Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

milka 3

Tých 45% percent mi uznali na ID a na ZTP ma neuznali ale aj tak musim mat najprv vypoved a až potom mozem ist na urad prace.
Ale teraz musim hlavne vyriesit dceru a som strašne rada že je tu niekto ako Rolie.

milka 3

Malaanka

Rolie mi už vybavuje lekara tak uvidim.
Mne uznali 45% a z roboty sa mi ozvali že musim ukončit PN potom ist k ich lekarove ktory ma posudi ci som sposobila robit niečo na poste a ak nie tak mi daju vypoved.A u našho neurologa sa čaka ešte dlhšie. Ďakujem za to že niekto ako Rolie je.

malaanka

Milka3
a neurológ má tiež také termíny?
A deti môžu mať rôzne problémy s chrbticou,nemusí to byť hneď hernia.
A Roolie by ti nemohla pomôcť?
Čudujem sa,že s dcérou musíš tak dlho čakať.
Ak nede iné východisko,tak zájdi s ňou na pohotovosť na ortopédiu alebo neurológiu a tam jej dajú urobiť aspoň rtg chrbtice.
Dopovať ju hneď liekmi sa mi nezdá od obv. lekárky seriózne.Skôr ju mala poslať na rehab.
A inval.dôchodok nesúvisí s kompenzáciami a posúdením miery postihnutia od úradu práce a soc.vecí.Aj pracujúci invalid má nárok na kompenzácie,ak je posúdený ako ZŤP na najmenej 50%.

dafne

Ahoj Nanenka,
teším sa s tebou,že Ti je lepšie...prajem Ti,aby sa to dalej zlepšovalo...ako aj všetkým ostatným...
...ja som bola v Bojniciach vo februári..písala som aj postrehy. Nakoľko som bola 1x v kupeľoch, nevedela som ako to tam chodí....Bojnice sú pekné, ale sklamali ma dosť procedúry...boli veľmi krátke, to akokeby som chodila u nás na rehabilitáciu...masáž,perličková vaňa,elektrika,cvičenie(nestalo za nič),parafin,,plynové injekcie,plávanie...a čo sa týka vody je dosť slabá...pretože ked sme ju pili,tak vôbec ju nebolo cítiť....to sú moje skúsenosti, ja to však nemám s čím porovnať..aj ja som počula samé dobré chvály na Bojnice, preto som tam aj išla...ale najlepšie je,ked sa presvedčí človek sám :-))))

Nanenka

Pozdravujem všetkých – ešte stále z kúpeľov (Trenčianske Teplice). Ešte sa 2 krát vyspím a idem domov. Bolo tu fantasticky, oddýchla som a hlavne sa mi môj zdravotný stav zlepšil. Čo bolo aj účelom. Táto voda je neskutočne zázračná. Aj keď mi určite ostali nejaké problémy, ale výrazne sa to zlepšilo. 15.6. idem na kontrolu k neurochirurgovi, tak uvidím čo ďalej. Čaká ma ešte 3. etapa rehabilitácií, ale to po určitej dobe od kúpeľov. Takže ešte je predo mnou dlhá cesta.

Pre všetci:
Bol niekto z Vás v kúpeľoch v Bojniciach? Pretože aj na Bojnice tu mám od pacientov výborné referencie. Rozmýšľam, že by som tam skúsila ísť na nejaký týždeň za také 3 mesiace. Hlavne kôli liečivej vode. Budem rada, ak mi poviete svoje postrehy a názory na kúpele v Bojniciach.
Ďakujem pekne.

milka 3

Malaanka

Na urade prace som ešte nebola lebo čakam čo mi odpisu z roboty, ja som im napisala že žiadam o preradenie. Tak uvidim čo mi odpisu.Polala som im aj kopiu o uznani ID.Lebo ja som ešte stale zamestnana a sama vypoved dat nechcem tak uvidim.

Nevie mi niekto poradit či tieto naše problemy s herniou može mat aj 13 ročna baba? Lebo moja dcera sa mi stažuje už asi mesiac že ju bolia križe a že sa jej to taha raz do jednej nohy potom to prejde a zas jej to ide do druhj nohy. Ja som z toho už dost na nervy a objednala som ju u ortopeda minuly mesiac a objednal ju až na 29.6.Ale ona sa mi nedokaže ani zohnut ani si poriadne sadnut o vstavani ani nehovorim a lekarke obvodna jej dala Nimesil a Dorsiflex.

bianka117

Skúste pokial máte blízko kúpele chodit na perličkovy kupel + magnetoterapiu a masáže. Mne osobne to pomáha. Teraz mi pichaju kolagenove injekcie GUNA MD LUmbar a MD neural, lebo mi bolesti idu do nohy. Poistovna ich síce neprepláca, stoja cca 50 euro jedno balenie po desať injekcií. Mali by zlepšit hybnosť a zmiernit bolestivosť. Pichaju ji to na operovane miesto a SI zhybu. Aj minuly rok som zobrala sériu. Pichá mi ich algeziolog.

Bosco

malaanka - mám sa OK, striedavo oblačno. Minulý víkend som to trochu prehnal. Bol som na takej menšej 10 km túre v Nízkych Tatrách. Hore to išlo ľahko, horšie sa mi išlo späť, ale všetko som cítil až v pondelok + náročný týždeň v práci, ale dnes je to už lepšie. Ja už neočakávam, že sa môj zdravotný stav bude radikálne zlepšovať. Myslím si že som dosiahol zlepšenie aj nad očakávania lekárov, už to len udržať v takomto stave čo najdlhie. Tak ti držím palce, aby už konečne aj tebe niečo zabralo.

dadula123

Ahooojte
malaanka idem teraz v pondelok museli ma preobjednat lebo som dostala .. tak ma preobjednali na pondelok idem hned ráno :O( potom sa ozvem ako som dopadla .