Dlhé, husté a rovné vlasy

mia90

a tu masku na vlasy to je jedno aku dam? moze byt napr. ta co mas ty? a ak ju nezozeniem, tak staci balzam na vlasy, ci to musi byt maska nejaka?

Mimi323

Mia, práveže sa ti tie vlasy uzdravia.
Je pravda že Henna vysušuje vlasy, preto treba do nej pridať aj masku na vlasy a po zmytí henny dať tiež masku najlepšie aspoň na 10 min. Potom môžeš ešte mať pocit suchých vlasov, ale po ďalšom umytí + maska sú vlasy úžasne hebké a zdravé.
Inak veľmi dobré skúsenosti mám s maskou na vlasy Genera. Je to pol kilová maska v takom väčšom tejgliku a stojí 80sk, dostať to v takých zašitejších drogérkach alebo v obchodoch s vlasovou kozmetikou.

mia90

mirka23 ok precitam,ja som mavala blond melir, a chcela som byt blondynka, ale to farbenie dopadlo katastrofalne, tak hned som na to pouzila 2 hnede farby, a vlasy som mala hrozne. to bolo niekddy v maji,a teraz v auguste na posledy som mala na hlave ten cokoladovy sampon.teraz som chcela si dat znova,uz mam vyrastene vlasy,ale asi si dam tu hennu.a nebude to vadit ked som mala dost chemicky poskodene vlasy aby som nedopadla ako logona

logona

ahojte baby, chcem sa s vami podeliť s mojou nie dobrou skusenostou s farbením hennou,ja v domnení že si zregenerujem vlasy a už si nebudem odfarbovať moje tmavohnedé vlasy na blond tak po preštudovaní roznych príspevkoch ako na to som si z opatrnosti najprv dala henový preliv od logony že takýto prechod z chémie na prirodnu farbu je v pohode a až potom práškovú henu. Tak som si teda dala ten hennový preliv od Logony a moje vlasy asi utrpely sok :( zostali uplne nerozčesatelné, suché ako helma, dokonca mám velký problém sa rozcesať s kondicionérom od Gliss kur čo som predtým nemala, zmenila sa mi úplne štruktúra vlasov akoby zježila :( no, úplne som zúfalá-nešťstná, nezaberá žiadny kondicionér ani zábaly, ani domáce masky, vôbec neviem čo s nimi :( takže radím opatrne s hennou na odfarbené vlasy, inak ak má niekto podobnu skusenosť tak prosím poradte,co ma napada dať si preliv od Castingu aby mi to uhladilo vlas ale sa dosť bojím co to v skutočnosti spraví, dakujem

mirka 23

Mia, ak tomu dobre rozumiem, svoje vlasy máš hnedé a nefarbíš ich radikálne, ale podobnou farbou, a hena je na to dobrá (ak nechceš veľmi meniť svoju farbu vlasov)
Henna ti chytí aj korienky, ale neprekryje ti to ako klasická farba, vymyva sa asi po mesiaci. Ja by som ti radila aby si si nedávala teraz šampón ale vyskúšaj hennu, uvidíš čo to spraví. Šampóny a farby škodia vlasom, Henna im naopak pomáha.
Keby si si ju dávala, tak si ju nechaj min. 2 hodiny a primiešaj do nej masku na vlasy.

mia90

mirka 23 ja mam hnedu farbu a teraz pouzivam cokoladovy sampon.a prave si ho chcem kupit,len teraz by som vyskusala aj tu hennu.a ako dlho to vydrzi na hlave,vymyva sa to z vlasov?vyrastky mi to asi nezafarbi ci hej?

mirka 23

Mia, môžeš si dať Hennu - zábal, ale ak sa ti zapáči nejaký odtieň z farieb, tak odporúčam radšej farbu, lepšie vyživí vlasy. Nečakaj, že ti ich zafarbí ako normálna farba, ale dá skôr farebný lesk vlasom. Odporúčam nechať farbu min. 2 hodiny, pokojne aj tri, a po henne dať masku na vlasy.
Kvetinac, šampón Henna je normálny šampón, ktorý nefarbí, len je prírodný. Z klasických šampónov z drogérky je podľa mňa najlepší.

mirka 23

O henne tu sú témy asi dve, nájdeite si ich.
Mia, Hennu si môžeš dať aj na farbené vlasy, ale až mesiac po poslednom farbení, DAVALA SOM ju sesterke na farbené vlasy a pekne jej to zlesklilo vlasy a oživila sa jej aj tá chemická farba, proste mala po nej lesklé vlasy.