Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

rusmar

V prvom rade vsetko naj... v roku 2013 hlavne vela zdravicka vsetkym.
Neviete co je s MUDr. Levkusom - neurochirurg Kosice.
Mala som ist k nemu na kontrolu a zaroven na konzulataciu ohladom bedrovej chrbtice a bolo mi povedane, ze je na dochodku a ze uz nepracuje. Ved ma len 53 rokov.

dafne

Ahojte milí platničkári,
prajem všetkým v tomto novom roku hlavne veľa veľa veľa...zdravia, aby sme si tu písali už len samé pozitívne správy...veľa šťastia, úspechov v pracovnom i osobnom živote, aby tento rok bol lepší ako minulý a horší ako budúci :-)))

miro70

Tiež sa hlásim po dlhšej dobe ako Nanenka...
takže po dvoch operáciach môžem len skonštatovať že cvičiť sa fakt musí, ja tak ako aj Nanenka asi 40 min. denne okrem víkendov..už by som mal asi výčitky keby nie...síce nie som úplne fit ale dokážem pracovať manuálne aj 12 hodiniek denne a za posledných 8 mesiacov žiadne voľno a väčšinu víkendov tiež odpracujem, čo však stále nemôžem je beh alebo rýchla chôdza a ešte pár drobností...ale hlavne všetko dvíhať a prenášať tak ako sa to má... A hlavne Šťastné a veselé ***

Nanenka

Pozdravujem Vás všetkých po dlhšej dobe.
Čítam Vaše príspevky a ako tak zisťujem, že je to naozaj individálne u každého a každý z nás využíva rôzne formy / spôsoby na zlepšenie svojho zdravotného stavu, čo sa týka "platničiek", chrbtice.
Môžem povedať, že po roku od operácie naozaj NEĽUTUJEM, že som ju podstúpila, pretože aj keď boli komplikácie, tak to už nie je to čo predtým. Absolvovala som rehabilitácie od januára až do novembra, k tomu kúpele a každodenné cvičenie, v ktorom pokračujem aj doteraz. Trvá mi to cca 45 min., niekedy sa mi naozaj nechce, lebo ma sa mi na návštevu "tlačí pani Lenivá" :-D, ale NIKDY som jej neustúpila.

nito:
Ja som taktiež dlhé roky žila s dvoma prasknutými platničkami (cca 10 rokov), a môžem povedať, že sa to v poslednom roku tak zvýraznilo, že som veľa krát bola na PN a povedala som si DOSŤ, pretože bolesti boli neznesiteľné. A ako mi bolo povedané: poškodený nerv nie je možné technicky zoperovať. Je to naozaj ťažké rozhodnutie či ísť na operáciu alebo nie. Ja dodnes naozaj neľutujem a šla by som aj napriek komplikáciám, ktoré nastali po operácii (prečítaj si moje príspevky z 12/2011 - 2/2012). Vzdávam veľkú poklonu PÁNU DOKTOROVI - MUDr. Juraj Šutovský, pretože to je výnimočný lekár. Raz som niekde počula úžasný výrok: Viete aký je rozdiel medzi dobrým a výnimočným lekárom? Dobrý lekár Vás lieči a výnimočné lekár dokáže zázraky.

Prajem Vám všetkým príjemné predsviatočné dni a ĎAKUJEM aj VÁM všetkým za Vašu podporu, lebo mi to pomáhalo a aj pomáha.

malaanka

milí platničkári
Včera bol rok,čo som bola operovaná na krčnú chrbticu. A moja bilancia bola veľmi smutná.Už som tu všetko popísala,takže len konštatovanie,že sa mám teraz horšie ako pred operáciou.A pridružila sa aj bolesť hrudnej časti chrbtice a ľavej nohy.
rusmar,nito
väčšinou priznávajú čiastočný ID.Tam kde je pridružená komplikácia tak aj celý.
Cesnak,
tebe dali mylné informácie.Závisí to od zdrav.stavu a potom ešte aj od ľudí,ktorí to posudzujú.
Poznám prípady,keď na tú istú dg. a tie isté zdrav.problémy boli iné rozhodnutia.
Treba si dať žiadosť a nedať sa.Keď treba,tak aj podať odvolanie.
Všetkým vám želám bezbolestný adventný čas,pokojné a šťastné vianočné sviatky.

nito

Ahojte vsetci platnickari. Chcem sa vas len opytat nato ci sa da plnohodnotne zit s prasknutymi platnickami a ci casom nedochadza k zhorseniu tazkosti. Totiz chcem bojovat bez operacie a preto sa vas pytam ake mate s tym skusenosti a ci casom si telo na to poskodenie nejak nezvykne a ci sa to moze casom stabilizovat aby sa s tym dalo roky zit a dozit sa dochodku bez nutnosti rezania skalpelom.Dakujem vam za odpoved a prajem co najmenej tazkosti a kvalitneho zivota bez bolesti.D.

rusmar

cesnak
velmi s Tebou citim a je mi luto, ze Ti operacie nepomohli. Davas mi silu a tak zabojujem. Dakujem za info a zelam vsetko dobre.

cesnak

rusmar....som po druhej operácií L4/5 mám strašne bolesti,uživam naplaste opiatové a pribudla mi aj palička..operaciou mi ešte stupli bolesti..ja som prestavla chodiť na nohu,kým chodiš nedaj sa operovať....a mne bolo povedané...ak si po operacii nemáš nárok na invalidný,operácia je na to,aby sa stav zlepšil...ale som plný invalid po veľkom boji..veľa zdravia a bezbolestný život ti prajem...asi vieme o čom píšem..

cesnak

rusmar....som po druhej operácií L4/5 mám strašne bolesti,uživam naplaste opiatové a pribudla mi aj palička..operaciou mi ešte stupli bolesti..ja som prestavla chodiť na nohu,kým chodiš nedaj sa operovať....a mne bolo povedané...ak si po operacii nemáš nárok na invalidný,operácia je na to,aby sa stav zlepšil...ale som plný invalid po veľkom boji..veľa zdravia a bezbolestný život ti prajem...asi vieme o čom píšem..

Bosco

Roolie – hlavne aby si mala klinovú podložku položenú na tvrdej rovnej stoličke bez čalúnenia, inak sa jej účinok znižuje. Ja som mal zo začiatku pri sedení bolesti medzi lopatkami, ale po dvoch dňoch to bolo OK. Používaj ju aj v práci resp. na prednáškach ak sa dá. Po mojich osobných skúsenostiach, žiadne drahé anatomické kancelárske kreslo nenahradí lacnú drevenú stoličku s rovnou plochou na ktorej je položená klinová podložka.