Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

miro70

ahoj všetci
tak toto vzniká s chronickej bolesti: zmiešaná anxiozne-depresívna porucha-vyčerpanie obranných mechanizmov osobnosti...človek si to nechce ani pripustiť ale hlava si robí úplne niečo iné...takže treba myslieť hlavne pozitívne, ja musím povedať že za posledné dva týždne sa môj stav(chrbát)tak zlepšil že mám s toho až obavy...ako píše Bosco treba to rozchodiť...takže cvičím ešte poctivejšie nech je už len lepšie a za 14 dní liečko Turčianské Tepeplice...nuž a potom práca, takže ak niekto nie ste spokojný so svojím interierom obráťte sa na mňa :))

dafne

Ahojte všetci...Bosco, maš pravdu, na tom pohybe určite niečo je...aj mne je lepšie ked sa pohybujem....ja som už od pondelka nastúpila do práce po operácii a 1/2 roku PN-ky,tak dúfam,že to neoľutujem.Mám sedavé zamestnanie (kancelária),tak nič moc, ale veľmi často vstávam-sadam zo stoličky...tak neviem čo je horšie, či sedieť v kuse alebo vstavať-sadať hore-dole...miernu reakciu v nohe mám...tak dufam,že sa to nezhorší...všetkým prajem skoré uzdravenie, úľavú od bolesti, držte sa...

Bosco

Roolie -
minulý piatok som sa rozhodol, že to skúsim „rozchodiť“, že začnem fungovať ako predtým s výnimkou zdvíhania ťažkých bremien a športových aktivít. Bolo to dobré rozhodnutie, lebo lyžovačka na Chopku tento víkend bola tragická aj pre zdravých. Ako sama vieš naša diagnóza je aj o psychike. Najhoršie je, keď je človek doma, buď sedí, alebo leží a sleduje kde ho čo pichá a čo mu tŕpne. Preto odporúčam každému, komu to zdravotný stav dovolí, buďte aktívmi a zabudnete na problémy. Jirko je ten správny príklad ako bojovať s herniou. Miro 70, pusti sa do podnikania určite ti to pomôže nielen finančne. Mal som bývalého spolužiaka so svalovou dystrofiou čo je oveľa horšie ochorenie ako hernia, mal stolársku dielňu a podnikal, až pokiaľ mu sily stačili. Ja som pracoval tento víkend doma na veciach, ktoré som odkladal celý rok pre obavy zo zhoršenia zdravotnému stavu. Od rána do večera som si nesadol a na moje prekvapenie, cítil som sa v pondelok lepšie. Dnes som si urobil v kopcoch, kde je ešte množstvo snehu poriadnu túru, čím strmší svah, tým som mal lepší pocit že mi to pomáha. Uvidím budúci týždeň čo mi povie neurológ na výsledky MRI.

Bosco

Roolie -
minulý piatok som sa rozhodol, že to skúsim „rozchodiť“, že začnem fungovať ako predtým s výnimkou zdvíhania ťažkých bremien a športových aktivít. Bolo to dobré rozhodnutie, lebo lyžovačka na Chopku tento víkend bola tragická aj pre zdravých. Ako sama vieš naša diagnóza je aj o psychike. Najhoršie je, keď je človek doma, buď sedí, alebo leží a sleduje kde ho čo pichá a čo mu tŕpne. Preto odporúčam každému, komu to zdravotný stav dovolí, buďte aktívmi a zabudnete na problémy. Jirko je ten správny príklad ako bojovať s herniou. Miro 70, pusti sa do podnikania určite ti to pomôže nielen finančne. Mal som bývalého spolužiaka so svalovou dystrofiou čo je oveľa horšie ochorenie ako hernia, mal stolársku dielňu a podnikal, až pokiaľ mu sily stačili. Ja som pracoval tento víkend doma na veciach, ktoré som odkladal celý rok pre obavy zo zhoršenia zdravotnému stavu. Od rána do večera som si nesadol a na moje prekvapenie, cítil som sa v pondelok lepšie. Dnes som si urobil v kopcoch, kde je ešte množstvo snehu poriadnu túru, čím strmší svah, tým som mal lepší pocit že mi to pomáha. Uvidím budúci týždeň čo mi povie neurológ na výsledky MRI.

milka 3

Roolie ja tam dnes zavolám a uvidim aky je termin na čakanie , lebo ja by som sa chcela zbavit tých " hnusných" bolestí.

milka 3

Roolie

Ja som dnes písala Melíškovi a pýtala som sa ho na to a on mi odpísal, že mám vyskušat aj ten blok že tieto dve procedury/ myslím ozon a ten kaudalny blok/ sa možu doplnat že ked nezaberie jedno može zabrat druhe.