Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

dadula123

malaanka
tak to si ma potešila som si myslela že náplaste nesmú ostat nejaký čas pred operáciou .Lebo som počula že sa nesmú brat lieky ked sa ide na operáciu.

malaanka

dadula
aj keď som išla na operáciu,tak som ich mala nalepené.Pred operáciou som bola na predoperačnom ARE vyš. a arista mi povedal,aby som si ich nechala,že aspoň budem mať menšie bolesti.
Nemala som žiadny absťák,ale vtedy som ich ešte tak dlho nebrala.

Aj mňa by zaujímalo,či dávajú ozón aj na krčnú chrbticu.

nito

Neviete niekto ci aj na krcnu chrbticu aplikuju niekde ozon a kde na slovensku a ci niekto na ozone s krcnou bol a ci mu to pomohlo. Za odpovede dakujem.

dadula123

malaanka
berieš v tabletkách ?Ja si lepím a uz strasne dlho.A ked si mala prestávku nemala si absták??Davali Ti niečo?Ale ked si sla na operáciu tak si ich vtedy nejaký čas nemohla brat že ?Neviem ci ked sa ide na operaciu tak nemozu sa brat ziadne lieky.

[zruseny22]

Prosim, je tu niekto, kto by mi mohol povedat, ci mozem pri tejto dg. aspon bicyklovat- cvicit na rotopede? Viem, ze nemozem behat, skakat, ale chyba mi sport. Mam 27 rokov, diagnoza z 28.8. 2012- Extruzia disku C5-6 vpravo lateralne so sekvestraciou a kompresiou miechy a korena C6 vpravo+ este Protruzia disku Th3-4 paramedialne vpravo.

Bolesti momentalne nemam, dakujem.

malaanka

dadula
Ja som vysadila ópiáty po operácii,pretože bolesti mi prestali.
Bola som bez nich skoro rok a až koncom minulého roku,keď sa mi vrátili veľké bolesti,tak mi ich znovu predpísali.
Bohužiaľ mi málo zaberajú,bude mi treba zvýšiť dávku.
Viktoria
kde si bola na ozóne?
Na driekovú chrbticu aj mne doporučujú ozón,ale ja stále váham,keď niekomu je ešte horšie.

dadula123

Ahojte dávno som tu nebola len ked som potrebovala niekolkokrát poradit .Teraz som citala ze niektorý z Vás začali užívať opiaty.Skúšali ste vysadit opiat a ako Vam potom bolo?

xtinusx

Viktoria 3, ahoj chcem sa opytat, tiez som bola na ozone, no mne je horsie, nedokazem sa hybat ako predtym , driek a kostrc ma neskutocne boli. mala si aj ty nejaké bolesti po zákroku? je to uz skoro 4 den a je mi stale horsie a horsie a neviem ci je to bezne, alebo mi to ublizilo :(

Viktoria 3

Ahojte....všetci starí a noví platničkári...všetko naj v novom roku.. nech sú naše dni len lepšie a menej bolestivejšie...
Ja mám za sebou už štvrtý ozón...ani neviem či to mám na hlas povedať.. už si ani nepamätám jeden jediný týždeň tak bezbolestný ako je tento... cítim tlak v krížoch, no tie ukrutné spazmy celou nohou sa zatiať neukázali. Aj cvičiť začínam s radosťou....a ako čítam, tý poctiví, ktorí to robia pravidelne mi idú naozaj príkladom. Ďakujem ! Čítala som tu o klínovej podložke 2v1...mám ju skoro rok a je úúúžasná. Môžem odporúčať! Stojí za tie peniaze.

xtinusx

Ahojte, aj ja mám herniu disku L4-5, 5mm , včera som bola prvý krat na ozonoterapii.... len toľko , že katastrofa.. dnes už asi umrem od bolesti.