Mam po styridsiatke a je mi fajn

sisina

No, tak dam aj ja recept. Najprv chcem povedat, ze ja varim hlavne rychle a zdrave jedla, na cenu az tak nepozeram.Sme rodina zaludkarov, tak prvorade je zdravie. Zdravej zivotosprave ucim aj svoje deti. A co som dnes varila? No tento obed som mala hotovy za 20 min. bola to cina. Najprv som dala varit ryzu, medzitym som ocistila zeleninu-mrkvu, kalerab, brokolicu-kusky, dala som to do hrnca dusit na paru(tlakoveho na 5 min.) potom som nakrajala kuracie prsia na pasiky, okorenila gril. kor., vegetou bez glutamanu, kari korenim, oprazila som to na olivovom oleji. Potom som pridala tu zeleninku, nakoniec ryzu, vsetko spolu premiesas, este dochutis, ak treba a hotovo!

tina

Samozrejme patril k tomu aj sport-plavanie,behy,bicyklovanie,aerobic...Uz som neverila,ze niekedy schudnem...Zvysilo sa mi sebavedomie,kazdy ma chvali,ze dobre vyzeram a 43 mi nehada nikto.

tina

No tak ja ti napad dam.Drzala som 90dnovu dietu a schudla som viac ako 10kg, vymenila som cely satnik a konecne sa citim super!

alti

Aaa, ta panvica ma nenapadla, dik. inak nazov temy sa mi paci. lebo fakt po istych rokoch zena si musi sama zariadit zivot tak, aby citila, ze jej je fajn. Mozno sa tu objavia aj nejake napadiky a skusenosti s cvicenim. Su tu sice skoro ku vsetkemu temy, ale pre nas po styridsiatke je prijemne pocut nazor rovesnicky :o)

tina

No ja som dnes varila fazulovu polievku z velkej bielej fazule,zeleniny+halusky. Druhe sa mi robit nechcelo, tak len taka bleskovka-kupila som stocene listkove cesto v papieri-je uz rozvalkane a to som rozdelila na 6 casti.Natrela vajickom,dala platok syra,parok prerezany na pol po dlzke a protilahle (iba dve )strany som spojila-cize vznikla taka tasticka,z ktorej trcali konce parka.Potrela som vajickom,posypala struhanym syrom,rascou,sup na plech s papierom a hotovo.

sisina

Mnam! To urcite vyskusam! Ja varim podobne jedla. Ja by som vsak ten chlieb do mikrovlnky nedala, mikrovlnka skodi!!!
Ja arabsky chlieb zohrievam na teflonovej panvici.

Alternativa

Pripajam sa do klubu po styridsiatke :o), hoci mna by ste tu mali brat za veteranku :o))), styridsiatka bola davno. Tak jeden recept pre zmenu /aby to nebolo vzdy masko s ryzou alebo so zemiakmi/: pripravit si zmes ala "cina" /kuracie drobne kusky na cibulke oprazit, pridat kukuricu, kecup, fazulku, okorenit, bylinky - co doma najdes a je vhodne do "ciny"/. Arabsky chlieb rozrezat na poly, zohriat v mikrovlnke, vytriet kelimkovou smotanou a naplnit teplou zmesou. K tomu misu zeleninoveho salatu :o)