Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

california

melon... kto ti kaze sa trepat do Brna? je to najlepsia cesta, ale ked sa ti nepaci, je to najvacsia studentske mesto, ake moze len byt, tak pochybujem, ze neexistuje nejaky znamy, aby ti to kupil, rovnako ako to kupili mne...
to, ze si SK posta tolko uctuje, za to vydavatelstvo LFMU nemoze... ta kniha nikdy nie je nadcenena Masaryckou

melon

California, kniha z Brna sice stoji 99kc, ale ked k tomu pripocitas dobierku a hlavne poplatok Slovenskej posty za prepocitanie CZK na EUR ( okolo 7€ !!!), tak ti vyjde tych 17. Keby som sa mala trepat do Brna cez cele Slovensko len kvoli knihe, tak by ma porazilo.

california

ak by ma chcel niekto kontaktovat ohladom Brna - info, nech mi napise na mail flyaway@pobox.sk

na fora nechodim velmi

california

a este loool ako mozte dat 17 eur za podklady :D... v Brne stoja 99 Kc, to vas ovela menej vyjde cesta sem a este si to tu aj obzriete.., Kampus lekarskej fakulty stoji za to :)

california

a este k tym pripravnym testom = su nanic, ja som na nich nebola a baby co na nich boli sa polka dostala- polka nie... zbytocne nevyhadzujte za take blbinky, naozaj vam staci ucivo zo strednej a do BA jasne, ze tie testy su mimo uciva, ale oni proste len chcu vediet,ci ste schopni sa to naucit, ja som bola v prvej 50tke v BA, ale nesla som tam, v Brne je 100000x lepsie :) som tam spokojna :)

california

Ahojte, nuz ako pozeram, vela prispevkov tu uz je :) ale ako som uz napisala, testy do BA sa daju nabiflit za dva tyzdne a do Brna vam staci stredoskolske ucivo + mozno kusok si prestudujte fyziku, tak aby ste tomu aspon trosku chapali...
Za prospech vas nevezmu nikde okrem Kosic, ak to este stale plati a Kosice su najhorsie z prilis vela hladisk, ale staci, ked sa tam pojdete pozriet, ak mam porovnat uroven nasich a ich prednasok, ktore som videla, tak su na tom dost zle...
a ako tu niekto napisal, ano na Slovensku je prevaha lekarov z kosic mozno, neviem to iste, ale ak aj vravis, ze je, tak to len preto,ze vsetci co sa dostali do ciech sa len velmi malokedy vratia na SVK a ti , co vystudovali v BA a martine odplavali do zahranicia, pretoze vyjde ich ajtak dost vela ...

sara212

ahojte, dá sa na karlovku alebo na masarykovu dostať - prospechom? alebo len po prijímačkách? Neviete náhodou či ponúkajú nejaké "cvičné" testy?