Je zenaty..

Príspevok v téme: Je zenaty..
ginaba

Mam 27.rokov, myslim ze som celkom normalna zena, mam svoj byt, svoj zivot, dobru pracu. Akurat poriadny chlap mi chyba.. Vlastne ani nechyba, jeden tu predsa je. Ani neviem, co k sebe citime, ale je nam spolu strasne fajn. Az na jednu vec, po nasom milovani a stravenom dni sa vracia vzdy domov, k svojej manzelke.. Oni nemaju deti este a to ze je zenaty viem od prvej chvile. Najskor mi to bolo jedno, ved islo len o uzivanie si ale casom zistujem, ze je v tom viac. Len mi je luto jeho zenyx, je taka obetava, urcite ho lubi viac ako on ju mal kedy rad. Osobne ju nepoznam,len z videnia. ale tiez od neho nechcem aby ju opustil. Myslite, ze to ma buducnost sa stale skryvat?

mimusa6

Tak Vazena Peklo, srdecna vdaka za prednasku. Ako ste si vsak mohli vsimnut, ja som tu pocas mojich vyjadrovani nikoho neodsudzovala, ale ani cielene nezastavala, i ked pripustam, ze mnohe moje vyjadrenia tak vyzneli. Mojim cielom bolo len pripomenut, ze odsudzovanie a striktne tvrdenie opaku sa moc nevyplaca, lebo z vlastnej skusenosti viem, ze sa to moze obratit. Vy ste zazili peknu cistu lasku bez akykolvek prehreskov. Je to pekne a tesim sa s Vami. Neviem presne kolko rokov mate, ale spomenuli ste, ze uz 40 rokov sa Vam nieco take stat nemoze. Takze predpokladam, ze by ste mohli byt vo veku mojich starych rodicov, alebo snad generacia medzi nimi a mojimi rodicmi. Chcem len povedat, ze ked sa to nestalo Vam, moze sa to podarit Vasim detom a potom vlastne deti odsudite tak ako tieto osoby? Ak ste dobra a i ked spravodliva matka, neverim, ze potom svoje deti len tak odvrhnete, lebo nimi budete opovrhovat a neschvalovat im co robia. Viete, pamatam si ako sa cela moja rodina stavala k rozvodu a neveram, lebo sme sa o tom doma pochopitelne bavili, kedze sme videli co sa deje v okoli, vratane mna presne tak ako vy. A dnes? Otec si po 20 rokoch manzelstva nasiel inu. Vydatu s detmi, ktora vsak uz nejedno manzelstvo rozbila a prave jeho si nakoniec aj vzala. A moja rodina? Mamina mama nanho nikdy nepovedala zleho slova, lebo to bol dobry, pracovity clovek, od bolesti schudla 10 kg ale ma sa teraz trapit nenavistou? Nie, jedna zivotna kapitola v zivote jej dcery sice necakane skoncila, ale zacina nova a moja mama v nej isto bude stastna. A jeho vlastna mama? Ta dostala mozgovu prihodu a dodnes nevidi na jedno oko, dennodenne o tom rozprava a trapi sa. Otca vsak z domu nevyhodila, lebo vie, ze uz by ho nikdy neuvidela a tak tak chodi nanavstevu on aj so svojou zenou a stara mama sa s tym pomaly zmieruje, ved nie sme jedini a nadalej vita vo svojom dome aj moju mamu. Otec tvrdi, ze je stastny a ja verim, ze ked stretne moja mama niekoho dalsieho, bude aj ona a uz teraz sa tesim s nou. Po tom co som prezila, by som mohla odsudit vsetkych takychto ludi, aj som to urobila az kym som sa nezblizila so svojim najlepsim kamaratom. Boli sme len spoluziaci a vyborny kamarati, ale nakoniec sa k tomu pridali vnimania, ze on je muz a ja zena a vznikla z toho laska. On vsak mal roky priatelku...Zapasili sme s tym jeden aj druhy, ale nedokazali sme to. A verte tomu, ze som dost silna osobnost, toto aj napriek tomu vsetkemu som napokon po roku vlastneho boja nezvladla. A preto som len chcela upozornit, aby ste aj vy raz takto nedopadli. Lebo ono je to ciliva a bolava zalezitost aj pre rodicov, ale snad sa Vam to nikdy nestane...

peklo

A este k mojmu nicku /tak sa to spravne pise/.Je to vyraz pre to zlo co nenavidim.Clovek ked si da nick neznamena to ,ze to vyjadruje jeho osobnost moze to vyjadrovat aj obsah o ktorom pise.Jablonka tiez urcite nieje jablon a vela inych nickov je tu co su tak ako ja.A citajte poriadne ked chcete odporovat,aby som sa nemusela namahat podrobnostami myslim ,ze pisem najjasnejsie ako sa da.

peklo

Mimusa6 tu ak vam to niekto po lopate nevysvetli nic nepochopite ,lebo nerozmyslate.Srdce je v hlave -tym bolo povedane ,ze srdce nieje nieco mimo nasej moci.To co vy nazyvate srdce je citova oblast ,ktora je v mozgu a city su sucastou mysle.Srdce ako organ je o inom www.skizpalt.sk.

peklo

Mimusa6 tu ak vam to niekto polopate nevysvetli nic nepochopite ,lebo nerozmyslate.Srdce je v hlave -tym bolo povedane ,ze srdce nieje nieco mimo nasej moci.To co vy nazyvate srdce je citova oblast ,ktora je v mozgu a city su sucastou mysle.Srdce ako organ je o inom www.skizpalt.sk.
Pred mnohými rokmi si ľudia mysleli, že telo je ovládané srdcom. Verili, že pocity a city majú sídlo v srdci. Aj nám sa môže zdať, že je to tak. Keď sa napr. vystrašíme, cítime, ako silno sa nám rozbúcha srdce. Aj preto zvykneme hovoriť:,, Hovorím pravdu zo srdca“. Ale takéto názory nie sú správne. Dnes už vieme, že srdce je iba svalová pumpa , ktorá poháňa krv. Srdce je kontrolované mozgom. A mozog riadi celé telo.Veľa ľudí si kladie otázku: Čo je to vlastne mozog? Mozog je orgán, špinavo-ružovej farby, ktorý má okolo 10 000 miliónov nervových buniek.Každá z týchto buniek má veľa výbežkov(dendritov), cez ktoré môže vysielať signály do iných nervových buniek. Voľba cesty signálu cez dendrity závisí od toho, akú informáciu signál prenáša. Každá nervová bunka sa spája s tisíckami ďalších buniek, takže možný počet ciest pre postup signálu je nepredstaviťeľné veľký

.Mozog je skoro taký pevný ako veľmi tuhý puding.Váži asi 1,5kg. Na povrchu sú šedé nervové bunky v ktorých sa zachytávajú informácie z okolia. Na svojom povrchu má aj žliabky a záhyby a vnútri dutiny, ktoré vyplňuje špeciálna mozgová tekutina(Mozgový mok).Mozog spája s telom miecha.Obidva orgány-mozog aj miecha-tvoria spolu centrálnu nervovú sústavu. Nervy vychádzajúce z mozgu a miechy idú do všetkých častí tela a prenášajú informácie obidvoma smermi. Tieto nervy tvoria periférnu nervovú sústavu. Dve strany mozgu: Viete,že ľavá strana mozguovláda pravú stranu tela? Nervy spájajúce mozog a miechu prechádzajú na opačnú stranu, takže pri pohnutí pravou rukou prichádza signál pre pohyb z lavej strany mozgu, a naopak. Ani dve polovice mozgu nepracujú presne rovnakým spôsobom. U väčšiny ľudí ľavá strana mozgu pracuje lepšie so slovami a číslicami a s triedením vonkajších podnetov. Pravá strana je lepšia v umení, v hudbe a vôbec v tvorivej činnosti.Reč: Hmat:Centrum reči ovláda rečové Rozličné signály z kože ,,pociťujeme“ orgány a svaly úst. v senzorickom centre.Myslenie: Zrak: Centrum myslenia a pocitov Zrakové centrum tvorí obrazy na je v prednej časti mozgovej základe signálov z očí.kôry.

Sluch: Chápanie:Odkazy zachytené ušami sa Význam slov môžeme pochopiťďalej spracovávajú v sluchovom prostredníctvom rečového centra.centre. Pohyb:Pohybové(motorické)centrumriadi pohyby tela a rovnováhy telaVnútri centra riadiaceho celé telo.Rozdielne časti mozgu vykonávajú rozličné funkcie(tak ako jednotlivé kanclárie v centrách veľkých spoločností). Rozdiely však nie sú tak presne vymedzené, ako je to v skupinách kancelárií. Pamäť sa napríklad neviaže iba na jednu časť, ale týka sa celého mozgu.Tu sú jednotlivé časti mozgu: Pamäťové banky.Nikto presne nevie, akým mechanizmom sa v mozgu zabezpečuje pamäť. Každá informáciamôže byť uložená do pamäti ako zmena chemickej substanice alebo ako vytvorenie špeciálneho spojenia(kruhu)medzi určitými nervovými bunkami. Niektoré skutočnosti si pamätáme iba niekolko minút, iné sa uchovajú v pamäti po celý život.Rozdelovňa.Časť mozgu, ktorá sa volá talamus a je uložená v jeho hĺbke, funguje ako rozdeľovňa. Príma informácie z tela a zo zmyslových orgánov.Prijaté informácie rozdeľuje a vysiela podľa určenia do rozličních častí mozgu.Automatický chod. Naše telo má,, automatického pilota“. Je ním mozgový kmeň, teda dolná časť, ktorá sa nazýva predĺžená miecha.

Táto časť mozgu riadi činnosť mnohých orgánov v tele automaticky. Srdce pumpuje krv automaticky a aj pľúca pracujú automaticky. Tieto dva orgány pracujú tak, že si to vôbec neuvedomujeme.Centrálna kontrola.Najväčšou časťou mozgu je mozgová kôra. Je to miesto, kde prichádzajúce signáli preverujú a kde sa rozhodne čo treba robiť. Ak je to potrebné, pokyny z kôry sa vysielajú do príslušnej časti tela. Príjem informácii.Každú minútu prijíma mozog milióny signálov, ktoré prechádzajú cez nervy tela. Dôležité informácie sa musia rýchlo vytriediť spomedzi menej dôležitých. Vzdialený hluk dopravy nemusí byť príliš dôležitý, ale zápach vznikajúci pri horení môže mať v živote dôležitý význam.Výdaj informácii. Každú minútu opúšťajú mozog milióny nervových signálov, ktoré prikazujú svalom, čo majú robiť. Ak sa chceme naučiť niečo nové, napr. bicyklovať sa, potrebujeme sa riadne sústrediť. Keď už činnosť ovládame, môžeme ju robiť automaticky. Rovnako je vtedy , keď sa učíme chodiť alebo hovoriť.
/tolko citat/Ucte sa .Ucte sa ovladat a spravne riadit svoj zivot.

peklo

To mozem napisat aj ja ,ze mi ublizuju opacne nazory,ale ja sa uz vdaka takym ako vy nelutujem.Kazdy ma nejake trapenie a sebalutost ti nepomoze.A robit dalsich nestastnych ludi okolo seba a ospravedlnovat si to tam ,ze ty mas trapenie uz od mala je chore.Chod za psychologom a vyrovnaj sa sama so sebou.Alebo si najdi dobru kamaratku nemusi to byt hned zenaty chlap.Pooupratuj si tak v hlave aby si nemusela ublizovat inym.Mojim cielom nieje ublizovat ti ,ale nebudem tu cicikat nikoho co pacha to co pacha.Pisete verejne to si uvedomte!!!Tak tym davate sirokej verejnosti moznost vyjadrit sa!A kazdy pise ako citi aj ja.Len sa branite a obhajujete nechcete sa zmenit chcete dalej pokracovat v zle a to je zle.Nie vsetko co je prijemne pre vas je spravne.A budem tu pisat dokedy to budem citit a ked to uz nebudem tak citi nebudem tu pisat.A to ze moje slova rezu ako noz je dobre,lebo jasne oddeluju dobre od zleho.

wanda 2

no ginaba, dobre sme tuto temu rozdiskutovali. ani som taký ohlas nečakala. ja za seba len tolko, že mam v živote od malička strašne vela trapenia , a take nazory ake tu pise "peklo" mi ešte viac ubližujú.
a opakujem, ze som nemala stastie najst si muža alebo slobodneho priatela a je len smola že som sa zamilovala do ženatého. ved aj ja mam narok na kusok stastia a s nim sťastna som. aj ked len na par chvil. mam zostat cely život uplne sama?

a bola by som rada, keby sa ozvala kocka v nikom " podobna situacia".

jablonkaa

hosina, ale ja som tu nekladla otazky, ja som sa pokusala zjednodusene podat odpoved na otazku mimuse. prepac mi, ak som to nevysvetlila dostatocne dobre. vzdelanie na to mam, ale nie vzdy sa podari..... dobru noc vsetkym, vernym aj nevernym, milujucim aj nenavidiacim, chapajucim aj nechapavym. :-)

hosina

jablonkaa a preco prave srdce? Clovek dokaze zit na pristrojoch, aj ked mu mozog uz odumiera, ale pokial mu bije srdce, zije. Naopak sa to neda,ani sa to nikdy nedalo zariadit. Srdce je symbolom lasky a zivota