Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

lutoncanka

Ahojte,
pisem tu 1.krat. Dnes je piaty den, co uzivam Colonix. Dufam, ze este pocitim lepsie vysledky lebo taketo ucinky mal na mna aj obycajny psyllium a 2 litre vody denne.

veronika

Môjmu priateľovi včera došiel ten Colonix.Sama som zvedavá ,ako to bude účinkovať,či to nie je len reklama.

liduš

Pre Danušku:V tom balení Colonixu sú vlastne tri výrobky a to Colonix vláknina..(je jej veľla..,zostane Ti viac ,než len na 1 mesiac a to som brala nie jednu,ale 1,5 odmerky denne)potom je tam Paranil(ale nie Junior,ten je slabší zrejme)sú to také kapsle... ,no a potom čaj Cleri..Je fakt výbornej chuti,pila som už na svoje problémy hocičo,ale tá chuť toho čaju je geniálna.S tým doručením si hlavu nerob,manželovi dala doručovateľská služba dopredu vedieť,kedy prídu(mali tel.č.)a nechceli vraj občiansky..,takže v pohode.Pokiaľ sa budeš chcieť ešte na niečo opýtať,napíš..,rada odpoviem..:o)

RNG

Psylium je dnes bezne doma. Z probiotickych kultur hladaj take, co maju viacej laktobacilov a bifidobakterii, nie len jednu.A podla moznosti co najcestversie. Kvasinky stracaju rychlo potenciu.Specialne ochranne kapsule sa rozpustaju az v crevach, zaludocne kyseliny znicia vacsinu kultur.
Jogurt nie je serioznym zdrojom, pre trvanlivost a obsah cukru musia viacmenej bakterie prizabit, aby im to neskyslo .
Hladaj na Google.sk pod :
doplnky, acidophilus, salivarius bulgaricus,

Danusa

Pre RNG:
Aku formu probiotickych kultur odporucas? Tabletky, jogurty? Je vobec moznost, ze tie kultury preziju v tych jogurtoch az pokial sa dostanu k spotrebitelovi? Ked som spominala, ze som nepocula o tych "surovinach alebo pripravkoch": myslim tym - psylium a plevy z indickeho zrna. Co je to? Kde sa to da zohnat? Je to dobre len na ocistu criev? Diky. D.

Danusa

Ahoj RNG,

suhlasim s Tebou. Ale pravdupovediac, ja som uz minula vela penazi v nadeji, ze snad "to" nieco nove pomoze... a nepomohlo, ale nepomohlo az tak, ako som chcela. O zelenine vravia toho vela - fibre, ale co robit, ked z toho tiez nafukuje? Je to ako kolotoc. Zacala som brat ten HCI, ale zda sa mi, ze tiez sa to zhorsilo. Uz neviem... Neviem ci je to zaciatok zlepsovania sa stavu, alebo pokracovanie zhorsovania sa. Akurat som si objednala Colonix. Tesim sa na novy experiment. Dufam, ze pomoze aspon trochu viac ako predchadzajuce pripravky. Daju sa kupit Tebou spominane pripravky alebo suroviny aj v lekarni? O tych v Tvojom poslednom prispevku som vobec nepocula. D.

RNG

Colonix je vyborny pripravok, len prilis drahy.
Vacsina ludi potrebuje len precistenie criev,na to staci celuloza vo forme zeleniny alebo psylia, pliev z indickeho zrna a probioticku kulturu.
Ti co maju problem zo zlym travenim v zaludku=nedostatok kyselin a enzymov, to dostanu za zlomok v betaine HCl. Nie kazdy ma tolko penazi a pomoc potrebuju mnohi, co na Colonix nemaju

Danusa

Ahoj Lidus,

dik za prispevok. Ja si ten Colonix idem objednat asi dnes vecer, vzhladom na to, ze v stredu cestujem na Slovensko, a chcem aby mi to doslo, pokial som tam. Si s tym velmi spokojna, ale si myslis, ze je to len OK? Mala si v tom baleni aj "Junior pripravok"? Beries to tiez? Ja neviem, ci je to riesenie na moj problem, ale uz som skusila vela veci a dalsia - ked nepomoze, dufam, ze neublizi. Ako je to s dodacou dobou vyrobku? Ja to musim poslat na adresu mojich rodicov a mam obavy, ze nikto ich nezastihne doma, lebo obaja pracuju. No dufam, ze sa to nejako poriesi.
Neviem ako Stefanova manzelka, ci je OK, lebo spominal, ze ma nejake problemy s Colonixom. Majte sa, idem si ho objednat. D.

liduš

Ja som sa na tieto stránky dostala už skôr,ale až dnes som sa rozhodlaaj niečo napísať:)Pred dvoma masiacmi som začala brať Colonix.Najprv som to priamo povedané,chcela manželovi "otrepať o hlavu,ale po tom, ako som sa ukľudnila(že koľko to stálo)som ho začala potajomky brať,(aby manžel nevedel,bolo mi hlúpe sa priznať,že ho predsa len beriem)Prvý týžneň sa nedialo nič,ale ten čaj mi celkom chutil,takže v pohode,brala som to Ďalej.No po týždni sa dostavili prvé účinky .A potom to už išlo samo.Musím povedať,že je to isto dobrý doplnok čo sa týka očisty.Je mi úplne inak ,ako pred dvoma mesiacmi.Prestali mi i chutiť sladkosti,alebo,lepšie povedané,už ich tak nepotrebujem,bolo to asi podmienené psychicky(?),čo ja viem.Manželovi som sa nakoniec po mesiaci priznala,že som to balenie otvorila..,len sa smial:)

RNG

Niektore caje a bylinne vytazky utlmuju cinnost kvasnych bakterii a tym ciastocne zabranuju naduvaniu.
To je ale len potlacanie symptomov, spravny pristup je inhibicia(utlmenie) cinnosti kvasnych kultur a zaroven vyhubenie mnohych patogennych bakterii spravnou hladinou kyselin a enzymov v zaludku.
Zaludocne kyseliny su bariera proti prenikaniu patogenov do tela zo surovych nesterilizovanych produktov. Ich znizeny stav znamena tiez poruchu imunity
Preto doporucujem ludom s plynnatostou jest mensie davky naraz, doplnit si znizene hladiny zaludocnej kyseliny a enzymov.
To nie je len vonkajsia zalezitost plynnatosti, to je vec spravnej absorbcie zivin z jedla a zaroven ochrana proti prieniku patogenov do tela touto cestou.
Nedostatocna absorbcia zivin vedie k podvyzivenosti napriek spravnej skladbe stravy.
Prejavuje sa to hlavne u starsich ludi, kde vylucovanie kyseliny a enzymov sa vekom znizuje.
z toho vyplyva plynnatost, strata vaziv, riednutie kosti= typicke scvrkavanie sa starsich ludi povazovane za normalne iduce z vekom.
Ale tomu sa da zabranit do znacnej miery doplnenim hladiny kyselin a potrebnych enzymov.