sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????

Príspevok v téme: sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????
allatwin01

moje dvojča je v nemocnici a zliháva jej pečeň kôli ppp,váži iba 27kg a obe máme 152cm a 14rokov.myslím,že za to môžem. predminulé vianoce sme chceli biť ako olsenky ale mne sa zdalo,že sme na to moc tlsté-mali sme 43kg a tak sme začali spolu držať dietu,aby sme schudli aspoň 5kg,čo sa nám zanedlho aj podarilo,ale čo dalej báli sme sa jojo-efektu.ja som to dáko prekonala a začala som jesť,ale sestra ma začala obviňovať,že som zradkyňa a pohádali sme sa. vtedy som jej povedala-rob si čo chceš,serem na teba-a od vtedy sme sa nebavili.ju medzi tým prijali na lýceum v blave a mňa nie,čo to ešte viac prehlbilo.v septembri odyšla na intrák a v anorexii pokrečovala aj tam.doma sa ukázala tak raz za mesiac a to vo volnom oblečení a nechcela s nami jesť.rodičia si to nepripúšťali a nechceli jej kaziť štúdium,až ked prišla na velkú noc domov,bola chudaaaaaaaaa na nepoznanie,ledva chodila...rodičia ju prinútili zjesť obed a ona sa po jedle začala zvíjať v krčoch a odpadla,bola celá žltá a doteraz je v nemocnici a má len malú nádej na život.som zúfalá,stále sa z toho obviňujem,navštevujem ju každý deň,aj sme sa pomerili,ale som bezradná nedokážem to odvrátiť a napraviť...čo myslíte,je to MOJA VINA,že tak dopadla? myslíte že som ju zradila?

cecila7

Ste sa zblaznili dievčatá ? nevidite tie modelky v katalogoch ? je to len upravene cez software ... a ked by ste ju stretli v meste niekde na ulici , tak by ste ju nespoznali ze ake maju sunky ... naco anorexia ? Zeny su pekne ked maju normalne telo aj slaninu ..... a ked chcete byt pekne , tak zacnite cvicit vo fitku a normalne jest a nie tam nejest nic a ublizovat si ... sak ked vidim tie laty ako pobehuju po meste , tak je mi zle az je to nechutne ... stoji vam to za zivot ? umriet len kvoli tomu aby ste par mesiacov vyzerali ako smrtky ?

mirka 23

Pusate, mne sa Olsenky tiež páčili, ale keď som ich videla po tom, ako schudli, tak vyzerali hrozne. Veď to boli také pekné dievčatá, no a potom mi pripomínali skôr strašidlá.

pusate

ahoj allatwin,aj mne sa páčili olsenky,ked som mala anorexiu tak to mary-kate bola môj idol,ale teraz je mi jej iba lúto,že sa takto zničila,také zdravé veselé dievča to bolo a potom chodiaca mrtvola,ale aj ona sa už vraj z toho dostala,videla som jej foto 2008 a už vypadá normálne,tak aj tvoja sestra sa vilieči, uvidíš, aj ja v najťažšom období som vážila 29kg,skoro ako ona,a dostala som sa z toho tak málo som už odvtedy nevážila...inak kolko už teraz tvoja sestra váži???

didy

je super ze ste sa us aspon tak udobrili...zelam vam vela stastia...a trosku jej musis hadam aj pomoct...nemyslim si ze za to mozes...sak keby nechcela tak by to ani nerobila to co si navrhla nie?dopadlo to teda zle...no a olsenky...tak to su chore dievcata...byt anorektickou...no...nemali ste si brat od nich priklad...vydis ako to dopadlo:(

dd

to je super :)!urcite sa aj Ty spolu s nou velmi tesis, vela zdravia Vam zelam, obom!to je dolezite, ucenie uz pojde samo :)

allatwin01

ahojte,dávno som tu nebola,mala som iné povinnosti:-)
sestra sa má fajn,už o 3 týždne by ju mali pustiť,tak sa teší:-)aj ja,teraz váži 38kg,ešte by mala pribrať min. 5kg,to odporúča doktorka,ale proti tým 27kg,čo mala v júni,ved to je neporovnatelné,a vypadá ovela krajšie a zdravšie a už aj nabrala sily,rada pláva(majú tam krytý bazén),konečne vládze robiť,čo ju baví,aj s tou pečeňou je to už dobré,len horšie to bude so školou,ale myslím,že na tom lýceu to pochopia a dajú jej nejaké doučoania a tak,ale ona sa aj tam učí,chodia ta za ňou jej spolužiačky a vysvetlujú čo sa učili,sú zlaté,že jej tak pomáhajú:-)
aj ja sa momentálne musím vela učiť,je to dosť náročné,ale dá sa to zvládnuť:-)

tralala

allatwin01 urcite za to nemozes.nemusis sa obvinovat.podla mna si kazdy za svoj zivot zodpoveda sam..drzim tvojej sestre palceky,nech sa vyzdravie.neboj urcite bude vsetko dobre.a na olsenky sa vy...kazdy clovek je jedinecny taky aky je.:))

biasa

nemozes za to,.. kazdy musi rozhodovat sam za seba. tebe ostava sestru teraz psychicky podporovat a modlit sa za nu. vela stastia..