Samovražda

medusa

Slaby clovek nespacha samovrazdu, na to musis byt praveze fest silny aby si take nieco urobil. Viem to pochopit ked ma clovek ozaj vazne problemy, nevyliecitelnu chorobu a tak, ale ci je to spravne vychodisko? Medzi veriacimi je toho menej lebo u nich je hriech spachat samovrazdu a viera im dava silu prekonavat problemy.

dogu

Ahojte ludia co si chcu siahnut na zivot su ludia ktori nemaju chut zit a nemaju uz nikoho takyto ludia su velmi zufali a maju zniceny celii zivot ak im nikto nepomoze tak oni nemaju navibr oni vedia co robia ale uz nevladzu sa strapit a jedine iesenie je prenich smt ktore by ich z bavilo smutku.

nellka

fgf, prosím ťa netáraj. Že rešpektovaným ukončením ľudského života....5rokov sa nič neudialo? A prečo asi?! Ja viem, že depresia je ochorenie...len stále neviem pochopiť, aký je rozdiel v tom, že keď mi je zle od žalúdka, tak behám po lekároch a keď mi je zle duševne, tak sa naďalej pretvarujem, že mi nič nie je, trápim sa a trápim až kým sa neutrápim a nikam nejdem...a čakám, či to prejde a keď neprechádza, tak si siahnem na život. To aby som pri najbližšej fyz. nemoci uvažovala o samovražde. Ja viem, že teraz tak trocha zveličujem, dúfam, že ste pochopili...

fgf

podla mna by samovrazda mala byt respektovanym ukoncenim ludskeho zivota. nikto sa na tento svet nepytal, nikto tu nie je dobrovolne, tak preco by nemohol dobrovolne odist? dalej kopa ludi vravi "zajtra mozno bude lepsie" ale poznam aj takych, u ktorych sa napr. za 5 rokov nezmenilo vobec nic, tak naco sa trapit este dalsich 50?

adio21

Ludia toho maju fakt dost a neviem ako oni ale mna to uz neba velmi tiez ale sluusam dalej ved hadam sa podarii aj krajsi den

sara

Ja mám niekedy tiež také stavy....mám aj na to právo...no myslím si že by som sa neodvážila....no niekedy mi možno prepne no chcem užívať život aj keď to nie je ľahké a neviem či sa to dá...ale ja by som asi nebola schopná niečo také vykonať...