Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Roolie

Miro 70

Vydrž!!! Ak sa Ti to nezlepsi ani po kupeloch, tak potom by som isla k psyhologovi alebo psychiatrovi. ja chodim od 6.2.2012 k psychiatricke a uzivam kazdy vecer pred spanim VALDOXAN, lebo som nemohla ani spavat uz, stale myslienky, co so mnou bude, ako sa uzivim, kto mi pomoze ked mam mamu na voziku, pridem alebo nepridem o robotu, ako dlho budem doma, a takto stale sa mi to mlelo, az ma tam mama sama telefonicky objednala, lebo sa na mna nemohla pozerat. Netvrdim, ze este obcas nepridu na mna chmury, ale snazim sa tesit sa z malickosti, ist niekam von s kamoskou, precitat si nieco, ist so psikom na prechadzku a tak.
Alebo ak Ti je blbe ist k psychologovi ci psychiatrovi, ale to Ti vobec nemusi byt, tak skus tu algeziologicku ambulanciu, aj Milka 3 tam dnes isla na konzultaciu. A uvidis... A hlavne, nevesaj hlavu. Este stale su na tom niektori ludia ovela horsie ako my!!!

Bosco

Miro70 - vydrž ten týždeň. Kúpele sú hlavne o psychike, čo je viac ako polovica úspešnej liečby. Určite prídeš na iné myšlienky. Ja z toho čerpám dodnes. Ihneď by som sa vrátil, nikdy som si tak dobre neoddýchol. Hlavne aby ti sadol spolubývajúci.

malaanka

Milka3
na MRI už môžeš ísť.Napíš ako si pochodila dnes u dr.
A na kúpele máš šas,ked máš stále problémy.Ale,ako písala nanenka,radšej si to zisti v poisťovni aj tam povedz,že máš stále problémy.
Držím ti palce,nech ti už pomôžu.

malaanka

Miro70
už vieš kedy ideš na liečenie?Vydrž dovtedy,slniečko svieti,treba z neho načerpať sily a duševnú pohodu.
Mne veľmi pomáhajú prechádzky s mojim "mercedesom".Ked si pomyslím na to,že som bola odkázaná na pomoc iných/hlavne susedov/,tým,že chodím už vonku sama,sa môj duševný stav,výrazne zlepšil.Musíš veriť,že kúpele ti pomôžu.

43

miro70:
tak mna postihlo presne to iste,až nie ešte horšie.
tie neustale problemy a bolesti a nevedomosť hlavne ,ma dostala do stavu uzkosti .zvažujem navštevu psychloga alebo aj psychiatra.
ja si už važne neviem rady.cez den sa da ale ako nahle pride večer a hlavne noc tak mam take problemy ?! no užasne!

Nanenka

Milka3

Čo sa týka doby nástupu do kúpeľov po operácii, tak je to rôzne. Hovorím na základe skúseností, ktoré mám. Ja som bola napr. operovaná na herniu disku (2 platničky) 15.11.2011. Zavolala som si priamo do zdravotnej poisťovne a tam sa ma opýtali na moju diagnózu - číslo. Informovali ma, že nastúp do kúpeľov treba zrealizovať do jedného roka po operácii. Ale zas, kolegyňa ktorá bola so mnou v ten istý deň operovaná - tiež na chrbticu (rozširovali jej kanáliky), dokonca mala po 2 týždňoch reoperáciu, tak si aj ona v poisťovni zisťovala čo a ako. Má inú poisťovňu ako ja - ale to by nemalo mať vplyv, lebo podmienky a legislatíva platí pre všetky zdr.poisťovne rovnako, tak ju informovali že musí nastúpiť do pol roka od dátumu tej reoperácie. Tiež sa jej pýtali na diagnózu. Má iné číslo ako ja. Preto by som Ti radšej odporúčala zavolať si do zdravotnej poisťovne a informovať sa. Radšej.