väčšine prípadov syndróm z prerušenia trvá jeden až štyri týždne, sú však pacienti (najmä ak užívali antidepresívum dlhšiu dobu alebo vo vyšších dávkach), ktorí zažívajú nežiadúce účinky ako oslabenie koncentrácie, zlá krátkodobá pamäť, nepokoj a sexuálne poruchy a to mesiace, ba dokonca roky po vysadení.

Jaroslav..

Zadaj do googlu" paroxetin vikipedia.Tam pisu ze je navykovy a ze sa tazko vysadzuje.Ale ze ma velmi dobre ucinky .Precitaj si to a uvidis.Pisu to odbornici.Catherin posli to potom Tym co ti odpisovali ze nie je navykovy

Catherin

Jaroslav: presne tieto problemy som mala aj ja, ked som nahle vysadila seroxat! Teda vysadila, ona mi ho psychiatricka odmietla viac napisat. Napisala som na nu staznost, ale odpisali mi, ze take stavy som nemohla mat, lebo ze seroxat nie je vobec navykovy. Takze ako podla nich si vymyslam. Nech si to skusia na vlastnej kozi a potom mozu nieco hovorit.

folll

chcem sa spytat či zaberie seroxat aj druhy krát ja som ho vysadil asi po roku apol po mesiaci som mal všetky stavy spat zatial ho beriem 3tyžden je to lepšie ale ešte to nieje ono dík za radu

marro

CHCEM SA SPYTAť VYSADIL SOM SEROXAT ASI PO ROKU A POL A STAVY SA MI VRáTILI CHCEM SA OPYTAT čI ZABERIE AJ DRUHY KRáT ZATIAL HO BERIEM ASI TRY TYžDNE TROCHU SA TO ZLEPšILO ALE JE TO NIč MOC EšTE SKUSTE NAPíSAT DíK

Jaroslav..

Ked zacnes uzivat antidepresivum SSRI typu Seroxat len velmi tazko sa ho vies zbavit bez neziaducich ucinkov.Je to liek ktory bral --Robbie Williams zavisly na Seroxate.Skusal to ale stale sa k nemu musel vratit.Neviem preco take lieky davaju ludom ,pomoze to a potom je
problem .Ani ja sa ho nedokazem zbavit.Stale som ho vysadil podla pokynov a po 3 mesiacoch sa mi zhorsil stav.Nenormalne neziaduce ucinky tras, nepokoj,uskost atd.Niekto ma to stastie ze nepocituje tieto problemy.