Syndrom drazdiveho creva

RNG

plantago ovata je latinsky nazov pre indicky skorocel, v indii nazyvany isabgol/isphagula(obilnina), ktoreho plevy sa predavaju doma pod menom psylium.
Collostrum je prve 1-3 dni nadojene mlieko vsetkych cicavcov, kravske kollostrum je mimoriadne bohate na liecive a ochrqanne imunoglobuliny a antibakterialny Lactoferrin.
Prichadza ako suseny prasok v tobolkach obvykle, zriedkavo aj ako cisty prasok.

[zruseny12]

...ale bolo by dobre,keby si si dala urobit testy na alergie ako je lepok,mlieko laktoza, kazein atd.
lebo,toto je dost dolezite,ked clovek ma problem z travenim...

[zruseny12]

...tak,ja osobne nemozem mliecne vyrobky,lebo som alergicka na ml.bielk.kazein...ale,ci inym odporucat ci nie,to je na kazdom...

a2

takze neodporucate vobec ziadne mliecne vyrobky okrem bielych jogurtov ako napr. aktivia sladka? a co obycajne maslo? mlieku sa vyhybam a syry jem velmi malo. kavu pijem bez mlieka odvtedy co mi zacali tie crevne problemy. a tiez len v urcitych hodinach (nepijem ju ranu ked je v cinnosti crevo, zaludok, na obed ked je srdce a medzi 15 a 17 ked su oblicky)- je to spravne?

[zruseny12]

jaj,ja som myslela,ze si zle pochopila,asi si sedim na kably....:0))))....

co ine nam ostava,ked uz strati clovek aj homor,v zivote...tak potom uz,nam nic nepomoze...

joni_

RNG, da sa pomoct zvysenim prijmu vlakniny aj ked su traviace problemy sposobene Sjogrenovym syndromom? a zvlast ked momentalne beriem Plaquenil?

a2

RNG dakujem. mozem sa este opytat kde zozeniem psylium? aj som citala od damiana na zac. tejto temy 1 lyzica psylia zmiesat s 5-10 g collostra + voda, vypit po 2 hodinach dat silnu davku probiotik s jablkom a po 8 hodinach zopakovat. To psylium a colloster dostanem v lekarni? a co znamena silna davka probiotik? ja mam doma v chladnicke probiotika v tabletkach (75 tabl.balenie). a to plantago ovata?