Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

Pikachu

k janke

Co sa tyka tych doucovani, tak ma to tu vyhodu, ze mas takto vlastne nad sebou akysi bic, ktory ta nuti sustavne sa pripravovat, lebo je trapne, ked tam prides a pokrok nie je ziaden, skratka, nuti ta to ucit sa. Okrem toho, je mozne, ze dostanes neskor aj take cvicne testy, ktore graficky vyzeraju ako tie realne, takze ti to uz priamo na prijimackach nebude uplne cudzie a budes vediet, ako s tym pracovat. Okrem toho, teoreticky a naozaj len hypoteticky to moze byt taka mala investicia aj do dalsieho studia, lebo niektori ti ludia ta budu skusat aj na skuskach... ci to uz ma aj tento efekt, to necham na dotycnych...

No, ked dokazes byt stopercentne svedomita, ucivu rozumies a si mentalne v takej kondicii, ze ta nezaskocia okolnosti prijimaciek, tak potom je to doucovanie zbytocna strata penazi. Ak vsak pri sebahodnoteni v niektorom z tychto bodov zavahas, tak potom to doucovanie, hoci to nie je lacny spas, moze mat prinos. Ja by som ti asi radil zobrat to, hoci to nie je lacne. Ale ked velmi chces studovat tu medicinu, tak potom asi treba dat tie prachy. Hoci, ked ju skoncis, budes to rozhodnutie ludovat:-)))

Pikachu

k janke

No, myslim, ze ked sa zacnes riadne ucit zaciatkom stvrteho rocnika, tak to by si mala stihnut. Biologiu mi stacilo nabiflovat sa, ale chemii treba rozumiet.

janka :))))

čavte všetci rada by som sa opýtať čo si myslíte kedy by som sa mala začať učiť na medinu ak som teraz iba tretiačka a do teraz som sa učením chémie a bioly nejako veľmi nezapodieľala, vždy som sa učila len deň pred písomkou a po krátkom čase som aj tak zabudla ..čo si myslíte kedy by som sa mala začať učiť už cez prázdniny, alebo až v štvrtok ročníku, pretože ja som sa nad tým nikdy nejako veľmi nezapodieľala až pokým som neprišla na to že skoro všetky moje spolužiačky chodia na doučovania ...je to potrebné vôbec tie doučovania??

brno

len anglictina. nemusis nejak extra vediet po anglicky (musis napisat test, ak ho napises, tak si mozes anglictinu zapisat), je to len medicinska anglictina, takze sa budete ucit rozpravat o sustavach. mozes si ju dat v 1., 2. alebo 3. rocniku. medicinska nemcina by bola podla mna tazka, hlavne kvoli zlozenym slovickam.

alexxxandra9

Ahoj, mám otázočku na medikov na LFMU.
Je v Brne možnosť zvoliť si ako cudzí jazyk - NEMČINU ??? Alebo je tam pre všetkých len anglina ?
vdaka

alexxxandra9

Testovnice do Brna si možeš objednať na tejto adrese, stačí napísať e-mail.
chvilova@lekarskeknihy.cz

Kniha mi prišla asi tak do 2 týždňov (som z Prešova), na pošte som platila okolo 17 eur.