Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

Danusa

Ahojte,pre bobko:no ja neviem, ale myslim si, ze nejake ucinky si uz mala pocitovat pocas kury. Vysledok mozno po skonceni kury. To je moj nazor. Ja mozem povedat, ze Colonix ma nejake ucinky na mna, len neviem, aky bude zaverecny efekt. Neviem, co si mam o Colonix kure mysliet, lebo ked si myslim, ze je to dobre na moj problem, tak sa mi zhorsi stav s navstevami WC. Ale asi to takto ma byt. Zatial to nevzdavam. Kazdy den trpnem, co ma caka a aka bude reakcia. Ozvite sa ludia. D.

bobko

prave som dokoncila pripravok podobny colonixu,vola sa whole body cleaning.som v usa. sama som zvedava ci to malo nejaky ucinok!...

Danusa

Ahoj Lidus,dnes je 6 den od zaciatku bratia Colonixu. Davku som zvysila, ako je napisane v letaku. Skoro som "umrela" cez den. Ten Colonix ma nejaky ucinok, len neviem, ci chcem mat ten ucinok az taky silny. Chodila som hore-dole na WC cez den v robote. Uz mi z toho bolo nanic. Zajtra vezmem len 3 tabletky namiesto styroch a menej vlakniny. A uvidim. Nechcem mat tie iste stavy ako dnes. Je mozne, ze to bola reakcia tela na zvysenie davky, ale trochu som mala z toho strach, lebo clovek nema "kontrolu nad svojim telom". Ake to malo ucinky na Teba?D.

liduš

Stačí tu vlákninu rozmiešať v menšom množstve vody,je potom sladká a lepšie chutí aj sa rýchlejšie vypije.Ja som prvé výsledky pozorovala tak o týždeň,na začiatku to tiež bolo skoro nebadaťelné,zo strachom som sa pozorovala ,čo to so mnou urobí.

Danusa

Ahojte ludia,

ako sa mate? Ja som zacala uzivat Colonix v sobotu. Zatial ziadne velke zmeny nevidim,ale myslim si, ze nieco sa s mojim telom deje, lebo to nejako citim. Neviem, ci je to k lepsiemu alebo horsiemu. V sobotu, ked som si dala tu vlakninu s vodou, skoro som sa povracala. Je to hnusne. Teraz si to davam do sirupovej vody alebo dzusu. Uz som si na to zvykla. Caj je dobry. Mala som nejake krce v nedelu a v pondelok, ale neviem, ci je to z toho. Len dufam, ze sa mi z toho nezhorsi moj stav. Nemal by, ked je to vsetko rastlinneho povodu. Co na to Vy vravite? Prispevky pozitivneho alebo negativneho razu su vitane. Zatial neviem, ako sa dari Stefanovej manzelke, ci je OK, lebo mala nejaky problem. D.

babenka

samko, pravdu máš. nebola som tu uz. vdaka za par slovicok. ano, mimo rodiny je to lepsie, hoci sa zacalo zhorsovat.

RNG

Kazda latka, ktoru telo pred tym este nemalo moze sposobit reakciu.
Preto pro neznamom jedle, doplnku aj farmaceutiku sa oplati zacinat s 1/4 davkou a postupne to vystupnovat na plnu davku.
Niekedy si telo musi privyknut. Sokovanie nie je zdrave

liduš

Ja som musela ten Cleri čaj(Colonix) nechať v čaji,dlho,tie 2 min.mi absolútne nestačili,tak som to potom riešila tak,že som tam ten sáčok jednoducho nechala až do vypitia.Kŕče som nemala ale žiadne,všetko v pohode,asi záleží na metabolizmu.

lutoncanka

Ahojte, tak dnes je tomu tyzden. Posledne 2 dni som pila menej vody, tak citim, ze by to mohlo byt aj lepsie. Vcera som nechala caj luhovat asi 6 minut a dnes som mala rano hrozne krce a skoro som sa pozvracala, prislo mi hrozne zle.. Ale ked som sa vyprazdnila bolo zrazu vsetko super. Ale dnes si urcite necham caj luhovat iba 2 minuty ;)

Danusa

Ahojte vsetci, ako sa dari? Ja som si objednala Colonix, uz aj dosiel. Este som ho nezacala brat, lebo chcem zacat v sobotu - v pripade neziaducich ucinkov aspon budem doma cez vikend. Mnohi spominaju, ze nebadaju ziadne zmeny zo zaciatku, ale az neskor. Ved uvidim sama, len dufam, ze to aspon bude trochu fungovat, lebo potom uz neviem kde mam pokracovat a co dalsie skusat. Pravdupoviediac, ja tiez uzivam psyllium niekedy, len som nevedela, ze je to psyllium. Mne to ciastkovo pomaha. Siahnem po tom vzdy, ked sa citim, ze musim si na tu bolest v creve na lavej strane nieco vziat.Lutoncanka, daj vediet, ci nastali nejake zmeny v Tvojom stave. D.