Porod doma

mirka 23

Lenulik, nie je to podstatné, ja že ti poradím súkromnú kliniku, ale keďže si na západe, tak nič. Nič si z toho nerob, že si mladšia, ešte pred pár rokmi to bol normálny vek na bábo, to len v poslednom čase chcú mať baby dieťa až v tridsiatke. No a mám sesternicu na Ukrajine, má 18 a má 4 mesačného syna. U nich je to normálny vek na výdaj. Mám tam aj kamošku, má 24, je slobodná a považuju ju už za starú dievku :)

lenulik:)

joj aj ja chcem taky rychly porod hroze sa toho bojim ked to bude zdlhave.moja mama ma rodila pol dna hovoila ze to bolo hruza a este som nesla hlavickou ale zadockom.takze chuderku mamu som dost potrapila.ja tiez robim vsetko tiez nerada dlho odpocivam potom sa nudim.stale nico robim upratujem chodim na nakupy normalne.staviame dom tak aj tam mame prace kopu aj v manzelovej firme.

jablonkaa

lenulik, ja som sa velmi rychlo zacala otvarat, a pritom som dost stihla, vsetci mi vraveli, ze pojdem na cisara. nic take sa nekonalo, bola by to aj skoda, pri takej rychlosti, vsak?
a myslim si, ze to otvaranie krcka maternice bolo take rychle najma vdaka tomu, ze som sa az do sameho porodu vobec nijako nesetrila - kazdy den som bola v praci, aspon na kratsi cas, prechadzky, aj nakupy, aspon mensie, ale aj upratovanie, priprava izby a normalne vsetky domace prace. ja som clovek, ktory nerad odpociva, takze nebyt nejakej vyssej moci, porodim asi oba razy doma....
a uz maju dnes syn 4 a pol roka, a dcerka cochvila rok.
drzim vam vsetkym prsty, aby ste mali co najkrajsie spomienky na okamziky, kedy sa konecne stretnete zoci-voci so svojimi malymi zazrakmi.

lenulik:)

jabloonka:tak ty sa mas kurnik 5 minut a mas potom.ja sa dost bojim tej bolesti a toho vsetkeho.nemam rada bolest..och rada by som tak rychlo odrodila dufam ze nasa mala sa poponahla a nebude leniva :D

lenulik:)

ja som tiez prvorordicka som este velmi mlada(mam 19,ale aby tu zas nepadla blba pripomienka vydavala som sa z lasky a nie tehotna) a nemam kamosky ktore odrodili este takze nemam sa skym poradit..som v 5 mesiaci a s manzelom uvazujeme ze pojdeme na sukromnu kliniku niekde lebo citala som par prisopevkov ktore neboli poitivne a radsej by som bola keby sme mali obe lepsiu starostlivost

jablonkaa

lenuskaa, tak ja som mala byt hollywodska hviezda :-)))). ja som ako prvorodicka rodila 5 minut, ako druhorodicka cca 3 minuty.
ono by nas asi ani nebavili take filmy, kde by sa zena v styroch castiach iba zvijala od bolesti, vsak?

mirka 23

Dnes už sú súkromné pôrodnice kde to vyzerá veľmi pekne, správajú sa k tebe ako k človeku, tak isto aj k bábätku. Ak ti niečo vadí, tak sa to dá konzultovať.