Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

nito

Ahojte vsetci. Tak pišem ako sa mam tak vselijako len nie dobre raz je to horsie raz lepšie. Lepšie sa mam v doobednajšich hodinach v poobednajšich hodinach dna je to o tažkostiach ešte že v noci aspon spim ,lebo pred hospitalizaciou na neurologii som ani spat nemohol.Zacal som chodit do prace zatial sa to ako tak da a to chodim na smeny. Co mi pomaha tak to je pohyb hlavne chodza vtedy sa mi to trpnutie zmenši avšak sedenie hlavne v kresle tak to je hroza. Co sa tyka cvicenia po cvičeni pozorujem zhoršenie zdravotneho stavu tak už necvicim a radšej chodim. Na operaciu zatial nechcem ist lebo dnešne operacie su dost invazivne s mnohymi nežiaducimi nasledkami predsa len technika a postupy sa coraz viac vylepšuju s menej invazivnymi zasahmi do organizmu ako je napr. na zapade nukleoplastika a pod. Avšak ak nebudem moct už vydržat budem musiet ist čo spravim. Ako sa ale mate vy ostatny s podobnymi problemami? A čo ty malaanka rozmyšlam o tebe ako sa maš ty či sa za posledny mesiac u teba niečo zlepšilo a čo na tvoj zdravotny stav hovoria lekari.Prosim napište mi. Prajem Vam vela zdravia a sily zvladat svoje tazkosti. AHOJTE.

PETERsro

NITO: Či ísť na operáciu, alebo nie.. odporúčam ti vyhľadať neurochirurga, ktorému budeš dôverovať a spoľahni sa na jeho odporúčanie. Pretože je hlúposť dať sa operovať za každú cenu a rovnako hlúposť za každú cenu sa operovať nedať. Treba mať na pamäti, že poškodenie nervu už žiadny operatér neopraví. Maximálne zastaví ďalšie zhoršovanie, uľaví od bolesti. Iste ale nevylieči a ak je tvoj stav vážny, sileným odkladaním operácie si len urobíš zle. Čím ale samozrejme netvrdím ,že práve ty musíš operáciu podstúpiť. Viem o čom hovorím, momentálne som mesiac po štvrtej operácii.. Tri krát kríže, raz krčná..

malaanka

milí platničkári
Už dlhšie tu nik nepísal.tak to chcem posunúť
Ako sa všetci mávate,naozaj ma to úprimne zaujíma.
Aspoň pár slovami dajte o sebe vedieť.
Prípadne aké máte nové poznatky,metódy a pod.

malaanka

Ešte nepracuje,je na PN a bude mať ambulanciu v železničnej nemocnici.Cez ústredňu sa k nemu dovoláš.
A má už 63 rokov a preto je na dôchodku.Už musel odísť z FNLP.

malaanka

rusmar
teraz som hovorila s dr.Levkušom a máš pravdu,ale len čiastočnú.
Je na dôchodku,ale bude pracovať v železničnej nemocnici,tam pracoval aj predtým, raz do týždňa.
Teraz je na PN a asi tak za týždeň by už mal nastúpiť do práce.

rusmar

malaanaka
minuly rok ano, tiez som k nemu chodila na kontroly. Dalsia mala byt prave v januari, ked som sa objednavala na Terase, sestricka hovorila, ze uz tam nepracuje, nech zavolam do Novej nemocnice na neurochirurgiu. Zavolala som a tam mi oznamili, ze uz nepracuje, ze je na dochodku, co ma dost prekvapilo. Len som chcela vediet - neviem ku komu zase budem chodit ...

malaanka

rusmar
kto ti povedal,že nepracuje?Je to môj neurochirurg a ešte minulý rok normálne pracoval.
Všetkým
veľa,veľa zdravíčka,ústup bolestí a zdrav. problémov všeobecne a pracujúcim platničkárom veľa úspechov v novom roku prajem.