Seroxat

Príspevok v téme: Seroxat
laila

Ahojte!Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s tymito antidepresivami.Ci vam pomohli,za aku dobu,ci ste po nich priberali,ci ste mali nejake neziaduce ucinky.Uzivam ich uz cez tyzden,zatial necitim ziadnu zmenu(mozno skor k horsiemu),mavam velmi cudne chaoticke sny a bolesti hlavy-moze to byt z nich?Velmi pekne dakujem za odpovede

kamilkaB

ahojte ja uzivam 3 rok seroxat a chem sa opytat uziva niekto 5mg? viem vela ludi nechape ale ja ho uzivam v takom mnozstve lamem ho a pomohol a pomaha ...

ceska

Myslíte si někdo jako já, že psychiatrie založená převážně na předepisování psychofarmak není cesta ku zdraví, ale spíš vytloukání klínu klínem? Potlačení symptomů nemocí (problémů) a nikoliv hledání jejich příčin a cesty ven? Máte taky někdo dojem, že po delší léčbě psychiatrií, se už těžko rozpoznává, co je příznak původní nemoci(problému), co jsou vedlejší účinky psychofarmak a co jsou abstinenční příznaky při přechodu z jednoho léku na druhý? A máte taky dojem, že vliv silného farmaceutického průmyslu na vědu -psychiatrii je natolik silný, že tento trend chemické léčby se snad ani nemůže zastavit a že jakékoliv přirozenější cesty z toho důvodu nemají moc šanci? Ahoj.

Johnnn

'Happy pilulku': Užívateľské povedať GSK liek Seroxat je návykový a chcú odškodnenie
Farmaceutický gigant Glaxo-SmithKline stojí £ 30million náhradu škody od užívateľov jeho anti-depresívne Seroxat.
. Právnici zastupujúci pacientov, ktorí trvajú na tom, najpredávanejších liek je návykový vydali prvý zo 600 na vysokej príkazy súdu voči spoločnosti, každý hľadá náhradu až do výšky 50.000 libier.
Vzhľadom k tomu, prvý predpísané v Británii v roku 1990, bol Seroxat spojené s najmenej 50 samovrážd dospelých a detí.
. GSK, čo predstavuje až £ 1billion rok od drog, je už zapletený do súdne spory s americkými užívateľmi, a bol obvinený z nečinnosti na varovanie, že by mohla mať vážne vedľajšie účinky-vrátane zmeny nálad a zmien osobnosti

livia001

ahojte,
ja beriem seroxat nieco vyse roka. pribrala som 8kg, nie je to koniec sveta...a viem, ze to schudnem spat, verim tomu...
co sa tyka liecby- trpim socilnou fobiou a sama som si bola dobrou psychlogickou-vystavovala som sa co najviac takym situaciam kt. som sa obavala a nepomahalo.mam pevnu vola a som silna osobnost , ale bohuzial som si nevedla sama pomoct.

ano uznavam , najprav by som skusila spominvany lubovnik ci akuto bylinku. ale ak by nezabrala a ani samoterapia tak odporucam aj ked nie je mi to az tak po voli Seroxat, ale poradte sa so psychiatrom!!
seroxat mi uplne zmenil zivot. kto to pozna vie o com hovorim. mozno som oblbnuta liekmi a mozno ako niekto vravi ze sa mi tie stavy opat vratia, ale vsetko je to o mysleni a ked si poviem ze sa mi to vrati tak sa mi to vrati.. a aj keby slo o stav, kt. mi tieto lieky navodili len na 2 roky tak aj tak to obdobie stalo za to, ale ja verim, ze sa z toho dostanem:-)))

kazdy sa boji liekov a v podstate ide o chorobu ako kazdu inu, kt. treba liecit.

vela stastia s bylinkami a ak by nepomahali tak je to na vas...

Laureen

Dakujem Majka za odpoved...Kedze nie som schopna pohybu a musim sediet domamomentalne,prestudovala som nejake internetove fora tu v Amerike a nasla som par ludi s rovnakymi priznakmi ako mam ja...Taketo stavy im trvali 3-4 mesiace pri postupnom znizovani,tak sa "tesim"...Lieky mi maju prist kazdym dnom,a dufam,ze este zaberu...potom hned zacnem so znizovanim davky,kedze uz viem co ma caka a chcem sa toho svinstva zbavit!Pre ostatnych naivnych ako som bola ja...psycholog a medunkove caje...ak lieky tak najnizsie mozne davky a co najskor sa snazit vysadit!