Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

ajajaja

ja ak si spravne pamatam, mala som tych prikladov 11 ....a neratala som ich vobec, cele som to preskocila :D tych 600 bodov je taka istota, zvycajne je hranica v ba 570-580 - to znamena ,ze prvych 450 ludi je v rebricku tak,ze ti posledni maju tolko bodov....pisem 450 ludi preto,lebo fakulta tolkym rozposle oznamenie o prijati a vopred vie, ze sa zapise menej, okolo 300...

:)

ucim sa

... a nevies kolko asi cca prikladov zvyknú dať?...aa ešte... to berú každého kto má do 600 bodov, či potom z tých všetkých vyberú 300 naj? ... lebo keď tak rátam... vychádza mi že môžeme mať 50 otázok zlých a budeme aj tak prijatí...to potom je veľmi v pohode... :)

ucim sa

kalkulacky pouzivat mozes (daju ti) a tabulku pouzivat nemozes.

priklady su rovnake, ale vymenia cisla (aby si ich musela pocitat a nebola si nabiflena len vysledky). ostatne otazky su rovnake, len nemas 8 moznosti ale 4

:)

ucim sa
... dakujem za odpoved... takze ak som dobre pochopila, priklady su podobne ako v podkladoch,ale su ine čiisla, teda ine vysledky? ...

sweet_lolitta

nekupila som ich nakoniec za 30 ecok, lebo sa mi to zdalo vela, ale nasla som inzerat za 5, tak som to kupila za 5 :) je mi jasne, ze ak zvladnem ostatne tie otazky, tak priklady riesit az tak nemusim, dakujem za nazor.

mam vsak inu otazku: DAJU SA NA PRIJMACKACH NA LFUK POUZIVAT KALKULACKY A TABULKY PSP??? Pocula som ze nie! Dakujem za info.

:D

:D ach ludia, treba sa mi ucit na poslednu statnicu a uz ani nepamatam kvoli comu som sem dosiel, ale nedalo mi to a precital som si velku cast tejto diskusie :) rozmyslam ci aj ja som bol taky pokakany ked som siel na skolu alebo bola ina doba :) co sa tyka tych kosic, ano, pravda je taka, ze su aj lepsie skoly, urcite keby som vedel ake to bude by som sa mozno uz nebal ist do zahranicia a skusil to tam, ale trosku to tu prehanate. vsade moze clovek natrafit na neprijemnych vyucujucich, nesympatickych spoluziakov, tomu sa neda vyhnut. aj ja som zazil tazke chvile, ale ako to tu ktosi spravne vystihol, je to o psychike. myslite si ze ak vystudujete za lepsich podmienok v martine budete na tom lepsie za ten mizerny plat a v takychto podmienkach ako vy co studujeme v KE? :) pisete niektori, z coho mate maturovat, ci si mate dat toto alebo tamto...nas sa nikto nic nepytal, boli sme pokusny rocnik a maturovali sme z 5 predmetov a clovek sa stihal ucit aj bez reptania, lebo musel. neberte toto ako nejake karhanie alebo posmievanie sa, len pisem svoj nazor. vsetkym vam prajem aby vas vzali na skoly na ktore chcete, aby sa vam tam pacilo a aby ste o 6 rokov citali tiez takuto diskusiu a pobavili sa na nej tak ako ja :) vsetko sa da zvladnut ked clovek chce a nikdy nie je tak, aby nemohlo byt este horsie.dokonca aj tu v kosiciach :D P.S nepisem s diakritikou a ak mam preklepy a pravopisne chyby, ospravedlnujem sa, nehodnotte to :) do tejto diskusie uz zrejme nedojdem takze odpisovat mi sem bude asi strata casu :P prajem vsetko dobre a nestratte entuziazmus, mozno kym dostudujete bude uz aj zdravotnictvo na tom lepsie...paaa

bambi61

sweet lolitta: ty si sa urcite pomylila a namiesto 30 tam malo byt 3 eura,ze? Lebo ak nie, tak potom ta dotycna,co ti to ma predat za 30 ecok je riadna hyena!!!Ak si to od nej uz kupila urobila si riadnu blbost. Na stranke BSM.sk tie vyratane priklady jedna baba preposielavala na fore Nulaci zadarmo.Ja sama by som ich za viac ako 3 eura nepredala.A este dodavam,ze prvych a poslednych 20-30 je najtazsich a tie ostatne medzi nimi su na jedno kopyto. Ja som tie priklady ratala sama v maturitnom rocniku, cez nudne hodiny. Nie vsetky som vyratala a na primackach som sa ich vyratat snazila a dostala som sa na LFUK uplne v poho a mala som dost vela bodov. Vacsina mojich spoluziakov tie priklady ani neratali a su tu. Ak sa naucite ostatok tie priklady fakt netreba ratat a vyhadzovat za ne 30 eur je strasna somarina.A ak uz tie priklady chcete silou mocou kupovat, treba pozriet na stranku BSM.sk do sekcie Bursa medica a tam cas od casu niekto tie priklady predava aj za lacnejsie :)

ucim sa

na lf uk vyberu len 4 odpovede, pocet prikladov maju vsetci rovnaky (zmenia v nich cisla oproti knihe). malo by byt 100 otazok z chemie, 100 z bio, takze 200 otazok krat 4 odpovede, to je 800 bodov. davas len ano/nie. spravna odpoved plus bod, nespravna minus bod. kalkulacku ti daju, tabulku mat nemozes. ak sa chces dostat, tak sa snaz napisat prijimacky nad 600 bodov. pocet bodov sa dozvies uz v ten den

:)

... neviete akou formou sú prijímačky do BA...? či tam je všetkých 8 odpovedii alebo z tých 8 vyberú len 4? :)