Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

sara212

ahojte, neviete kde si mozem cez internet kupit resp objednat knihy/testy, podklady/ na prijmacky - Karlova, Masarykova ?

:)

.. ešte jedna otázka ( myslím, že do skuusok ich bude ešte veľa :)
... na bioloogii asi dávaju tiež kalkulačky že? ... na tie priiklady z genetiky/populácia...

:)

nikaaaa
ja som tiez pocula od kamosky, ze niejaké priiklady si prepocitala, asi z kazdeho typu pár.. a zvysne vysledky sa pred prijimackami naucila.. neviem... ale naucit sa milion ciisel..to sa potom nepletie? :/

nikaaaa

inac, fakt sa menia cisla v prikladoch na skuskach? aj BA aj KE? lebo niekde som pocula,ze cisla su tie iste a kopa ludi ide na skusky s tym,ze vie vsetky vysledky naspamat :) co sa mi dost nepaci, lebo ja radsej pocitam a ucit naspamat sa mi to fakt nechce :D

:)

ajajaja

Ďakujem...:).. pomaly sa začiinam upokojovať, že to bude v pohode :D... pozerám si tie otázky asi od decembra... sú celkom v pohodičke(oproti Martinu pohoda jahoda :) dajú sa pochopiť aj keď sme veľa toho na chémii v škole neprebrali.. tak dúfam, že to v júni nedokopem :)