Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

malickaaaaa

a mozem sa ta opytat ktoru hennu pouzivas ty? davas si aj tu bezfarebnu?
niekde tu na zdravie sk som citala,ze ta blond nefarbi len rozjasi odtien, tak som dumala ze si kupim aj tu a sem tam si ju dam alebo aj tu bezfarebnu. Ta bezfarebna je vlasntne ako taky zabal nie?
Jedna znama mi hovorila ze si tam mozem dat olej ale som sa bala ze mi to vobec nechyti. Ale na prvy raz som mala take slabsie odlesky, tak som bola celkom spokojna (az na tie sedinky sem tam :DDD - proste tam svietia :-)

tak dixi nemam ale asi si ho kupim, pamatam niekedy davno ked som ho pouzivala ked som bola este decko ale bez kondicioneru :D take som ich mala domotane, ze som vzdy s toho nervozna bola :DDDD
a potom vysli vsetky tie super samopony ako head&shoulders a podobne chemikalie a odvtedy som dixi uz doma nevidela, len u babky :DDD ale aj ta potom presla na ine :-)

Bavlnka

mam 26 a som hrda na to, ze som asi jedina v siroko dalekom okoli, ktora si este nikdy nefarbila vlasy, ani henou ani len farbiacim samponom ani melir! mam ich prirodzene tmavohnede, no prave som si nasla 2 sedive vlasy ktore som si vytrhla, pokial ich bude tak malo ze budem moc trhat tak budem trhat :-D inac videla som aj zeny ktore si nikdy nefarbili vlasy a v 50 vyzeraju vyborne aj so sivou hlavou ked sa o seba staraju inak! no mozno ked budem mat tak 40 rokov zacnem farbit, no zatial nechcem, bo mam take jemne a citlive vlasy ze by som sa bala ze by som uz 40 bola plechava :-D no a keby som cisty blond kde sa sedive vlasy stratia pripadne prechod do sedivych nie je taky dramaticky, tak take baby to maju super! ;-)

lulu22

aj ja sa vždy teším na deň hennovania :) lebo viem, že robím pre seba niečo dobré :)
jasné, môžeš tam dať aj olej, lebo henna vysušuje vlasy.
ja, keď si oplachujem vlasy, tak to je aj na pol hodiny :D najprv dám tú najväčšiu zmes dole, kým tečie farebná voda, a keď už len tie zrniečka idú, tak vtedy si dám obyč.žihľavový šampón Dixi :) ale len raz.

malickaaaaa

Oukej dakujem za rady, uz sa tesim na sobotu :)
a mozem si dat do tej zmesi normalny olivovy olej (co sa dava do dressingov?)

a este jedna vec :)potom ked ich umyvas davas si normalny sampon? aj kondicioner?
Inac dost dlho to trva kym tie vsetky zrniecka vyplachnes, co?? :DDD

lulu22

malickaa, no veď to nevadí, mne sa tiež podarí, že keď dám tej kávy veľa, tak niektoré tie zrniečka plávajú hore :D a proste sa to s tým uleje. v podstate to je jemnejšie ako hennová hlina, tak to nevadí.
lepšie mi to potom drží na tom vlase. potom to ešte tak pomágam :D tú hennu na prameň a pritočím k ďalším, už nahennovaným, prameňom.
Jasné, môžeš v pohode aj tento víkend:) čím viac, tým lepšie pre tvoje vlasy :)
Ja som minule dávala hennu v sobotou, a potom hneď v utorok :D

malickaaaaa

Lulu22
no tak ja dufam, ze nabuduce to pojde lepsie :)Pocuj ale davas tu kavu aj zo zrnieckami? lebo mne sa trosku podarilo aj zrniecok priliat :-)
lepšie to chytá na vlhké - ako to myslis? hmota lepsie drzi na hlave ci ta farba bude lepsia??

a este mam jednu otazku.. :) ked som minuly vikend hennovala mozem zasa tento vikend?? alebo ako casto by som mohla hennovat?

lulu22

a ešte som sa naučila tak hennovať, že si predtým ten prameň vlasov, na ktorý idem nanášať, potriem kávou :) lepšie to chytá na vlhké.

lulu22

malickaaa, ono to sa časom naučíš, že čo a ako :D lebo ja som tiež prvý krát bola zhrozená, že to čo je? šak mi to všetko padá!!? ale ked sa mi tá zmes zdala vždy hustá, tak som prilievala horúcu kávu, vytvorila sa mi z toho taká super kašička, skoro ako krémová farba. chce to len prax ;)