Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

nito
ďakujem za povzbudenie,ale ja som už skoro rok po operácii a stav sa mi nezlepšil,ba naopak,badám určité zhoršenie.
Bohužiaľ nemôžem brať infúzie (naozaj nemám žily na napichnutie,aj pri operácii som mala urobenú subclaviu) a preto sú možnosti mojej liečby obmedzené.
Vlani som bola prijatá na neurológiu na infúznu liečbu,ale aristi (aj algeziológovia) mi radšej dali ópiátové náplaste,akoby mi dali kanylu do subclavie a jugulárky.To sú centrálne žily.
Aj preto (okrem iného) som súhlasila s operáciou.Nehcela som byť na ópiátoch a teraz sa znovu k nim vraciam.
Čo sa týka inv.dôchodku,je to veľmi individuálne a veľmi záleží na posudkovom lekárovi.
Niekomu s tou istou dg. uznajú a inému nie.

nito

.Aj ja sa chcem opytat vas co tu uz dlhsie pisete ci vam bol priznany ciastocny invalidny dochodok a ci mam na neho narok ak mi trpne lava ruka i rebra a na operacii som nebol a ani by som pokial by sa dalo nechcel ist v buducnosti. Dakujem vam za odpoved. A este ked mozem malaanka je mi ta velmi luto ze operacia nedopadla celkom uspesne a ze mas po nej zdravotne komplikacie a navyse ti to poskodilo rovnovahu . Ver tomu ze sa to casom zlepsi a tvoj stav sa stabilizuje. Prajem ti hlavne vela zdravia a trpezlivosti aby tvoj stav sa len a len zlepsoval. Mam podobny problem ako ty s C5 az C7.

rusmar

obraciam sa Vas, pretoze po precitani prispevkov si myslim, ze mate najviac skusenost. Mam otazku. Uz rok som na PN s L4/5, S1. Nebudem popisovat neskutocne bolesti s vyzarovanim do koncatiny. Asi ma neminie operacia - pomocou 6 titanovych skrutiek, co vsak chcem oddialit, ako sa to len da (nazory lekarov sa rozchadzaju). Ale k veci. Chcem si podat ziadost o ID. Mam nadej, ak som nebola operovana? Bolesti mam, nemozem sa dobre hybat, chodit. Su dni, ktore len prelezim a to nespominam kopu liekov. Navstevujem ambulanciu chronickej bolesti, ale "nic moc".

nito

Ahojte :) . Som tu nový. Mám podobné problémy ako vy to znamená problémy krčnej chrbtice..dva platničky vysunuté a jedna prasknutá. Problémy sa mi začali koncom júna tohto roku a boli také velké že som v noci nespal kvoli bolestiam a nevládal som už dalej žiť. Tiež niesom zástanca operácie pretože i ked lekári na neurochirurgii tvrdia že je to nutné veľa sa dá poriešiť konzervatívnov liečbou..t.j. infúziami do ktorých sú namiešané štyri druhy liekou a tiež cvičením a správnou pohybovou aktivitou i ked takáto forma liečby je myslím dost zdlhavá ale zlepšenie sa počase dostaví. Netvrdím že už nemám žiadne bolesti ale sú podstatne menšie a dá sa s nimi dost dobre žiť. Predsa len vlastné platničky i ked poškodené sú vlastné ako mať v tele železné náhrady. Po 3apol mesiacoch PNky som sa rozhodol nastúpit do práce. Dúfam že mi to vydrží. Dufam že stýmto stavom sa bude dat žit aj nadalej i ked s miernymi komplikaciami. Prajem vám všetkým skoré uzdravenie a hlavne nevzdávajte sa zlepšenie sa časom prejaví aj bez operácie. Ahojte :D

milka 3

Ahojte už som tu dlho nebola .Pred mesiacom som začala robit tak dufam že to vydrži aj ked ma začala dost boliet zase druhá noha ale nevzdavam to a dufam že sa to nezhorši.robim v obchode 12 hodin denne každý druhy den tak uvidim. Dufam že sa nam podari ist aj na buduci rok na welness.Teším sa hlavne na smaragdovy bazen.

malaanka

Bosco,Roolie
dáte mi typ na klinovú podložku?
Tá tvoja Bosco by mi asi vyhovovala,len si na ňu treba zvyknúť.
Ja mám teraz pohybu až-až,ale asi toho nesprávneho.
Snažím sa cvičiť,ale ide mi to dosť ťažko,keď nemám stabilitu a mám závraty a poruchu rovnováhy.
V lete som si kúpila rotoped,že budem posilňovať nohu aspoň stacionárom,ale už ho aj predávam.Pre už zmienené poruchy.
Viete mi niekto poradiť,čo by bolo pre mňa vhodné?

Roolie

Ahojte vsetci a specialne Bosco a Malaanka :))

Bosco, dostala som od nascih na narodeniny taku istu klinovu podlozku pod zadok ako mas Ty :) tak sa ucim sediet na tom, ale je to zaberak kym si zvyknes.
Uplne s Tebou suhlasim, ze treba robit vsetko pokial Ta telo pusti, neobmedzovat sa prilis. Ja mam pohybu stale az az :) Co mi skodi su stresy v praci a to prekliate sedenie. minule som nevedela uz ani v kine obsediet. A chodim na vysku teraz tak tam tiez na prednaskach umieram na konci.
Zacal mi trpnut malicek na lavej ruke, znamena to nieco?? Niekedy akoby ten prst ani nebol moj :(

Malaanka, co sa to deje, hmm? Mas starosti, si tam sama na vsetko, preto sa Ti tak pohorsilo. :( v kupeloch si bola hviezda, vesela a v pohode. Je mi to luto. Zavolam Ti ked sa vratim z firemneho vecierka. cmuuuuk

malaanka

Bosco
to všetko sa snažím dodržiavať,ale...
Starám sa o mamu,ktorá má Alzheimera v pokročilom štádiu a niekedy som ju musela dvíhať.Popri pooperačných komplikáciách, je aj toto jedna z možností zhoršenia mojej chrbtice.
Idem na MRI hrudnej časti chrbtice,asi sú aj tam hernie.
Myslíte,že by mi pomohol dobrý fyzioterapeut?

Bosco

Malaanka – u nás laikov je veľmi ťažké urobiť správne rozhodnutie, ak ťa lekári postavia pred hotovú vec: buď operácia, ktorá sa možno nepodarí, alebo doživotné problémy bez operácie. Pomaly to už bude 20 mesiacov, čo mi lekári nedávali žiadnu šancu na zlepšenie ak sa nedám operovať. Mal som už stanovený aj termín a nakoniec som deň pred operáciou na vlastnú zodpovednosť odišiel z nemocnice domov a zaradil som sa medzi pacientov s konzervatívnou liečbou hernie disku. Minulý týždeň som bol na kontrole u neurológa, urobil mi základné vyšetrenie so záverom, že dynamika chrbtice je výborná a pomaly môžem začať športovať, samozrejme žiadne skákanie a behanie. Povedal mi, že u pacientov, ktorým sa do troch rokov problémy nezopakujú by to malo byť zahojené.Po týchto skúsenostiach môžem konštatovať, že človek musí byť trpezlivý. Na mojom príklade je vidieť, že príroda si vie poradiť sama, len treba dodržiavať určité zásady, ktoré mi odporučil aj môj taiwanský lekár: sedenie obmedziť na minimum, pri sedení musí byť panva vyššie ako kolená (nie nízke sedenie na sedačke), nesedieť s prekríženými nohami cez seba, žiadne rotačné pohyby, plávať len na chrbte nie na bruchu, dôležitý je správny matrac na ktorom spávate - ja potrebujem čo najtvrdší, najzdravšie je spávanie na chrbte resp. na bruchu nie na boku. A ešte jedna dôležitá rada, ktorú mi dal lekár s ktorou nie všetci budú súhlasiť. Nie je nutné cvičiť, ale je potrebné sa hýbať a čo najskôr robiť všetky činnosti ako predtým, pokiaľ mi to chrbtica dovolí. Týmto pohybom sa chrbát posilňuje prirodzene a u mňa to zatiaľ funguje.

malaanka

Ahojte.
Tak sa mi už dostalo pomoci a som znovu na opiátových náplastiach.
Vlastne som teraz na tom horšie ako pred operáciou,pretože vtedy som namala poruchu rovnováhy a stratu stability.O mojom mercedese ani nehovoriac.
Aj keď sem chodí už málokto,musím si niekde vyliať srdce.
Vám ostatným prajem len zlepšenie.