Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

všetkým
tak mi konečene hyperbarickú komoru zdrav.poisťovňa schválila.
budem chodiť 10x od 2.7.
Dúfam,že mi pomôže.

Bosco

Viktoria 3 – dík za info. Držím palce, ozón niekomu pomohol niekomu nie. Ozón vysušuje platničky, preto sa môže používať len obmedzene.
Včera som stretol zhodou okolností kamaráta, ktorý bol prvým pacientom na Slovensku, ktorému vymenili platničku za náhradu cez brucho. Bolo to asi pred siedmymi rokmi, operovali ho v Nových Zámkoch lekári z Brna. Darí sa mu celkom dobre, robí všetky činnosti, bolesti nemá.

Viktoria 3

Ahojte všetci.
Ja som sa v apríli naučila v nemocnici používať SM cvičenie. Cvičím ho skoro každý deň. Niekedy bolesť nepustí. Môžem potvrdiť, že mi mierne pomohlo. No sú dni, keď neviem čo zo sebou. 26.6. idem na ozón. Bránila som sa tomu rok, no idem. Ale cvičiť budem aj naďalej. Trošku pomáha mi pri krčnej chrbtici a koxatróze bed.klbov. Nevzdávam sa. A hýbať sa treba.Je to nenáročné cvičenie (keď ho už vieš) a zaberie 10-15 min. denne. Sem tam ich doplním aj cvikmi z rehabilitácií a s fit loptou.

Nanenka

Pozdravujem všetkých spolubojovníkov.
Aj keď som teraz obmedzila moje príspevky, starostlivo všetky čítam, aby som vedela ako napredujete, s čím sa Vám darí a s čím „zápasíte“.
Ja som doma po kúpeľnej liečbe, cítim sa omnoho lepšie, aj keď ešte sú problémy, ale oproti tomu, čo to bolo, tak je to vynikajúci pokrok. Mala by som pokračovať v ambulantnej rehabilitácii, ale vzhľadom na „možnosti zdravotnej poisťovne“ môžem až po 3 mesiacoch od poslednej rehabilitácie. Už si zvykám, čo už. Tak aspoň každý deň cvičím, ale ihneď ako príde prvý deň po 3. mesiacoch tak som na rehabilitácii. Veľmi mi to pomáha a chcem sa čím najskôr zapojiť do práce, aj keď s tým sedením mám problémy. Taká tlaková bolesť. Uvidím, čo mi povie neurochirurg, idem v piatok na kontrolu.
Stále tam mám ten zápal a opuch, dokonca som zahájila „lopúchovú procedúru“. :-)
Ževraj lopúch vyťahuje zápaly, tak tomu určite neublížim a dúfam, že len pomôžem. Poviem Vám teda, že ten lopúch, tam kde ma to bolí tak tam je naozaj hnedý, až spopolnatený.

To stretnutie je vynikajúci nápad a budem rada, ak budete počítať aj so mnou. Dúfam, že mi do toho nič nepríde. Cez víkend by to bolo určite vhodnejšie. Dokonca aj kolegyňa, ktorá tu nie je zaregistrovaná, ale bola so mnou v nemocnici aj v kúpeľoch, tak že sa rada tiež pridá, ak jej to zdravotný stav dovolí.

Držím Vám všetkým palce, nech sa Vám / nám darí.

malaanka

Bosco
nástup na liečenie mám 27.8. takže niekedy v septembri by sa mohol ten zraz uskutočniť.
Niektorý víkend.
Roolie by si zobrala aj nejaký víkendový alebo wellnes pobyt.
Bolo by to super,keby sme sa tam stretli v čo najväčšom počte.Ja budem neprehliadnuteľná s mojim mercedesom.Bohužiaľ musím chodiť stále s ním,pretože nemám stabilitu.Ale postupne si naň zvykám a už chodím s ním aj do hypermarketov.
Milka 3
držím palce,aby ti to dobre dopadlo v práci aj s dcérou.
Dadula 123
skús konzultáciu v Ružomberku,majú tam vynikajúcich odborníkov.
Ľutujem,že som tam nešla.

milka 3

Malaanka

Dnes som bola s dcerou treti krat na odbere krvi vysledky budu vo štvrtok tak DUFAM že už to bude ok.To liečenie musi počkat až ked bude mala v poriadku a potom sa uvidi.No výpoved dat nemusim ale uvidim vo štvrtok čo mi povie ten podnikovy lekar a potom idem hned na podnik a tam sa to bude riešit tak uvidim.Podla toho či budu niečo mat.

Rolie

Kludne sa ozvi tak ako sme sa dohodli a prid hocikedy aj cez týžen ale pre teba to bude asi problem kvoli praci tak sa ozvi a dohodneme sa.Už sa teším a pokecame.

Bosco

Ahojte priatelia. Som potešený, že všetkým spolubojovníkom sa zdravotný stav postupne zlepšuje resp. je na udržateľnej úrovni. Stretol som známu, čo mala pred dvomi rokmi problém s herniou a jej najlepšie pomohol SM systém. Mylím že Viktoria 3 to absolvovala v apríli, mohla by nám k tomu niečo napísať www.youtube.com Dajte vedieť, kedy bude ten zraz platničkárov :-) v Turčianskych Tepliciach, ak sa mi bude dať, tak sa zastavím.

dadula123

malaanka
je to troška komplikované ja by som bola rada keby ma odoperovali ale stále si ma posúvaju a vyjadruju sa inak .Za tieto sa nedopláca plná suma za tieto tab. nové som doplacala centy lebo vraj maju akciu v lekárni inak je cez 7 Eur.A tiež za naplaste som malo platila.