Nadmerné potenie

andos

no tak vidim ze nemam jedina tento problem ale je to to najhorsie co moze byt...potim sa uz od svojich dvanastich rokov a nic nepomaha som pila caje, nic, bola som u endokrinologa, nic, pouzivala som proti nadmernemu poteniu prostriedky, nic, no tak ani zo stitnou zlazou to nic nema takze ja uz nemam pomoci asi sa s tym musim uz len zmierit:(

gallileo

a uz som si myslel ze sa potim sam,
podla mna pricina je srdce a nervy,zivot sam,niekedy staci zmenit prostredie ako ja som isiel na vojnu a tam som sa vobec nepotil az som sa cudoval po vojne to vydrzalo 2 r.a znova som sa dostal do toho stareho rezimu a zacal som sa znova potit.
kto vie ako to cele je

anonym_8572

Dobry den,

mam problem s nadmernym potenim. Trva to uz par rokov (cca 4). Cez zimu sa to este da vydrzat, ale v lete je to dost neprijemne. Potim sa na cele, v podpazusi, na hrudi, na chrbte. Trochu dlane a nohy ale to nie je az take hrozne. Najviac mi vadi potenie sa na hrudi, chrbte a podpazusi pretoze je to dost viditelne. Len po chvilke chodze mam uz na koseli mokre flaky. Takisto som si vsimol, ze sa velmi potim pri prechodoch z prostredia do prostredia. Npr. ked chodim po nakupoch, potim sa sice aj vonku, ale ked vojdem do obchodu, akoby sa to zintenzivnilo. Citim az ako mi kvapky stekaju po chrpte a bruchu. Ked citim ze sa potim, spotim sa este viac. Taktiez som si vsimol ze sa potim aj pri komunikacii s ludmi (hlavne vo vacsiej spolocnosti). Tu to casto sprevadza aj cervenanie sa. Chcem sa opytat, ci je mozne nieco s tym robit. Uzivanie nejakych vitaminov, liekov, ...Pripadne navstivit lekara, psychologa. Chcel by som to aspon obmedzit ak sa toho neda uplne zbavit. Velmi mi to prekaza hlavne pri presadzovani sa v spolocnosti. Zatial som student VS, ale v buducnosti mi to bude dost zneprijemnovat zivot.
za akukolvek radu vopred dakujem.
s pozdravom Michal

PS:asi pred rokom so bol na vysetreniach ohladom vypadavania vlasov a dopadli dobre. Stitna zlaza, atd..

ferino

Mam podobne problemy ako kicak. Potim sa na celom tele a je jedno, ci je leto alebo zima. Cez leto je to ale katastrofa. Za desat minut chodze sa spotim, ze to az neni mozne. A ked este obcas hram nieco, tak to je uplny horor. Ostatni sa tiez potia, ale ja asi tak pätkrat viac. Nepomaha ani deoforte a podobne vecia. S vahou problemy nemam, mam 187cm a 81kg. Moja zivotosprava je tiez v norme, nefajcim, skoro vobec nepijem, tak vazne neviem v com je to. Mam 19, tak nebola by mozna nejaka operacia, ja neviem cokolvek, len nech sa toho zbavim. Kto nezazil, nepochopi.Prosim, poradte mi!!!!!

ferino

Som na tom podobne ako kicak. Potim sa na celom tele, je jedno ci je leto alebo zima, ale samozrejme cez leto je to katastrofa. Za desat minut chvodze sa spotim, ze to az neni mozne. A to nespominam, ked obcas nieco hram. Po piatych minutach je to proste sila. Najhorsie je, ze sa potim, aj ked nic nerobim a len sedim. Kto nezazil, nepochopi. Jedina vyhoda:) je pri baskete, nikto sa na mna nelepi, lebo som cely mokry. S vahou problem nemam, mam 187cm a 81 kg. Skusal som deoforte, ale ani to nepomaha. Mam 19, tak nebola by mozna nejaka operacia. Zivotospravu mam vcelku v norme, tak vazne neviem v com to je. Prosim, poradte mi!!!!

dzanes

Botulotoxin neodporucam. Ja som bola, hrozne to boli, je to aj drahe, ale nepomoze vam to, lebo tie vpychnutia sa robia iba do dlani a prsty sa vam 100-nasobne potia viac. Do prstov sa pychat nemoze aby neochrnuli, takze najlepsia je operacia.

cica

a a ako som si teraz precitala co som napisla tak mozno to bolo trosku blbe ohladom toho ze vlastne myslim iba na moje potesenie a nie na moje zdravie..hmm..nie je to tak!!!

cica

ahojte...mam 17 pomali 18 a dnes uz ma poriadne nastvalo moje nadmerne potenie..mam to uz od malicka a nejak som to vydrzala...potim sa v lete vzdy a v zime iba niekedy...mam problemy so stitnou zlazou...lenze da sa povedat ze nato kaslem..asi nerobim dobre ale viete dievca v puberte ...hh..a este viem ze ked mam problemy so stitnou zlazou nemala by som pit alkohol a fajcit..no a pijem dost casto..akoze nieze by som bola alkoholik..ale viete vselijake chaty party a opekacky no viete dnesna mladez:)no a tak dnes ma tak napadlo ze potrebujem s tym skoncovat..proste to potenie ruk a noh mi nenrobii dobre..aj v buducnosti to budem potrebovat lebo vela prac sa kona s rukami papierovacky a podobne aja to nikdy nebudem moct robit..:(...a napriklad nikdy nemozem nosit slapky lebo uplne mi tecie z noh cize saty aby som vyzerala pekne ..to nehrozi:(..ma to velmi trapi:(..pomozte mi..

sexuolog

operacia je len pre lenivych ludi, ktory z vlastnej pohodlnosti nevedia rsp. nechcu urobit nic iba ak uzit zazracnu pilulku, ktoru hladaju marne. Vsak nech sa druhy staraju a ja budem v suchu. Chcem este podotknut, ze fytoterapia je najdlhsie znamy sposob liecby cohokolvek.