Mam po styridsiatke a je mi fajn

hanuška

Zdravim Vás milé dámy. Veľmi rada si s Vami pokecám hoci na tému recepty. Rozmýšľať denno denne čo rodinám dobrého pripraviť. aby to bolo rýchlo, aby to bolo dobré a aby to bolo aj lacné. Ak máte dobré nápady sem s nimi.

tina

Sisina, mas pravdu, ak par tuzi po dietatku a do roka ho necaka,treba navstivit lekara.Ten vacsinou ako prveho posle na vysetrenie muza-vysetrenie pohyblivosti spermii.Niektori muzi to vsak odmietnu a zena tak musi podstupit bolestive vysetrenia-ako napr.prechodnost vajecnikov a potom sa zisti,ze je v poriadku a na vine je casto muz. Lekarska veda uz ale tak pokrocila,ze aj parom,kde ma muz len malicke mnozstvo zivych spermii sa da pomoct.

sisina

jasmina: stale tu pises o nevere a chces sa dozvediet viac. Mala si sa niekedy problem s neverou u svojho priatela, alebo v rodine, alebo, preco tak o tom uvazujes?

sisina

Ved prave, dost casto citam o tom, ze pary vo vyssom veku nemozu mat deti. Dokonca sa zistilo, ze na "vine" je tak 50 na 50 tak isto aj muz, nielen zena, ako si to mnohi muzi myslia. Je to sposobene znecistenym zivotnym prostredim, stravou, v ktorej je vela chemikalii, alkoholom, liekmi, nikotinom, stresom, skratka zlym zivotnym stylom.

tina

Teraz je taka doba,mat dieta co najneskor. Ja si myslim,ze idealny vek na prve dieta je okolo 27-32rokov. Clovek uz je dostatocne zrely-aspon si to myslim,aj ked netvrdim,ze 18-ka ak sa pritrafi bude zla mama.To nie.Ale myslim si,ze baba sa nema hned hnat mat deti,pokial po nich vyslovene netuzi. Ja som mala 29, ked som rodila,aj ked o dieta sme sa snazili od 25-ky.Zase na druhej strane ked zena dieta odklada, moze sa stat,ze ho mat ani nebude a myslim si,ze zivot bez dietata je akysi prazdnejsi.

tina

Sisina, je to fajn,ked si manzelia rozumeju a respektuju saa aj si vzajomne pomahaju. Aj ja robim vacsinu domacich prac sama,ale ked mame vacsie upratovanie,tak sa zapaja aj rodinka.Len tie ponozky...No to ho asi uz neodnaucim hadzat ich k posteli a nie do spinaveho...No co,ziaden muz nie je uplne idealny, no nie? Moj nevari,skor pomoze povysavat, vyvesit pradlo...Ale snazim sa,aby som to vsetko stihala,nez pride z prace domov.

sisina

tina: mas pravdu, v dnesnej dobe to nie je jednoduche, nieto prace, slabe platy, byt, ci vlastny dom v nedohladne...mladi nemaju kde byvat, nemozu si zalozit rodinu.No poznam aj takych paradoxne, ktori su uz zabezpeceni a dieta nechcu, alebo odkladaju, lebo: este tam a tam chcu ist na dovolenku, este chcu zarobit na nove auto a pod. a dieta by bolo pritazou. Ak sa zmozu na dieta, tak maximalne na jedno.

sisina

tina: ja som pred chvilou tiez dovarila manzelovi:) Mne manzel za mladi velmi nepomahal, mal narocne povolanie a bol dlho v praci.Ja som bola na materskej, tak som vsetko robila sama.No teraz po rokoch sa zmenil, sam od seba. Zacal vyvarat, vymysla rozne speciality, prekvapi ma jedlom, ked pridem z prace...niekedy aj dokonca po sebe poupratuje:) Ma volnejsie zamestnanie, takze mame taku nevyslovenu dohodu, vari ten, kto pride skor domov, alebo, kto je momentalne doma. Prislo to akosi samo automaticky. Aj ine prace takto robime a predchadzame takto stresom.

tina

No a ten vek,kedy je vhodne mat deti...Ono to zavisi od okolnosti a od cloveka,ci je uz na to pripraveny...Je dolezite,aspon ja si to myslim mat dieta,az ked mam na to podmienky-tzn. byt a aj peniaze,aby som nemusela rozmyslat,co kupim skor,ci dietatu oblecenie,plienky,ci vysavac...Ono lepsie sa to vychutnava,ked mate malicke a zariadeny byt,predtym ste si trochu uzili, boli ste s partnerom aj na dovolenke...ja viem,nie je to to najdolezitejsie,ale ste uz vybureni,zabezpeceni,da sa povedat bez starosti...Pamatam sa ,ako mala kamoska male deti a chceli jej odpojit elektriku,lebo ju nemala z coho zaplatit...Hadala sa s partnerom...Ja neviem,ak sa mylim,opravte ma.