Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

milka3
mala si vyšetrovanú krčnú chrbticu?
Pretože tvoje príznaky poukazujú aj na jej ochorenie.
A ked je poškodená lumbálna chrbtica,môže ti to ísť aj do druhej nohy,alebo tá druhá ťa bolí preto,že ju viac zaťažuješ,kedže si druhú šetríš.
Založ novú tému na kaudálny blok,možno sa niekto prihlási.
A áno,treba vyskúšať všetko čo by to mohlo pomôcť.
A Rollie čo na to hovorí a jej neurochirurg?

milka 3

malaanka ja som sa pýtala na ten kaudalny blok mojho neurochirurga a ten mi povedal, že to mam skusit a ked to nevyjde tak mam skusit ozonoterapiu , lebo tie dve veci sa ževraj doplnaju ked nevyjde jedno moze to druhe . Ale teraz ma začala palit aj druha noha a neviem prečo nenormalne ma boli krčna chrbtica a odchadza mi lava ruka a na nej maliček a prstenik citim ako keby som sa ich dotýkala cez sklo tak neviem čo to znamena?Nevie mi niekto poradit ? Nema niekto skusenosti s tým kaudalnym blokom? Prosím

miro70

ahoj malaanka
keďže mám preukaz A tak som si mohol vybrať, takže hotel Veľka Fatra***alebo**** tu je tá výhoda že tam máš všetky procedúry pod jednou ,,strechou" chcel som mať izbu sám ale dopláca sa 450€ tak som to vzdal...potom dám vedieť ahoj...

malaanka

Miro70
dakujem za link zdravý chrbát.
A už vieš kde budeš ubytovaný na liečení?
Dobre si to tam poobzeraj,aby si mi vedel povedať,kde si mám rezervovať izbu,v ktorom hoteli.

malaanka

Ahojte všetci
Pozorujem a čítam všetko čo tu píšete.
Ja sa ešte stále nemám dobre,citlivosť tela sa síce zlepšila,už si necítim len ľavú časť od chrbta,ale nie je to ešte dobré s rovnováhou a mám stále necitlivú a slabú ľavú nohu.
Tým som veľmi obmedzená v pohybe.Ale...doporučili mi na rehab. štvorkolesový rolátor/vozík na tlačenie/ a dnes som sa konečne odhodlala a bola som s ním von.
Volám ho môj mercedes.A budem s ním chodiť von každý deň a možno prinútim obidve nohy k lepšiemu výkonu.
Mám ešte bolesti,ale nie také veľké ako pred operáciou a nemusím pojedať tabl.proti bolesti.
Milka 3
počkaj ešte na Rollie,nech sa opýta toho svojho neurochirurga na ten kaudálny blok.
Prajem všetkým pekný a bezbolestný deň.

Bosco

dafne - pri ležaní pôsobí na platničku tlak 25 kg, v stoji 100 kg a pri sedení až 175 kg. Najväčší tlak je vtedy, keď sedíš a zohneš sa na pod stôl napr. po tašku. Preto určite je lepšie , ak máš možnosť v práci seď minimálne. Ja už skoro celý deň ani nesedím, len keď je to nevyhnutné. Ak tak len s klinovou podložkou, nosím si ju všade so sebou. Aj priatelia si už zvykli, že keď prídeme k niekomu na návštevu, buď mám klinovú podložku, alebo stojím. Robím to hlavne z dôvodu prevencie, kade chodím učím ľudí hlavné zásady správania pre zdravé držanie tela. Minule som upozornil aj jednu neurologičku, ktorá sedela na hroznej stoličke s dvakrát prekríženými nohami. Myslel som že sa mi sníva. Sľúbila, že sa polepší. Tak dafne držím palce, hlavne zachovať chladnú hlavu, určite sa ten stav bude meniť, je to predsa len iná záťaž po polroku.