Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Nanenka

Pozdravujem Vás všetkých.
Pokiaľ to bude možné, tak prídem ale s určitosťou to neviem povedať, pretože záleží, čo mi bude hovoriť "chrbtička". To je môj organizátor teraz :-)

malaanka

Bosco a ostatni
Ja tam budem,mne je jedno kedy to bude.
Roollie a Milka tam budu okolo obeda,pridu na wellness pobyt.
Rozhodnite vy ostatni,kedy vam to bude vyhovovat.
Ja sa necitim byt organizatorkou tohto stretnutia.
Urobme to kolektivne.
Zatial ani neviem kto tam pride.

Bosco

malaanka – keď už budeš vedieť o koľkej bude to stretnutie, tak daj vedieť. Termín mi zatiaľ vyhovuje.
josto – gratulujem, typický príklad, ako sa dá konzervatívnym spôsobom dosiahnuť výrazné zlepšenie. Podstatné je, že nohu už nevláčiš a bolesti už nie sú sústavné, ale menia sa zrejme podľa toho, ako ti platnička tlačí na nervový koreň. Človek to má vo svojich rukách a zmenou polohy sa dá bolesti predísť. Ozón je diskutabilný, niekomu pomôže, niekomu nie. Ja som ho nikdy neskúšal a ani mi ho pri mojej diagnóze žiadny z lekárov neodporučil. Čo sa týka záhradkárskych prác asi ťa nepoteším, lebo sú to vraj najhoršie činnosti pre platničky. Treba si dávať pozor, lebo zlepšenie môže byť prechodné.

josto

ahojte.. som aj zabudol na toto fórum. po 4 mesiacoch mi bolesti dosť ustúpili,kopec liekov injekcií a infúzií, a cvičenie a cvičenie, bol som aj u jedného pána v Senci na akupresúru,ten mi dosť pomohol,teraz raz týždenne chodievam do Púchova na súkromné rehabilitácie( trakcia,skenar terapia, masáže,cvičenia uvoľňujúce,tonizačné a posilňujúce,bankovanie) ak chcete ,dám sem aj kontakty a linky na ich stránky, začal som už na bicykli jazdievať( tam ma nebolí nič,len pichá v boku ,slabá kondička), 2-3 hodinky fungujem ako tak, ráno som bez bolesti,potom postupne raz v stehne sa objavy potom v lýtku a zase zmizne ,a opäť vráti,potom si ľahnem na chvíľku a dokola ,večer to začne aj v krížoch bolieť,ale nohu už nevláčim vôbec za sebou..chcem sa spýtať,či sa to aj vám takto prejavuje, či to je niečo prechodné,alebo sa to smeruje k uzdraveniu.. inak som skúšal aj lopúchové listy na zápal a fungujú,a tiež by som chcel skúsiť ozón,ale ak to smeruje k uzdraveniu asi ho vynechám )a čoskoro sa budú vyorávať zemiaky,tak by som chcel byť aj trocha užitočný,lebo už neviem ani čo je to motyka :(( želám viac a viac dní bez bolesti

Nanenka

Ahojte všetci,
plánujem sa zúčastniť "platničkového stretnutia", pokiaľ to bude len trošku možné. Dajte potom vedieť, kedy a kde.
Ďakujem.

miro70

malaanka
ahoj-myslím že nie, vo Veľkej Fatre je sedenia dole dosť treba len obsadiť, nikde som nevidel že by to niekedy bolo rezervované...