Studene ruky a nohy

Príspevok v téme: Studene ruky a nohy
bez mena:)

ahojte:) ma prosim niekto tento problem? mam vecne studene ruky a nohy.az ladove.. cim to je?a je mi aj dost casto zima.ale preco mam stale studene ruky a aj nohy?? nejake zle prekrvenie ,al.preco?na nohy skusam striedat studenu a teplu sprchu,ale aj tak to velmi nepomaha, su ako lad.v noci spavam v ponozkacha a aj tak mi je zima.

neviete mi prosim niekto povedat,cim to je?al.co robit? dakujem:)

luckaaad

ahoj. JA MAM TEN ISTY PROBLEM!!!!!tiez mi je vecne zima, akokolvek je vonku teplo a akokolvek som teplo oblecena. a moje ruky a nohy? kazdy,kto ma pozna, vie, ze vzdy, ked sa kohokolvek chytim,vzdy sa myknu, aka som ladova. a v posteli s priatelom, tiez ho vzdy studenim s nohami,aj ked prave vyjdem z vreleho kupelu. je mi to samej neprijemne a som uz zufala, pretoze mi nic nepomaha a neviem tiez, co mam s tym robit. doktor mi povedal, ze to je zle dokrvovanie koncatin,ale ze liecit sa to neda.tak ja uz fakt neviem ako sa toho zbavit.....?????

mira

Prechládanie môže byť z rôznych príčin. Jednou z najčastejších je konzumácia ochladzujúcich potravín. To sú p. tropického a subtropického pôvodu, ktoré majú silne ochladzujúce účinky. Ďalej neprimeraná konzumácia uvoľňujúcich potravín a vody, ktoré spôsobí stagnácie v obehu krvi a veľkú vlhkosť pokožky.
U niektorých ľudí, ktorí majú upchaté kapiláry je to konzumácia tuhých tukov a u tých ktorí majú stiahnuté kapiláry, je to presoľovanie.
Celkove slabá cirkulácia je pri nedostatočnom pohybe a pri vytvorení blokov v tele. Bloky sa tvoria pri zvýšenej konzumácii mäsa a soli a syrov.
Ako 1. pomoc pri studených končatinách je stláčanie bodu uprostred dlane a na brušku prostredného prstu ruky. Dôkladné masírovanie rúk a nôh a horúce zázvorové kúpele rúk a nôh.

krcnestavce

dievcata,ja som mala studene ruky,nohy, stehna v zime,na lyzovacke nozky ako cenculiky,hoci moje cele telo spotene od lyzovania a tiez,ked som sedela za pc,ruky,nohy ako nanuky po dlhe roky,az kym som si nedala do poriadku krcne stavce.Mne bola proste vzdy zima,spavala som v ponozkach,ale odkedy som si dala do poriadku krcne stavce,vsetko preslo ako mavnutim prutika,ja sama tomu nemozem uverit,ze napravenim povyskakovanych krcnych stavcov,mi konecne prestala byt zima,nie preto som si dala vysetrit a napravit krcne stavce, ze mi bola zima,dobehli na mna ine problemy,to bol len "vedlajsi ucinok",zato velmi mily.

kakaova

ja som si kupila ginko bilobu aj tabletky aj tu tekutu formu ale vobec mi to nepomohlo akurat som zbytocne vyhodila peniaze do vzduchu. ja dokonca mavam az voskove prsty na rukach take biele a aj ked pridem do tepla tak mi oruzoveju az po pol hodine, asi mam zuzene cievy,stale sa to zhorsuje,nepomahaju ani teple kupele ci spanie v hrubych ponozkach,proste uz nic.podvahu nemam mam tak akurat.

kutaaaaaa

ahojte pozrite sa ja nemam sice takyto problem ale nemoze to byt porucha termotepla???to znamena ze je wam zima aj vtedy ked naseba date aj tri svetre.moze to byt aj to nie???ak si myslite ze je to ono alebo aj nieco ie mali by ste ist k lekarovi...

Alternativa

Jedna z moznosti staleho pocitu zimy je podvaha. Netvrdim, ze ju maju vsetci so studenymi nohami a rukami :D. Je dobre pit okrem uz spomenuteho vela teplych cajov s pridavkom skorice a zazvoru. Skorica ako etericky olej je pri nedorvovani dobra napr. aj do aromolampy alebo pridavok do oleja pri masazi.

gabrielka

baby nebojte sa,nie je to nič vážne.Aj ja tým trpím a už som si zvykla,v lete končatiny studené,v zime ľadové,čo už.Presne tak je to kvôli zlému prekrveniu.Ten ginko pomáha ale len na hodinu potom je to zase o tom istom.Najlepšie na studené končatiny je pohyb.Určite my žiadna z vás nenapíše že po behu alebo bicyklovaní,jednoducho po dlhšom pohybe nemá nič studené ale horúce a viete prečo?lebo vám po celom tele cirkuluje krv a zohrieva telo,ale keď sedíme na zadku jasné že máme pomaly modré ruky aj nohy,takže tak,papapa

MASHIA

ahojte,mam taky isty problem a moze to byt sposobene stresom.citala som o tom uz vela krat ze je to sposobene aj zmenou nalad