Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Viktoria 3

dafne malaanka má dobrý nápad. Ja som sa s lekárom nestihla po zákroku porozprávať, a ani ma nenapadla takáto verzia, že iba prvýkrát to je pod CT-čkom. Príde mi to fakt divné pichať niekde len tak odhadom, veď ten plyn by mal byť zajúčinnejší priamo pri danej chorej platničke. Keď som čakala na prvotné vyšetrenie a pacienti chodili dnu a von, pripadalo mi to celkom krátko. Jedna pani sa držala na krčnej chrbtici, pichli jej to ambulantne.

malaanka

dafne
možno sa to už za tie roky zmenilo a robia už všetkým pod ozónom.Keď si odtiaľ aj tam robíš,tak by si to mohla zistiť.
A ďakujem,všetci aj lekári veríme v priaznivý efekt hyp.komory.

dafne

Viktoria,Malaanka,
ja som z okolia Spišskej Novej Vsi, tu aj pracujem, mám skúsenosť z ozonom,ale asi pred 4 rokmi, môže byť,že je to až 8 dávok, ale len prvá je pod CT ostatné už len na ambulanci...aspon ked som bola ja,tak to tak bolo, dokonca ja som mala len 6 dávok....(ja som mala skôr názor, že tie ostatné dávky sú zbytočne, lebo to trvalo možno 4 sekundy a bolo po všetkom),ale to je len môj názor...vraj by sa mal pichať ozon stále pod CT,aby to malo lepší účinok....
...ale prajem Ti,aby Ti to pomohlo :-)))))aj všetkým ostatným prajem krásne,teplé,slnečné a hlavne bezbolestné leto :-)))))))))))

malaanka

Viktoria3
som veľmi rada,že si sa podelila o svoju skúsenosť.
Keď sa na jeseň vrátim z liečenia,tak určite sa o to budem veľmi zaujímať.
Hlavne,že to robia pod CT.

Viktoria 3

Ahojte všetci. Idem sa podeliť o malú skúsenosť z ozonoterapie. Isto sú tu takí, ktorí to majú za sebou, no možno niekto potrebuje počuť niečiu skúsenosť. Bola som v Spišskej Novej Vci. Lekár ma najprv vyšetril,popozeral zdravotnú dokumentáciu a magnetickú rezonanciu...a potom ma pod CT-čkom vyšetril a pichol dva injekcie. Vôbec, ale vôbec to nebolo bolestivé. Povedala by som, že keď si pichám injekcie do zadku, tak ma to bolí viac. Potom nás na vozíku poodvážali na lôžka, kde sme 1/2hod. ležali. A to je celé. Nič strašné. O dva mesiace idem na kontrolu. Dokonca mám zaplatiť až potom. Platí sa 116,-€ za celú liečbu, ktorá pozostáva od jednej až do ôsmych procedúr.Tak som to počula. Bola tam pani až z Martina, pretože v jej okolí sa síce robí ozon, no čaká sa až pol roka. Tu dva-tri týždne. Bolesť mi síce nepoľavila hneď, aj dnes som doma v kľude, no verím, že to pômôže. Ešte ma lekár zjazdil, prečo necvičím SM systém každý deň, no v poslednej dobe som sa na to necítila, Potom budem pokračovať. Aj oni to preferujú za vhodné cvičenie na celkový svalový a pohybový aparát. Želám pekný deň.

dadula123

Tak toto sa mi podarilo :O)) na starý príspevok som reagovala :O))) neviem prečo ma prehodilo na staré príspevky a dátum som si nevšimla :O))

dadula123

Milka 3
Milka ak si chodila aj neurologovy pravidelne tak aj od neho si pýtaj posudok aby sa vyjadril.Mne neurologička píše posudok a vsetky správy čo mám tak si prefocujem.Ak by Ta neuznali tak sa odvoláš držím palce.

malaanka

dafne
ďakujem.
Keby bolo vidieť zlepšenie,tak po kúpeľnej liečbe,by som podala žiadosť znovu.
Rada by som sa zbavila mercedesu.