sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????

Príspevok v téme: sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????
allatwin01

moje dvojča je v nemocnici a zliháva jej pečeň kôli ppp,váži iba 27kg a obe máme 152cm a 14rokov.myslím,že za to môžem. predminulé vianoce sme chceli biť ako olsenky ale mne sa zdalo,že sme na to moc tlsté-mali sme 43kg a tak sme začali spolu držať dietu,aby sme schudli aspoň 5kg,čo sa nám zanedlho aj podarilo,ale čo dalej báli sme sa jojo-efektu.ja som to dáko prekonala a začala som jesť,ale sestra ma začala obviňovať,že som zradkyňa a pohádali sme sa. vtedy som jej povedala-rob si čo chceš,serem na teba-a od vtedy sme sa nebavili.ju medzi tým prijali na lýceum v blave a mňa nie,čo to ešte viac prehlbilo.v septembri odyšla na intrák a v anorexii pokrečovala aj tam.doma sa ukázala tak raz za mesiac a to vo volnom oblečení a nechcela s nami jesť.rodičia si to nepripúšťali a nechceli jej kaziť štúdium,až ked prišla na velkú noc domov,bola chudaaaaaaaaa na nepoznanie,ledva chodila...rodičia ju prinútili zjesť obed a ona sa po jedle začala zvíjať v krčoch a odpadla,bola celá žltá a doteraz je v nemocnici a má len malú nádej na život.som zúfalá,stále sa z toho obviňujem,navštevujem ju každý deň,aj sme sa pomerili,ale som bezradná nedokážem to odvrátiť a napraviť...čo myslíte,je to MOJA VINA,že tak dopadla? myslíte že som ju zradila?

madman

osobne si myslim, ze aj ty by si mala prestat s tym postojom "sme dvojcata, mali by sme sa na seba podobat" .. je to zasa len zbytocne zatazovanie seba aj jej otazkou vzhladu ... obe ste jedinecne a nie je podstatne, ci budete vzhladom identicke, alebo nie, vzdy budete sestry ...

allatwin01

ja viem,že máte pravdu,ale jej je to ťažko vysvetliť,vždy,ked začnem na túto tému,tak sa pochytíme a pokazíme si náladu a pekný deň:-(možno,keby jej to vysvetlil odborne nejaký psycholog tak by to pochopila...dnes ked ju pôjdem navštíviť skúsim sa o tom poradiť s psychologičkou,čo ju tam má na starosti,dúfam,že bude mať čas a neodmietne ma,lebo ten problém sa mi zdá moc dôležité vyriešiť a to čo najskôr kým bude mať 36kg aby sa nebála aj potom pokračovať v priberaní,pretože pri takej níykej váhe by sa nemohla normálne vyvíjať a nikdy by nenarástla a a ani nedospela a určite nechce do konca života merať 152cm a byť neplodná...a doktorka jasne povedala,že na to aby sa telo mohlo vyvíjať,tak musí vážiť min.42kg,ale najlepšie pre ňu by bolo,keby sa vôbec nezaoberala váhou,pretože je jasné,že ked bude rásť tak bude aj priberať,s tým sa musí zmieriť,ved čassto mi hovorí,že by si priala ma dobehnúť vo výške(lebo medzi tým som narástla na 158cm a ona ostala na 152)dosť ju to mrzí,sme predsa dvojčatá,mali by sme byť rovnaké,ale to by sa mi musela vyrovnať aj vo váhe a mať 45kg ako ja,lebo teraz sa na seba moc nebodobáme,nikoho by nenapadlo že sme dvojčatá,ked nás teraz uvidí,a to pred jej ppp nás nevedeli rozoznať,až sa čudujem ako dokáže ppp zmeniť človeka a to nie len vzlad ale aj psychiku...

dot

Vsugeruj sestre NECH ZOSTANE SAMA SEBOU, takto bude najkrajsia. Krasa nejde z postavy a nejakej vahy.... Prvotriedna Mary-Kate uz existuje, takze ona by mohla byt len druhotriedna Mary-Kate.... ked ale bude sama sebou, bude to prvotriedna ONA !

namdam

Nejake idoly, to je jedna z veci,k ktore ja nikdy v zivote nepochopim ... idealy ano, ale tuzit sa niekomu podobat ?? .. nerozumiem, co k tomu ludi motivuje. Ano, sama hlasam unikatnost a uz 3 roky pracujem na tom, aby som mala telo ako vsetky tie "dokonale", ale nie preto, ze by mi nejaka konkretna bola vzorom ... nehovorim to v zlom, ja to len skratka vobec nedokazem pochopit ...

allatwin01

no ashle má 47kg,ale mary-kate má len 36kg...vieme o nich všetko-sme ich velké faninky,už od malička,ale ja si myslím,že nestojí za to zničiť si zdravie kôli nejakému idolu,ale sestra mala na to iný názor,a bojím sa že ked už priberie na tých 36,tak už nebude chcieť viac pribrať,aby ostala ako mary-kate,aj z tejto posadnutosti by ju mali vyliečiť,lebo inak sa z toho nedostane:-(

Carie

allatwin01: tesi ma, ze sa tvojej sestre dari lepsie a ze pribera. Zalezi len od nej, ci sa z toho dostane, od jej psychiky. Ak sa bude citit dalej tlsta, tak s tym nic nespravite. Anorekticky maju uplne skreslenu predstavu o sebe, myslia si, ze su tlste aj ked su na prahu smrti a vyzeraju akoby vysli z koncentraku. Neuznaju ziadne logicke argumenty, akoze si nicia zdravie, mozu si natrvalo poskodit organy, tieto zeny neskor byvaju casto neplodne. Su hrde na to, ze nejedia a ostatnymi ludmi pohrdaju. Ak zmeni psychiku a pochopi, ze ma problem, vtedy je na najlepsej ceste z toho pekla von. Je od teba mile, ze pri nej stojis a ze jej pomahas, vdaka tebe ma realnu sancu sa z toho vyhrabat. Cela dnesna doba je skazena, vsetky modelky a celebrity su vychrtle. Quelle a podobne katalogy maju specialne katalogy pre tlste - od velkosti 40 a pritom baba s touto velkostou neni tlsta, oni jej vsugeruvaju ze je. Minule som pocula, ako babka v autobuse hovorila svojej asi 4 rocnej vnucke, ktora chcela cokoladu: nejedz vela, potom budes tucna a skareda a nikto ta nebude mat rad. No skvely zaklad pre buducu anorexiu. A ked na teba takto zo vsetkych stran tlacia, no tak slabsie natury v kritickom veku puberty podlahnu a stanu sa z nich anorekticky. Aj Cosmopolitan napr. uverejnil clanok, ako nebyt anorektickou, ale vsetky ich modelky ktore uverejnuju su vzdy vychrtle, ani jedna nema normalnu zdravu hmotnost aspon 36 konfekcnu velkost. Dnesny ideal krasy: vychrtnuta troska ala koncentrak s trciacimi rebrami a trciacimi neprirodzenymi silikonmi. V tejto dobe je tazke nescvoknut. No drzim tvojej sestre palce, nech sa z toho vyhrabe a vykaslite sa na Olsenky. Inak ani ony urcite nemaju menej ako 43 kg.

barbinka

allatwin: aj ja sa teším z tvojej sestry a aj z teba, že stojíš pri nej a si jej oporou. tvoja sestra je na dobrej ceste, tak sa teda držte.

allatwin01

vdaka vám,za tie krásne veci,čo tu píšete,zdvíha mi to náladu,ked vidím,že aj iným záleží na mojej sestre aj ona by sa potešila,keby si to prečítala:-)

axelonka

allatwin01, tak to sa všetci skutočne veľmi tešíme, že sa tvoja sestrička dáva do poriadku:) určite je zdravie prvoradé, tak teraz nech sa hlavne sústreďuje na to, aby už bola úplne ok, aby pribrala na idélnu váhu a celá sa dala dokopy:) až potom bude rozmýšľať nad ostatnými vecami a určite to všetko dobre dopadne, nech sa neobáva:) hlavné, že na ňu všetci tak intenzívne myslia a pomáhajú, má oporu, potom to ide ľahšie:) tak držím palce, aby to všetko zvládla a čo najskôr bola opäť pri vás, držte sa!:)

ja*

allatxin strasne sa tesim z toho:) ak bude potrebovat potom cokolvek v skole tak sa mozem nakontaktovat s nou a pomoct jej :) poznam tam vsetkych ucitelov a pravdepodobne tam budem spolurpacovat tak externe:)
alebo aj nejake materialy jej mozem poskytnut, velmi sa tesim:)
nech sa jej dari aj nadalej tak dobre:)