sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????

Príspevok v téme: sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????
allatwin01

moje dvojča je v nemocnici a zliháva jej pečeň kôli ppp,váži iba 27kg a obe máme 152cm a 14rokov.myslím,že za to môžem. predminulé vianoce sme chceli biť ako olsenky ale mne sa zdalo,že sme na to moc tlsté-mali sme 43kg a tak sme začali spolu držať dietu,aby sme schudli aspoň 5kg,čo sa nám zanedlho aj podarilo,ale čo dalej báli sme sa jojo-efektu.ja som to dáko prekonala a začala som jesť,ale sestra ma začala obviňovať,že som zradkyňa a pohádali sme sa. vtedy som jej povedala-rob si čo chceš,serem na teba-a od vtedy sme sa nebavili.ju medzi tým prijali na lýceum v blave a mňa nie,čo to ešte viac prehlbilo.v septembri odyšla na intrák a v anorexii pokrečovala aj tam.doma sa ukázala tak raz za mesiac a to vo volnom oblečení a nechcela s nami jesť.rodičia si to nepripúšťali a nechceli jej kaziť štúdium,až ked prišla na velkú noc domov,bola chudaaaaaaaaa na nepoznanie,ledva chodila...rodičia ju prinútili zjesť obed a ona sa po jedle začala zvíjať v krčoch a odpadla,bola celá žltá a doteraz je v nemocnici a má len malú nádej na život.som zúfalá,stále sa z toho obviňujem,navštevujem ju každý deň,aj sme sa pomerili,ale som bezradná nedokážem to odvrátiť a napraviť...čo myslíte,je to MOJA VINA,že tak dopadla? myslíte že som ju zradila?

allatwin01

ahojte, sestra sa má už lepšie,teraz váži 31kg a ide jej to pekne hore,pretože spolupracuje,dobre papá všetko,čo jej dajú,aj s pečeňou sa to už dáva do poriadku,pomali jej zaradujú aj tuky do stravy,preto už lepšie priberá,len je trochu smutná,že musí prázdninovať v nemocnici,ale má tam dobré kamarátky a sestričky sú tam tiež milé a chodia tam aj vychovávatelky,ktoré pre ne vymýšlajú zaujímavý program a je tam aj bazénik ked sa potrebujú schladiť a ja s rodičmi ju tiež navštevujeme aspoň 2-3krát do týždňa,horšie to bude,ked začne škola a ona vela vymešká,to ju bude viac mrzieť,čo sa týka učenia je velmi zodpovedná,záleží jej na tom,ked sa dostala na to lýceum v BA...

allatwin01

teraz má 27,5kg,čiže pol kila pribrala ale stále je dosť slabá,ešte musí veeela pribrať aby mala silu ako pred tým,ale doktorka ju chváli,že pekne papká a spolupracuje,dávajú jej aj fresubin,to je dačo podobné ako nutridrink,len dietnejšie-je tam menej tuku,kôli jej pečeni musí s tukmi pomaly a opatrne:-)

Chilli

To je skvele!Drzime jej tu vsetci palce.Ja sledujem tuto temu a bola som strasne zvedava,ako to dopadlo.Tak to je super.Len tak dalej:)

allatwin01

ahojte dievčatá,prepáčte mi,že som tu dlho nebola,ale mala som vela učenia a opravovania známok a každý 2 deň cestujem za sestrou do pezinka:-)zajtra to bude piaty deň,čo je tam, zvláda to celkom v pohodičke,nešla si aj naj kamarátku-spriaznenú dušu,ktorá je na tom podobne,a navyše je tam milý personál a dobrý odborníci,doktorka povedala,že v jej stave tu musí ostať minimálne 4 mesiace,tak ja dúfam,že to vydrží tak dlho a že sa z toho dostane...čo sa týka pečene,ked ju prepúšťali,tak jej naordinovali špeciálnu dietu,ktorú musí rok dodržiavať aj v pezínku,možno preto to priberanie ide tak pomaličky,zatial len pol kila hore,aj to je lepšie ako nič,ale najviac ma teší,že už nemusí byť napojená na tých hadičkách a že je už silnejšia a už vládze sama chodiť:-)

lillinka13

Nemozes za to!! Neboj, tvoja sestricka sa z toho dostane...pripominaj jej detstvo, ake to bolo ked ste boli male, citaj jej rozpravky...na take veci clovek nie je nikdy velky...a hlavne, povedz jej ze ju lubis a ze je ta naj sestra na svete:) ok?? :) pa ozvi sa

rockerka

to je hrozné........vieš, tým že sa budeš viňiť sestre vôbec nepomôžeš!!!!! a len tvoja vina to určite neni!!!!!! anorexia je proste sviňa a ked je niekto slabší a precitlivelý dostane ho skôr ako toho kto je citovo vyrovnaný. a ty sa teraz hlavne nemôžeš položiť....rozumieš????? rodičia ťa budú potrebovať a aj sestra ťa potrebuje!!!!! chod za psychologom a zdôver sa mu zo všetkým. a už nikdy tomu neprepadni.......bojuj proti tomu...proti anorexii....bud so sestrou a podpor ju....dávaj jej nádej....modli sa........ver....ale sa aj priprav na to najhoršie.........prajem hrozne veľa šťastia aby sa tvoja sestrička z toho dostala!!!!!!

ich

ty si dobra sestra...tvoje dvojca musi byt stastna...dnes som si kupila nohavice...snazim sa prestat s bulimiou a kapanek som pribrala, kupila som si 34 a hambila som sa za seba ze aka som uz buchta a zrazu mi cvaklo, ze to ze som pribrala je len to com som sa rozhodla obetovat pre zdravie.
Povedz sestricke, ze nech sa neboji a nech sa tesi na zdravie...ze tucna nebude...a ze takto v jej veku sa ani nijako zensky nebude dalej vyvijat...
Pekne, ze si jej vybavila tu kasu, ze si pri nej. Ze ju podporujes...a mozno aj vydis,z e jej to ako si pri nej pomaha a to zaroven pomaha tebe....nech sa vsetko podari