Sex a zápal močových ciest

m_klaudia

Zdravím. Takže bohužiaľ patrím k Vám :(
Po asi pol roku sa mi vrátil zápal.
Pred tým to bol myslím aj každý mesiac.
Bola som pri gynekológovi, ktorý mi dal antibiotiká 2x.
Nie som si istá či mi pomohli tie antibiotika alebo urologický čaj, ktorý som pila.
Ja nie som ten typ čo musí pre každú bolesť užívať lieky.
Ale tieto bolesti boli niekedy také silné, že mi až slzy vytláčalo.
Tak teda mi dal antikoncepciu :/ mala som tak akurát z toho pravidelnú menštruáciu (lebo aj s tým mam niekedy problém).
Proste nevedel mi nijak pomôcť. Tak som sa tam už nevrátila. On s tym asi nič spoločné nemá. Mama mi povedala nech len zavolám
ohľadom tej antikoncepcie či to možem prestat používať, lebo že si iba žalúdok zbytočne ničím, či čo.
Šla som teda k obvodnej ta mi dala len nejaké kvapky na utíšenie bolesti, nejakú vaginálnu mastičku a poslala ma na nefrológiu.
Samozrejme asi milión krát som absolvovala rozbor moču a stále tvrdili, že je to v poriadku.
Na nefrológii mi skontrolovali aj obličky a že vraj sú v poriadku.
Samozrejme rady ako močiť pred a po pohlavnom styku, sprchovať sa som dostala a počúvam z každej strany.
Lenže ja tú bolesť už nechcem zažívať (ako každá z Vás samozrejme). Doktorom moc neverím.
Radšej by som teraz skúsila niečo iné. Nejaké tie bylinky :) pije niekto z Vás Rebríček obyčajný(myší chvost)? ako sa to dávkuje?
Ja mám urologický čaj, ktorý mi pomáha. Aspoň sa lepšie cítim. Mám aj žihľavu dvojdomú, ale to len na prečistenie organizmu.
Jedla som aj brusnice (kompót, sušené, čaj)...Poznáte aj nejaký iný osvedčený spôsob okrem čajov a nejakých vitáminov?
Ďakujem!
(! partnera mám stáleho už skoro 4 roky)

dievcatkoTT

ahojte kocky, ja som toto mavala zaciatkom tohto roka..nevedela som, ci je problem v gynekolog. veciach alebo v mocovych alebo v partnerovi, lebo vsetko vyslo negativne, vsetky testy..zapal mocovych ciest sa mi stale vracia, ale teraz mam asi 3 mesiace klud..zacala som si kupovat rozne bylinkove caje, hlavne MYSI CHVOST, ktory pijem denne, predavaju ho aj sypany..a tiez som si v drogerii DM kupila tabletky s vytazkom z brusnic a musim povedat, ze som OK! takze kazdemu odporucam tie tabletky...a ono by to asi aj chcelo nejake tabletky na imunitu alebo zacat nejako sportovat, aby sa organizumus zocelil :) ja som zacala pravidelne behavat a chodim na jogu a aerobic a musim povedat, ze mam klud..uvidim ako dlho, ide zasa zima, tak ma to snad nechyti znova, lebo ma slahne :)

zdravie z.

ahojte zenusky,mam ten sami problem kzdy rok a zapal mam aj teraz sice nieje taky silny ale je to hrozne,nejde mi sice krv pri moceniu ale ked sa poutiram mam tam nieco take ako hnis s krvou nieje to sice vela ale desi ma to,stalo sa mi ze som uz cikala aj krv ale toto som este nemala,poradte mi zenky co to asi moze byt dakujem vam a budte zdrave

AdamKrt

Pri takychto problemoch sa tiez odporuca antikoncepcia Pharmatex - ked napr. ten krem posobi nielen ako antikoncepcia, ale nici aj rozne choroboplodne zarodky, ale zdrave prostredie posvy nechava. Mozno by to pomohlo, ak ma niekto castejsi zapal.

Alebo ak je to castejsie je problem s imunitnym systemom, ci skor hygienou partnera...

jaLENja

Môže to súvisieť, nakoľko niekedy zápal prejde až do obličiek. Odporúčam brusnice, mne veľmi pomáhajú, lebo obsahujú látky, ktoré odbúravajú škodliviny zo stien močového mechúra a močovej rúry.

erika26

mam zapal mocovych ciest, a nedavno sa mi zacali bolesti chrbta a to hlavne krizov, ma to nieco spolocne so zapalom?

janab

Niekde som čítala, že ženy majú zápal močových ciest preto, lebo po sexe sa nejdú vymočiť...pretože...niektoré ženy majú zúžené močové cesty, ktoré pri sexe sa nejako stlačia ..proste k niečomu tam dochádza (už si to moc nepamätám...) a moč sa zdržiava v týchto cestách a vlastne vznikne z toho zápal..takže...ženičky..po sexe pod ho na malú...aj ked vám netreba...

bibba

aj ja som ho teraz dostala zo sexu. je to velmi neprijemne. stale mi treba ist wc... kedy to uz skonci? uz to mam asi 3 dni :(