Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

sweet_lolitta

Do tych prikladov na prijmackach na LFUK (vraj ich je v teste 10-12) sa rataju aj tie co su z BIO na konci podkladov? Ci je to 10-12 prikladov cisto z chemie??

Ananksunamon

Ahoj kolegovia a kolegyne..:D Laco si slávny ako vidím takže je t o ale super že aj ked si uz tam dokazes si najst trocha casu a podiskutovať s nami...prosím kto chce ist na medicinu nech mi napise na fb Ivon KOntríková..zistujem si práve parťákov a všeliaké pikošky takže by som bola rada keby ste sa niekto ozvali_______:)pa

ajajaja

nepotesim ta, ale asi nestaci...hlavne ked si zo zdravotky, tak z tych gymn.zositov nemusis pochopit vsetku podstatu,lebo na prijimackach ti daju inak polozenu otazku a ani na gymn.sa neuci to,co vyzaduju na prijimacky (je to o trosku viac) moja rada: bud si zozen nejake doucko (co sa vyplati do buducnosti na skole) + skripta do ke sa daju kupit.

gabyka

Ahojte, chcela by som sa opýtať, kedže sa chystám na UK do Košíc alebo Martina či mi stačí sa učiť na prijímačky zo zošita z gymnázia a chémiu z knihy ako zmaturovať ale treba niečo viac? A je nejaký rozdiel medzi učivom biológie a chémie na 8 ročnom gymnáziu a na 4 ročnom gymnáziu? Ja študujem momentálne na zdravotnej škole a tam som mala biologiu 1 rok a chemiu 2 roky takže viem. že to nestačí, ale snažim sa no.

A ešte , či by niekto nevedel poslať skriptá k prijímačkam na email : gaby.macakova@gmail.com

Bola by som veľmi vďačná aa za odpovede vopred ĎAKUJEM =)

ledo

zuziik: ja mam 24 ale idem skusit az buduci rok lebo tento rok koncim bc. takze ked tak by som zacinal v 25, najviac co ma trapi jak vykryjem platby za studium, na UK je to az 1500eur na rok a to je uz riadna palka. a kedze ja uz budem musiet vsetko platit lebo som studoval uz 5rokov tak si budem muset platit cele studium- 6x1500ečok. neviete kolko sa plati za predlzene studium na tej druhej lekarskej univerzite v blave?

Denylove

V KE určite budu meniť čísla príkladov, daju nam tabulky ale kalkulacku nie. V BA myslim že nebudu meniť nič.

lleilla

tak tak,sny a ciele si treba plnit-moj spoluziak zacal studovat v 25 ke,vo vedlajsom kruhu super clovek 35 rocny,vela stastia buduci medici/ky:O)

sweet_lolitta

urcite sa najdu aj starsi ako cerstvi maturanti...ja mam 23 tento rok v decembri a idem skusit stastie...:) chod do toho, inak by ta to mohlo v starobe trapit, ze si aspon neskusila :)

zuziik

ahojte, chce sa dostat na mediciu aj niekto starsi? ja mam 27rokov a vazne o tom uvazujem..Len my sme maturovali este po starom, takze znamky sme mali len za ustnu skusku, ja som maturovala z biologie, chemie,anglictiny a slovenciny.jednu vysku uz mam za sebou, ale toto je moj nesplneny sen...