Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

mis.

Prosím vás, neviete mi povedať, z ktorých jedál sa nenafukuje, nezväčšuje brucho? Alebo čo sa nesmie kombinovať atď.... Už som z toho zúfalá... :-( Ďakujem.

linduš

Colonix som brala poctivo 2 mesiace....a teraz mi je až clivo.Výrazne mi pomohol a hlavne ten čaj na večer bol svetový a hlavne účinný bez nevolností,ako u iných ,aj bylinných preparátov.Skúšala som to nahradiť senným listom,ale tie kŕče sú po ňom hrooozné.

babenka

skoda, ze som vas nezacala citat skor, teraz nestiham a som mimo kontext.
Danuska, vsetko dobre.Samko tu uz nechodi?

RNG

Co sa tyka otazky, kde to dostanem re.betainHCl, ja to este nemam schvalene na predaj na Slovensku. Ako som sa uz viackrat stazoval, nie je lahke prejst cez byrokraciu, naviac ja to neviem urobit priamo sam, ja tam nie som, takze to musia robit moji zastupcovia, zatial som mal len obmedzene stastie vo vybere...Snad v buducnosti to bude lepsie. Zatial mam schvalenych len 49 produktov, podstatne menej, nez povazujem za nevyhnutne potrebne v doplnkovej baze pre rozne typy problemov udrzby, regeneracie ci uz alternativy na existujuce farmaceutika.
Dufam ze casom bude viac zaujmu o udrzbu-kazdy ma urcitu slabsiu stranku, ktora sa po case prejavi, a ktora sa doplnkami moze odstranit(lepsie povedane kompenzovat, lebo sa obvykle jedna nie o kratkodobe pouzivanie ale celozivotnu suplementaciu v malych davkach), takze sa nikdy neprejavi

RNG

Betain HCl treba brat s kazdym jedlom, nie "jedenkrat denne", lebo zakazdym ked nieco zjeme telo potrebuje vylucit kyseliny a enzymy, a ked ich nie je dost, nastane kvasenie...
Enzymov je velmi vela na trhu, sorne znacky, rozne zlozenie, pozne cislovania aktivity. Zatial najlepsia rada je vyskusat, co ti z nich pomoze. Ale ziadny enzym nepracuje poriadne, ked je v zaludku nizka hladina kyselin(prejavuje sa to cast palou, kde v neokyslenom zaludku sa kvasne bakterie rozmnozia a vytvoria plyny a penu, ktora sa natlaci do pazeraka=pala, zaha, teda opak popularnej predstavy)

stefan-z

Pre Danusa----9 dni bolo fajn ale teraz trocha je horsie, ako keby ....hm , boli ju brucho a ta prava strana hlavne.

Danusa

Ahojte vsetci,
pre Stefan-z: preco sa pytas ohladom Colonix-u? Ako je manzelke? Dufam, ze sa citi lepsie. Ja som este ten Colonix neskusala, ale sa chystam to objednat.
Pre RNG: Aku mas web stranku na Tvoj obchod? Rada by som sa pozrela na ten Betanine HCI. Pozrela som sa na www.doplnky.com, ale to tam nejako nevidim. Dalsia vec, ako som spominala, nieco mi ten nazov hovoril. Isla som do predajne zravej vyzivy - nemaju to, resp. to maju ako jednu cast z viacerych traviacich enzymov. Uz som to skusila asi 2 alebo viac rokov dozadu, ale nepamatam sa na nejaky super vysledok (myslim mix tych enzymov). Co je viac, nasla som to doma - Betanine. Bola som u jednej poradkyne na zdravu vyzivu, ta mi dala par tabletiek na skusku, ale som ich vtedy odlozila a teraz som ich nasla. Takze som ich zacala uzivat.Plus, co si myslis na moju kombinaciu liekov, resp. bylinkovych vytazkov? Uz sa aj mne zda, ze je toho dost vela; Takze: rano pred ranajkami probiotikum Probio-fix, po ranajkach 1 polievkovu lyzicu Aloe Vera. Pred obedom 1 tabletku Chromu v zmesi s inymi vitaminmi, po jedle jedna cmulacia tabletka Acidophilus. Pred vecerou som si davala Probio-fix, teraz som to nahradila Benanine HCI. Pred spanim 1x Aloe Vera tabletku na cistenie hrubeho creva (s inymi bylinkovymi vytazkami) a taktiez 1x polievkova lyzica Aloe Vera dzusu. Plus tento tyzden som si kupila kapsuly Pepermintoveho oleja, ze to vraj pomaha. Ked tak nad tym rozmyslam, zda sa to, ze je to dost vela. Uskodit by som si tym nemala, lebo vsetko je bylinkoveho povodu, okrem tych vitaminov a probiotik. Aky je Tvoj nazor? Mnohi si mozno budu mysliet, ze mi asi sibe a ze som posadnuta, ale clovek, ktory nevie ako sa z toho "kolobehu" dostat, skusa vsetko mozne. Dik. Dobru noc. D.

RNG

pre Danusu:
Mam rutinnu ,pre mna uz davno nudnu robotu, preto sa rozptylujem studiom,tj citanim roznych odbornych casopisov. Pre 14 rokmi som zacal objednavat dvojtyzdenniky roznych alternativnych lekarskych teamov-to ma tak zaujalo, ze tomu venujem najmenej denne 2 hodiny. Tak sa mi to v tej gebule hromadi a hromadi.Tak isto v sanonoch a na viacerych polickach knih. Cast som pouzil na sebe(nebol so u lekara vyse 14 rokov, lebo sa viacmenej zo vsetkeho viem dostat prirodzenymi latkami za par dni.aj imunitu som si zvysil takze som neni chory 3 krat do roka ,ako pred tym. S uspechom bojujem s predtym tazkou cukrovkou, dnes uz mam len trochu zvysene hodnoty, nie katastrofalne ako pred 3-4 rokmi.Cast som pouzil na pomoc rodine, znamym aj inym.
Aby som sa mohol ucinnejsie podelit so svojimi vedomostami, otvoril som v Bratislave aj predajnu doplnkov.Nestaci totiz len radit, prostriedky treba niekde dostat. Ak sa pozries v Google.sk pod doplnky vyzivy, iste najdes plno obchodov, kde maju kvalitne vyrobky, vcitane mojho. A mnohi predavaju aj cez internet, takze si to mozes objednat z hocikade na Slovensku.Na zaruku najvyssej kvality ale davaj pozor, aby na produktoch bola znamka kvality(GMP) to je medzinarodnou organizaciou nnfa udelena znacka po prisnej pravidelnej kontrole produktov a vyrobni.
Zialbohu, aj v tomto poli sa klame a predava pochybna kvalita casto, tak ako v kazdom inom.
Ak by si to nevedela najst, da sa to nahradit 1/2 deci cviklovej stavy zo sutovej cvikle. Surovej este raz. Enzymy sa totiz zniccia prehriati na 50 az 60 stupnov celzia.