sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????

Príspevok v téme: sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????
allatwin01

moje dvojča je v nemocnici a zliháva jej pečeň kôli ppp,váži iba 27kg a obe máme 152cm a 14rokov.myslím,že za to môžem. predminulé vianoce sme chceli biť ako olsenky ale mne sa zdalo,že sme na to moc tlsté-mali sme 43kg a tak sme začali spolu držať dietu,aby sme schudli aspoň 5kg,čo sa nám zanedlho aj podarilo,ale čo dalej báli sme sa jojo-efektu.ja som to dáko prekonala a začala som jesť,ale sestra ma začala obviňovať,že som zradkyňa a pohádali sme sa. vtedy som jej povedala-rob si čo chceš,serem na teba-a od vtedy sme sa nebavili.ju medzi tým prijali na lýceum v blave a mňa nie,čo to ešte viac prehlbilo.v septembri odyšla na intrák a v anorexii pokrečovala aj tam.doma sa ukázala tak raz za mesiac a to vo volnom oblečení a nechcela s nami jesť.rodičia si to nepripúšťali a nechceli jej kaziť štúdium,až ked prišla na velkú noc domov,bola chudaaaaaaaaa na nepoznanie,ledva chodila...rodičia ju prinútili zjesť obed a ona sa po jedle začala zvíjať v krčoch a odpadla,bola celá žltá a doteraz je v nemocnici a má len malú nádej na život.som zúfalá,stále sa z toho obviňujem,navštevujem ju každý deň,aj sme sa pomerili,ale som bezradná nedokážem to odvrátiť a napraviť...čo myslíte,je to MOJA VINA,že tak dopadla? myslíte že som ju zradila?

vilaamalka

to aachch: pre nu je 39 zufalo malo? .. a co je potom tych 36 ktore ma teraz? ... vlastne uz ani pomaly nezije, nie? ... nerozumies, ze ked povies PPP-ckarke ze by mala pribrat 9 ci 10 kg, ze je to pre nu absolutne neprijatelne ?? ... tymto jej vobec nepomahate.. skor by som povedala, ze ma z toho len väcsie depky.
a tebe pusate: ktora mlada kocka nechcela byt herecka a modelka? .. len sme z toho vyrastli.. ja som chcela byt kucerava ciernovlasa a som blondava s rovnymi vlasmi.. no co teraz? .. asi uz nic :) ... a neboj sa, aj ty z toho vyrasties (aj ked mozno nie do vysky :), dospejes dusevne .. snad :).. len horsie, ze teraz, ked by si sa mala tesit z mladosti, uzivat si ju, tak sa trapis takymi vecami..

pusate

ach,s tým restom to u mňa endokrinologovia nevidia tak ružovo,moje rastové platničkz sú už takmer zatvorené,tak aj pri neviem akej výdatnej strave môžem narásť najviac 5cm a to je málo,v triede som dalekooo najmenšia a 155 to by tiež nebolo bohviečo,ale lepšie ako mojich 150cm-presne dnes nameraných,ale ja som vždy chcela byť herečka a modelka a mať aspoň 170,ale nemám po kom:mamička mala iba 148cm a oco má 169cm iba brácho má 176cm,on je z rodiny najvyšší.

barbinka

hello kitty: samozrejme, že to viem. ja veľa športujem. ale neviem, čo si tým chcela povedať v spojitosti s pusate.
a samozrejme, že u nej bude úspech aj keď priberie kilo, dve. a ako si písala aj predtým s tou výškou. ona je ešte vo vývine, mohla by aj narásť ešte, lenže to nepôjde, keď nebude nič jesť.

aachch

Pre Boha dievčatá, zobuďte sa a prestaňte si tu vypisovať hovadiny. Presne tak, ako povedať čo je pre koho ideálne, takisto je blbosť tu napísať že pri 150cm a váhe 45kg môže byť niekto úplne tlstý aj keby bol samý tuk. Pre pusate je tých 39kg zúfalo málo. Ako si tu môžete písať také zavádzajúce údaje??????

hello_kitty

Hey BARBINKA: Viez napríklad, ze svaly sú tazsie, ako tuk na tele? Ked by si mohla porovnat 2 osoby, ktoré obidve majú 150cm/45kg, tak zistís, ze jedna osoba je stíhla, druhá osoba moze byt úplne tlstá... Tak ako mozes povedat, ze pusate musi mat 45kg? Nikdy si ju nevidela!
<^..^>

reni

"vilaamalka"
som tvojho názoru. Pri výske 150 cm je váha ako napr. 39 kg úplne v poriadku. Pre pusate je kazdých 10 dkg pribrat asi nad svoje sily.

Preto "pusate" ked mi za týzden napíses, ze si nic neschudla, budem sa velmi tesit. A ked mi napíses, ze si aspon nieco bribrala, tak budem v siedmom nebi... :)

vilaamalka

barbinka, prepac ale ja s tym nesuhlasim, co pises.. ako ty mozes vediet kolko je pre nu idealna vaha ? ze presne prave tych 45 ? .. by ma zaujimalo ako si presne k takemu cislu prisla .. zato ze ona pise, ze tolko nechce mat a jej otec by chcel aby tolko mala? .. myslim, ze hodnotit co je pre koho "idealne" (uz to slovo je blbe .. resp. absolutne nevhodne), je len velmi tazko, ked si tu osobu v zivote nevidela a vies akurat ze ma 150 cm ... to su vsetko len cisla .. nic to neznamena .. ja nehovorim, ze ma ostat na svojich 36 ci kolko ma .. preto jej aj radim aby trosku viacej jedla.. tiez by som odporucala aspon tych 39 kg .. ale nemozem povedat co je pre nu idealne .. poviem ti videla som minule v telke jednu kocku, ktora chcela schudnut .. uprimne.. bola fakt dost pri sebe ... nie strasne .. ale takych 10 kg by som jej dopriala dole .. tipovala som jej aspon 70 kg .. ked povedala, ze ma okolo 60, skoro ma porazilo.. ved ja mam tolko .. ale ja kebyze schudnem 10 tak som cista susienka... tak o com su tie cisla?? ..to znamena byt zaskatulkovany do nejakej tabulky? a este druha vec .. radit dievcatu s PPP, co je pre nu "idealne", myslim ze nema zmysel.. myslis, ze ty jej napises a ona hned priberie na tolko? .... mozno keby sme zili v rozpravke...

hello_kitty

Hi pusate,
nesmies jest jednostranne alebo hladovat. Vies, kým si vo vývine a nemás dostatok vitamínou a proteínou, nebudes tak rást, ako by si inác rástla.
Ja mam 14 rokov, a mam 164cm a este budem rást. V mojej triede patrím do najmensích...Ako sú v tvojej triede vysokí spoluziaci?
Rozmysli si to dobre, co robís. Ked budes správne jest, mozes este aj rást. Nechcela by si byt este trosku vyssia? <^..^>

reni

"pusate"
pozri, nemás vela mozností. Vyber si. Bud budes dalej chudnút a budes mat "peklo" doma, alebo si vyberies kompromis, trosku priberies, tvoj otec bude vidiet, ze sa snazís a nemusís sa s ním hádat. Nie je lepsie v príjemnej pohode doma so vsetkými vychádzat? Ked naozaj merias len 150 cm, tak si myslím, ze 39 kg je este v poriadku. Ale to by som ta musela vidiet, tazko len podla kg hodnotit. Kolko prosím ta merias presne? Chod sa teraz ale presne odmerat. Ked tvoj otec uvidí, ze sa snazís, ze uz nevracias, tak bude oblomnejsí a neposle ta na psychiatriu. Nikto nechce, aby bola s teba buchta... A ako je to s tým, ze uz nebudes vracat? Vydrzís to? Dás mi na to tvoje cestné slovo? Pozri, kolko ludí to s tebou myslia dobre, nikdo ti nechce ublízit. Vsetci chceme, aby si bola stastná...