Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Sex a zápal močových ciest

jaja

Na časté zapaly na odporučanie ginekologa mam antikoncepciu.
Som znamenie škorpion a v horoskope aj tieto problémy. stale studené nohy.

Minnie4

Este som sa Vas chcela spytat, ze ake vsetky vysetrenia ste podstupili, aby ste prisli na pricinu? Ci uz gynekologicke alebo urologicke.Lebo som sa docitala, ze caste zapaly mocovych ciest mozu neskor viest k neplodnosti. A pri tych antibiotikach co uzivame sa nam celkom zmeni aj mikroflora v posve a z toho uz neviem, ze ako sa vyhrabeme.dakujem

Minnie4

Ahojte vsetc:-) Nemozem aj ja povedat, ze som rada, ze viem, ze v tom nie som sama, lebo niekde chyba byt musi. Stale sa nedokazem zmierit s tym, ze by som mala takto zit, ked si myslim, ze to nie je normalne. A tak by sme mali dat vsetci hlavy dokopy a prist na pricinu, preco prave milovanie nam sposobuje take problemy. Mozno mame nieco spolocne a ani o tom nevieme. Tak na uvod by som spomenula, ze ked som bola mala,prekonala som silny zapal obliciek a bolo to so mnou dost vazne. Dnes mam 22 rokov a vyskytol sa zatial pre mna tento neriesitelny problem. Myslite, ze by to mohlo mat nejaky suvis?

ano

no ja som tiez mala tieto zapaly par krat a vzdy je to spojene so sexom,aj ked mam len jedneho partnera,v poslednej dobe,skoro pol roka to prestalo,no hlavne si davame vacsi pozor pri sexe kedze tie bakterie sa prepravuju udajne z analneho otvora do mocoveho a tak najcastejsie vznika infekcia(citujem mojho urologa).takze treba davat trocha pozor pri tych hratkach,dalej aj ked sa mi ozaj niekedy nechce ,sa idem vzdy vymocit pred stykom a po styku vymocit a umyt a okrem toho sa snazim vzdy umyvat po velkej potrebe,ked to nejde tak aspon navlhcene intim obrusky.Umyvame sa obaja tam dole specialnym gelom na intimnu hygienu a este kazde rano pijem pohar ribezloveho dzusu nalacno...no uvidime dufam,ze tak skoro to zas nepride,je to velmi neprijemne

joanie1

ahojte, tak precitala som vsetky prispevky a som rada, ze v tom nie som sama...a je to hrozne
aj ja mam staleho partnera uz 4roky a aj tak problizne po kazdom 10sexe ochoriem a to sa umyvam, cikam a vsetko co ste tu uz radili a este k tomu si vzdy po sexe davam jednu tabletku nolicinu ako mi poradila doktorka a aj tak stale nic,ale taktiez mi poradila, ze po prvom dietati by sa to malo zmenit:)skoda, ze dieta este dobrych 5rokov nechcem:(

rosnicka17

odkaz kikine:pomaha naozaj rychla sprca po styku bez mydla a potom na noc pouzit cipky s obsahom laktobacilov/poradia ti v lekarni/.Ja som to skusila a zapaly su prec.A dobre by bolo aj vysetrit moc,tam by nohla byt E-coli a to uz chce antibiotika.

Minnie4

Ahoj kikina:-) Uplne ti rozumiem, pretoze ja mam presne ten isty problem. Ked nie som s priatelom, tak je vsetko ok, ale akonahle sme spolu, tak sa to vsetko vrati. Uz som z toho zufala, lebo mam pocit, ze to vsetci beru na lahku vahu a pritom je to dost zavazny problem. Ved ked si len predstavis, ze by si chcela otehotniet. Pchali by do mna len same antibiotika, ale prist takto na pricinu, preco je prave styk ten spustaci mechanizmus, tak to nie. A ked ti urolog povie, ze niekto je na antib. cely zivot, tak to uz je len riesenie:-(((Priatel bol tiez na vysetreni a bolo vraj vsetko v poriadku. Citala som nieco aj o "medovych tyzdnoch" a poviem ti, to tiez nic moc vyhliadky. Bola som aj na imunologii a tam je tiez vsetko ok, tak neviem. Este musim pritlacit na gyn., aby urobil poriadne vysetrenie so vsetkym co k tomu patri. Je to poriadna zataz aj na psychiku. Mne po styku vzdy vysla e-coli a aj som brala 3 mesiace urowaxom, no ten asi nepomohol a tak som v to duafala. Hygiena je samozrejmostou. Ak to pojde takto dalej, tak vazne neviem. Podarilo sa prosim niekomu vobec rozlusknut tento problem a zas zije normalne?Dakujem

RNG

Lepsia imunita(probiotika) a pripadne lepsia hygiena(omyvanie, pripadne vyplachy, ak je problem vacsi) by to mali vyriesit.
Ak je to mikrobialna nakaza, je plno dobrych antimikrobialnych latok na vyplachy, co nam dava priroda.(GSE,napr.) alebo zriedene antiseptika(0.15% peroxid vodika, 3ppm strieborna koloidna voda) a mnozstvo inych, miernejsich