Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

pata

ja som mala to iste od malicka som chodila na vysetrenia a gastrofibroskopie a Dr. ma oznacil ako hypochondricku a psychicky labilnu osobu, dal mi lieky za vrece a bolo. Nakoniec mi kozna Dr. zistila celiakiu, drzim dietu a je mi fajn, mala som aj helikobaktera, ten tiez moze narobit sarapatu. Treba si to dat riadne presetrit a nenechat sa odbit, lebo nastanu horsie problemi.

babenka

necitam vsetko,ale aj ja mam problem s nafukovanim,veceer a rano to ked lahnem tak ide von.kazdy den a cez den nic.len vecer.a ked som odcestovana mimo dom tak tam nic.ziadne nafukovanie.moze to byt psychika????nechapem to

comanche

Ahoj, samozrejme moze to mat viac pricin. Jedna dolezita - mozes mat v crevach plesne. Vtedy by ti pomohla protiplesnova dieta - nejest hlavne CUKOR - v akejkolvek podobe. T.j. nielen sladkosti, ale aj sladke ovocie, vyrobky z muky, zemiaky ... Je toho viac. Mne dala lekarka prefotene 3 stranky z knihy o stravovani podla krvnych skupin. Skusala som tu dietu - bolo to tazke, ale musim poctivo priznat ze mi to pomohlo. Uz to nedrzim, pretoze sa to upravilo, ale samozrejme si davam pozor. Ale mozno by ti mohla pomoc aj crevna sprcha. Pomaha vycistit creva - co podla mna potrebujes. Alebo nieco uplne jednoduche co mozes skusti hned na zaciatku - a to vecer predtym nez pojdes spat si do salky daj lyzicku lanovych semiacok, zalej prevarenou vodou a nechaj postat do rana. Potom to vypi aj s tymi semiackami. Je to obycajna voda, nic strasne ale ma to mierne laxativne ucinky. Co znamena ze sa ti obnovi (ak to budes robit pravidelne) vylucovaci system a tvoje trapenia postupne zmiznu.
Uf to som sa rozpisala.... Dufam ze ti to pomoze. M

danusa

Ahoj Pink Bubble,

dik za prispevok. Som rada, ze som pocula aj nieco ine, ako postupovat- a co som este neskusila. Verim v cakry, ale pre nedostatok casu som sa tomu velmi nevenovala. Ale preco nie? Ved je to moje zdravie.
Dik

pink bubble

Ahoj,
v prvom rade si treba uvedomit,ze kazda choroba pochadza z dusevneho problemu.
Doporucujem ti kupit si knihu o cakrach.Tam mas pri kazdej chobe vysvetlene dusevne problemy.Podla toho co hovoris,by to mohlo suvisiet s tretou cakrou co obvykle vo vseobecnosti znaci na strach.Nieco v sebe si najskor drzis a bojis sa to pustit,mozno stary sposob zmyslania a tym si branis prezivat zivot plnohodnotne.
V druhom rade si je dobre uvedomit ze kazda choroba je darom lebo nam ukazuje co mame v zivote zmenit aby nas zivot nabral hodnotu.Tak sa jej nebran ale bud za nu povdacna moze ti totiz ukazat novu cestu tvojho zivota.
Tak sup do knihkupectva a uvidis ze nebude lutovat...
S pozdravom.

štefan

skús ľahkú stravu, samotná ryža, cestoviny z tvrdej pšenice samotné, resp.s postrúhaným syrom, bryndza samotná s pečivom (celozrnným)a denne prechádzky aj v čase obednej prestávky.