Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

malickaaaaa

Baby caute, mam jednu otazku... Mam vlasy do polky chrbta asi, nie su velmi huste. Kolko balikov henny potrebujem na jedno pouzitie?? diky

dedy

juchú, pridám a uvidím, teším sa na najbližšiu aplikáciu, len si chcem dať najprv podstrihnúť rozštiepené končeky, takže to chvíľu potrvá,
ešte raz ďakujem za rady :)

lulu22

Jochmanka, z toho si nič nerob :D mne to tečie tak či tak, lebo ja si vždy prameň vlasov tak natriem kávou, nech to lepšie chytá na ten vlas :D a potom tiež len vymieňam servítky spod čapice :)
dedy, hej, ja som tiež veľa čítala o tom, že ak chceš dosiahnúť červenšie odtiene, tak máš pridávať niečo kyselé do zmesy, tak vyskúšaj :)

dedy

lulu22, ďakujem, téma má 25 strán, tak je nadlho všetko čítať, ale takto som to hned našla, ďakujem už rozumiem
a teda ak chcem aj červenšie odtiene mám dať citron či nie? lebo ked som čítala tak bolo napísané, že ked dám citron zosvetlím odtieň. A to je teda dobré? Lebo ja som to najprv pochopila tak, že ak dám citron, tak tie farby nebudú také výrazné, ale teraz mi to príde naopak, že je to ideálne, asi som už nechápavá :D

Jochmanka

Tak a mam to za sebou aj ja. Zatial neviem povedat akej mam vlasy farby, na slnku to bude inak vyzerat. Ale chytilo mi to aj na sediny. Len nie az tak na nhedo.

Asi som si tu zmes urobila velmi riedku. Trochu mi to tieklo, som si davala servitky pod igelitovu ciapku :)Nabuduce budem mudrejsia.

Ten sampon na vlasy musim aj ja poriesit. Doteraz som pouzivala wellu sampon na farbene vlasy. No neviem ci aj dalej mam pouzivat.

Jochmanka

Tak a mam to za sebou aj ja. Zatial neviem povedat akej mam vlasy farby, na slnku to bude inak vyzerat. Ale chytilo mi to aj na sediny. Len nie az tak na nhedo.

Asi som si tu zmes urobila velmi riedku. Trochu mi to tieklo, som si davala servitky pod igelitovu ciapku :)Nabuduce budem mudrejsia.

Ten sampon na vlasy musim aj ja poriesit. Doteraz som pouzivala wellu sampon na farbene vlasy. No neviem ci aj dalej mam pouzivat.

lulu22

Jochmanka, tak včerajšie hennovanie dopadlo vcelku fajn :D ale asi budem musieť v utorok takú mini procedúru opäť opakovať, lebo na šedinky mi to chytilo tak všelijak. A keďže v sobotu idem na ples, tak to potrebujem nejako zakryť, snáď to chytí lepšie, dám si to len na to, nie na celé vlasy. Ja som si to zase aplikovala sama, kamoška ani sestra neboli po ruke, ale zvládla som to. Len škoda, že pri tých korienkoch to mám oranžové :D a to som tam nedala nič kyselé.
Dedy, prečítaj si nižšie jeden môj príspevok ako chystám hennu-treba ju mať v teple, a ak ti "vysychá či chladne" tak si pridávaj horúcu kávu napr.či čaj a stále miešať!
inko, ja si pár dní po umývam vlasy obyč.žihlavovým šamponom.. a ten tvoj kde kupuješ?

*inko

inak baby, pouzivate nejake speci sampony alebo pripravky? ja ked som si hennovala tak som si umyvala vlasy iba capillanom, sa mi zda ze ta henna ovela dlhsie vydrzala na vlasoch, taky mi prisiel setrnejsi ten sampon

dedy

Chcem sa spýtať, mám medeno červenú hennu, a všade čítam, že pre dosiahnutie výraznejšej červenej treba hennu nechať odstáť. Avšak nerozumiem, proste ju rozrobím, pridám všetko čo chcem a nechám ju, nech stojí a vychladne? Nevadí že vychladne? A nevyschne? Ako dlho je ideálne nechať ju odstáť (čítala som, že kľudne aj deň, ale robí to niekto takto?) A nevadí ak ju budem aplikovať vychladenú? Lebo píšu že teplota a čas pôsobenia majú vplyv na farbenie.bVie niekto poradiť?