Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

lili1311

ahoj mucike,

prosim ako sa Ti tam pacilo?Ja este cakam na termin.Tak potom dam vediet co a jak:)Viem,ze su tam ludia skor na vozickoch a po nehodach.Ale to mi nevadi.

Zelam Vam vsetkym,ktori su na liečeni,alebo sa chystaju prijemný pobyt.

malaanka

miro70
tak dúfam,že si rád,ja by som tiež chcela byť sama na izbe.
Keď sa tam trochu porozhliadaš,zisti mi ako to treba riešiť.
Že ti dali procedúry na výber,to nemusí znamenať,že nemajú profesionálny prístup.Počas pobytu pôjdeš aj na kontrolu a tam môžeš povedať čo ti nerobí dobre a čo áno.Dr.ti chcel vyjsť v ústrety.
Prajem príjemný pobyt.
Milka3
neboj,už som ti písala,že sú to odborníci na bolesť a nebudú ti spôsobovať ďalšiu bolesť.

milka 3

Ahojte ja ešte neviem kedy a či ist na liečenie lekar mi vobec nič k tomu nepovedal a ked som si volala do poistovne povedali mi že liečenie musim absovlvovat do roka a ked ma prepuštali z nemocnice tak tam mi povedali že do pol roka tak neviem lebo 8. maj to už bude pol roka, ale neviem či sa tam mam hrabat teraz ked idem v pondelok na ten kaudalny blok a neviem ako to dopadne /dufam že dobre/.Hlavne neviem či budem mat ešte problemy a bolesti .Čo by ste robili prosim Vás na mojom mieste? ĎAkujem za všetky rady vopred.

Nanenka

Ahojte všetci!
Som sa na chvíľku odmlčala, ale nie zámerne. Začala som totiž chodiť na rehabilitácie už 2. kolo, ak to môžem tak nazvať a poviem Vám pravdu, dáva mi to dosť zabrať. Prídem ako polámaná a potom doslova musím spať. Tak si dávam tak 3 hodinky popoludňajšiu siestu. K tomu ešte aj cvičím, tak 50 min, denne, počas vychádzok sa snažím chodiť na prechádzky. No normálne nestíham :-) Zadovážila som si fitloptu, akú ste tu odporúčali a je fakt skvelá. Mala som svalovicu na chrbte asi 2 dni :-). Potom som si zadovážila aj dynamickú klinovú podložku a to je na sedenie super, ale nemôžem dlho na nej sedieť, lebo ma bolí kostrčová kosť. Ale do auta je fantastická. Odporúčam. Necítim tak nadhadzovanie v aute. Je to na princípe skoro fit-lopty. Začala som si vybavovať ZŤP preukaz a aj parkovací preukaz. Takže uvidím ako to dopadne, lebo človek nikdy nevie. Čakám na schválenie kúpeľov – už sa veľmi teším, pretože ma to zas posunie krok vpred, v čo dúfam.

Miro70
Prajem Ti príjemný pobyt a v Turčianskych Tepliciach mi bolo fantasticky. A k tomu tá jednoposteľová izba, tak to je najlepšie čo môže byť. Ja dúfam že nebudem mať problém so spolubývajúcou, lebo plánujeme s kolegyňou z nemocnice – spolutrpiteľkou ísť spolu. Mali sme obidve po operácii komplikácie a 1 mesiac v nemocnici sme spolu úspešne zvládli a hlavne s humorom. Tak sa teším, že mi bude robiť spoločnosť táto kolegyňa. Ak by to ale nevyšlo, tak už len dúfať, že budem mať šťastie ako Ty :-).

Malamata
Každému vyhovuje niečo iné. Ja som si dala poradiť aj od mojich lekárov – odborníkov, aj od známych, čo mali obdobné problémy. Boli rôzne názory kam ísť. Ale nakoniec som sa rozhodla pre Trenčianske Teplice. Dúfam, že mi ich schvália. Páči sa mi prostredie, aj procedúry sú tam rôzne a ževraj aj na profesionálnej úrovni. To zatiaľ nemôžem potvrdiť, ale keď sa vrátim, ak tam pôjdem, tak dám určite vedieť. A hlavne potrebujem aj psychicky oddýchnuť a tam je aj celkom z výberu kultúrnych podujatí. Len dúfam, že to zvládnem absolvovať – aspoň nejaké. Považujem to za super kombináciu. Vplyv kúpeľov na fyzický stav ale aj psychický :-) Možno sa tam stretneme, hm?

miro70

ahoj všetci tak už som tu: mám izbu len sám pre seba aspoň nemusím riešiť spolubývajúceho, neviem akým zázrakom som dostal jednoposteľovú izbu....jedno ma však zarazilo že doktor mi dal vybrať aké chcem procedúry to sa mi nezdá moc profesionálne.... :))

malamata

Čawte, tak ďakujem za rady už som si podala žiadosť o ZŤP. Teraz už len čakať.

Mám však otázočku. Viacerí tu píšete, že idete do kúpeľov. Najviac tu vidím Bojnice a Turčianské Teplice. Mňa by zaujímalo, že ktoré sú najlepšie čo sa týka nás platničkárov? Ja nemám žiadne skúsenosti... predsa len 20 ročná baba ich ani nemá nabrať kde.
Tak mi poraďte, ktoré sú dobré? Mne sa pozdávajú aj Trenčianske Teplice... ja fakt neviem.

milka 3

nie nie nie na kaudalny blok idem až v pondelok, Ale mam stale strach ale zaroven sa aj tešim.Tieto dni su lepsie ale bojim sa ochladenia.Už som bola trochu aj v záhrade hrabkat a zatial super.V pondelok sa ozvem .

Roolie

Miro 70

zelam Ti krasny pobyt a vela pozitivnych zazitkov. To musis aj vela na slniecku sediet :) A vyhrievat sa ako salamandra. Ja tomu vravim salamandrenie :)
A ozvi sa ako sa Ti tam vodi. Drzime Ti vsetci palce, aby Ti len pomohlo.

Bosco, vidis to, ked sem nehodis aspon par pismeniek tak nam uz je smutno :))

Mucike a Ty si tiez taky tichy sledovatel diania :)))

Milka 3 dnes ide na kaudalny blok, tak snad jej zablokuju tu bolest a pomozu jej.
Ja sa chystam opat na ozon ... Lebo krize sa ozyvaju, ale tak da sa to vydrzat. A ked na to nemyslim, tak ani neviem, ze mam nieco s platnickou :))))

Bosco

malaanka, tu som, poctivo sledujem diskusiu. V sobotu som začal som dochádzať do kúpeľného bazéna do Kováčovej. Povedal som si že to opäť skúsim. Po troch dňoch bolo horšie, teraz sa to zlepšuje, chcem to absolvovať min. 8x a potom ešte skúsim fyzioterapeuta. Jar je tu, ale pre platničkárov je najhoršia práca v záhrade. Treba sa nám však hýbať, lebo sedenie je ešte horšie.