Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

Lucinka33

Janushik, to som rada, ze ti to pomohlo :) Co sa tyka samponov, tak pouzivam len bezsilikonove sampony. Take lacne su napriklad Joanna z Teta drogerie, bylinny zihlavovy sampon Luna, Alverde, Balea Professional z DM, vacsina tych novych Garnier Naturals... Skusala som aj prirodne Urtekram, Lavera, ale to je skoda penazi si myslim, lebo tie ostatne tiez dobre funguju :) A balzam pouzivam uz len Gestil Wonder, to je to najlepsie, co som kedy skusila :) Henna pomaha aj na lupiny a mastiace sa vlasy, ale radsej si k nej kup aj sampon proti lupinam. Ja som bola spokojna s tou Joannou (Z babickinej lekarne) proti lupinam, obsahovala vytazky z tymianu a puskvorca :) A cena nejak 2,5 eur za 300 ml. Takto to vyzera www.ramzes.sk

janushik

Lucinka, ďakujem ešte raz veľmi pekne za rady :) Ani nevieš ako si mi pomohla :) Teraz už viem čo môžem očakávať :)
Ešte sa chcem spýtať čo používaš na vlasy, teda myslím, aký šampón...prípadne nejakú masku. Ja mám dosť mastniace sa vlasy a k tomu aj lupiny... niekde som čítala, že henna pomáha aj na toto...

Lucinka33

Nemas za co :)Ano, zalievam len horucou vodou. Nechce sa mi s cajom bavit, lebo kym sa vyluhuje tak aj vychladne :D Zo zaciatku som si hennu nechavala na vlasoch aj celu noc, teraz uz len tak 3 hodinky. Staci mi to a chcem sa vyhnut dalsiemu stmavovaniu. Na jedno pouzitie som davala vacsinou celu 100 g krabicku, no v poslednej dobe si davam len cca 50 - 70 g a natieram to v tensej vrstve. Zasa kvoli tomu, aby mi to menej farbilo :)) Ja si davam hennu hlavne kvoli lesku... Vlasy mam momentalne tak asi po lopatky, mozno trosku dlhsie a su aj dost huste. A ano, tie zabaly by mali stmavovat a neutralizovat cervenu v henne. Teda dodat taky chladnejsi odtien. No neviem ti povedat ci to pomaha, lebo som ich nepouzivala od zaciatku a pravidelne. Mam uz na vlasoch dost vrstiev henny a uz sa nepodari prebit ci odstranit ten cervenkasty odlesk. A myslim, ze to vyzera celkom OK, aspon to trochu ozivi farbu a nie je to taka uplne jednofarebna tmava "helma" :) Ale zas sa tiez snazim vyhybat nejakej velmi cervenej, lebo to potom vyzera umelo.

janushik

Lucinka33,
najprv ďakujem ze vyčerpávajúcu odpoveď :) a hneď mám aj ďalšie otázky :)
čize Ty hennu zaleješ len horúcou vodou či čiernym čajom?A ako dlho si ju nechávaš na vlasoch?A ešte otázka... koľko henny spotrebuješ na jedno použitie? Vlasy más aké dlhé a sú aj husté? aby som vedela aj ja približne koľko použiť... A na fóre Yvette som čítala, že tie zábaly majú stmavovacie efekty, či ako to napísať... že by mali stlmiť tie červenkasté odlesky... ale keď tak nad tým uvažujem, musí to vyzerať celkom zaujímavo na tmavých vlasoch také červenkasté odlesky...

Lucinka33

Ahoj janushik, hennu nemiesam vacsinou s nicim. Ked som zacinala, tak som do nej pridavala oleje, kakao a podobne veci, ale zistila som, ze to nie je potrebne pre mna :) Ale obcas si dam aj tu Amlu alebo Brahmi do nej, no to skor vynimocne. Indigo nepridavam, lebo hnede henny obsahuju uz dost vela indiga. Myslim, ze po henne budes mat vzdy take cervenkaste odlesky, lebo samotna henna (lawsonia inermis) farbi tehlovo cerveno. Ja mam take rysavo-hnede odlesky na velmi tmavohnedych vlasoch. Dost mi po dvojrocnom hennovani stmavli, pod urcitym svetlom su az cierne, co sa mi velmi nepaci... Co sa tyka toho, ze kedy mi bolo vidiet zmenu vo farbe, tak to trvalo hrozne dlho. Asi takmer rok, zo zaciatku mi henna skoro vobec nechytala a potom zacala chytat ako besna :D Ale tiez je pravda, ze prvy polrok som pouzivala len tu nekvalitnu z DM, lebo ina sa nedala zohnat. Zo zaciatku som hennovala tak raz za mesiac a aj teraz je to priblizne tak. A z toho, co sa da na Slovensku zohnat ti odporucam asi hnedu Hennecolor. Chyta celkom dobre a aj lesk je vyborny.

janushik

Lucinka33 ako tu tak čítam tak máš podobný typ vlasov ako ja... prirodzené hnedé až tmavohnedé... čiže by si mi vedela poradiť... dočítala som sa, že používaš hnedú hennu... miešaš ju so zabalom Alma(od Yvette) alebo podobným...či s indigom? Lebo ja nechcem mať červené odlesky... skôr by som chcela farbu zvýrazniť, prípadne aby bola tmavšia. Čo by si mi poradila? A zo začiatku si ako často hennovala, resp. po koľkých hennovaniach bolo vidno zmenu?

mari996

babenky co mate skusenosti s hennou chcela by som was poprosit aby ste mi poradili ktora je najlepsia hneda henna ci orech ale aby mali zlate odlesky nie cerwene. je taka na yvette stranke? dakujem