Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

sweet_lolitta

ja si ich ale kupujem (na inzerat, od jednej baby, zajtra sa mam s nou stretnut) 150 prikladov za 30 eur... Mohli by sme sa zozbierat viaceri, nech to vyjde lacnejsie. Som z BA. Poznas este niekoho, kto by mal zaujem? Mozem to poslat aj dodatocne, ked najdes ludi.

sweet_lolitta

Ahojte, tak ma napadlo, ako sa to teraz ucim na LFUK - nechcete sa niekto ucit spolu so mnou?? Myslim najma tie priklady z chemie, fakt by to vo dvojici slo rychlejsie :) A hlavne by to vzajomne motivovalo k systematickemu uceniu... Ja som z BA, ak mate zaujem, baby ci chalani, budem fakt rada. Ozvite sa sem alebo na moj mail, co tu mam.

smile145

pkPetra
ahoj :) v sylabuse uvádzajú tieto knihy: Chemia pre 1 rocnik, SPN 1992
Chemia -doplnkove ucebne texty pre 1.rocnik gymnazii
zaklady chemickeho deja a jeho zakonitosti, SPN 1992
Chemia pre 2 rocnik gymnazii, SPN 1985
Chemia-doplnkove ucebne texty pre 3 rocnik gymnazii
Derivaty uhlovodikov, SPN 1992
Chemia pre 3 rocnik gymnazii, SPN 1992
Seminar a cvicenia z chemie pre 4 rocnik gymnazia, SPN 1987

a z bioloogie je to 6 castiii gymnazialnych kníh
:)

pkPetra

Ahojte prosím poraďte mi aký je presný názov tých gymnaziálnych kníh, z kt. sa robia prijímačky na JLF UK, do Martina? Myslím aj autora, je to chémia a biológia, súrne, ďakujem:))
A ozaj nie je tu niekto z Mt, kto sa tento rok chystá na prijímačky, kto je dobrý z chémie, mohol by ma trochu doučiť, samozrejme za finančnú odmenu:), alebo sa môžme spolu pripravovať, ďakujem píšte:))

cat135

Otazka na ludi studujucich v cechach

caute. zaujimalo by ma ci mozete na skuskach hovorit po slovensky alebo musite po cesky, a tiez ked pisete dake prace, ci to musi byt po cesky. a este ci sa vam nestalo ze by cechov nejako uprednostnovali pred slovakmi.

sara212

Ahojte, neviete náhodou kde mozem zohnať testy na medicínu /- ale do ČR/ - len cez internet?? Inak, testy na masarykovu a na karlovku sú nie len z chemie, a bioly ale aj z fyziky,? neviete mi poradiť, náhodou, načo by som sa mala tak zamerať? Je pravda, že na karlovej univerzite, dáajú aj psychologické testy?
Za odpovede, dakujem.

vevka

Ahojte! Chcem sa opýtať, či by som mala šancu dostať sa na školu, keby som si ako maturitný predmet dala chémiu a fyziku a na biolu by som sa "vykašľala" a učila by som sa len z podkladov.
Chystám sa do ČR, takže mi treba aj fyziku narozdiel od SVK, neviete, či si tam dávajú maturu zo všetkých troch alebo ako to riešia? Biolu nechcem preto, lebo väčšina tém sa zaoberá rastlinkami a zvieratkami a neviem čím ešte, čo (podľa mňa) na LF určite nevyužijem a k fyzike mám vybudovaný oveľa väčší vzťah (aj keď aj vo fyziku sú veci, ktoré na LF určite nevyužijem..)