Syndrom drazdiveho creva

[zruseny12]

joni_...ahoj,ja sa mam tak aj tak...podla zdravia,zacala som brat probiotika a enzymi....tak uvidime,ako bude...zacala som vsetko jest okrem mliecnych vyrobkov,tie enzymi su fakt velmi dobre,myslim,ze hned je poznat,ze travenie sa zlepsuje....sak aj probiotika...budem ich brat 3mesuace...

joni_

ahoj ako zijete, a co vase travenie?
ja mam neustale bolest brucha, uz to zacina byt unavne, ale inak to ujde, dnes som trochu pomahala doma s uklidom a potom ma zas vsetko bolelo, velka unava a nevolnost, ale po odpocinku sa to zas ukludnilo...

bambussa

ach jaj, to sme dopadli, my obycajni spotrebitelia, zakaznici, pacienti..
nastastie mame este aj svoj usudok a svoje skusenosti a kazdy ak ma trpezlivost sam zisti co mu robi dobre a co nie

RNG

zialbohu tak to je, netreba verit nicomu a vsetko si dokladne prestudovat. A aj tak si clovek casto nie je isty....
Rozsiruje sa plno bludov, niektore z nevedomosti, niektore naschval, lebo to niekomu nesie zisk.

bambussa

tak ale ked to pisu lekari vo svojich monografiach tak to musia mat vedecky potvrdene nie?? tak ja uz neviem comu mam verit potom

RNG

nikto nikde vo vedeckej literature nedokazal, ze helicobacter pilori potrebuje pre svoje rozmnozovanie velke mnozstvo kyselin.
Doplnok kyselin zlepsi travenie a zastavi mnozenie sa bakterii a kvasiniek v zaludku.
Dobra forma je napr Betain HCl

bambussa

no jo, ale ako vies ja probiotika beriem a nic :( ale mozno je to tym ze uz neberiem vlakninu a tolko zeleniny a ovocia teraz nejedavam..
rng - a co s tym teda? viem, ze ppises o tych kyyselinach stale, ja ti verim, ale ako ju zvysit?? navyse ako mam vediet ci mozem, teda ci este nemam helicobaktera ked som nebola na kontrole. lebo on sa mnozi prave v kyslom prostredi. mozeme mat znizenu tvorbu kyselin po brati liekov na helicobaktera tak dlho? teda niekolko mesiacov po tom co ich uz neberieme??? neviem.. a mame teda skusit tu striebornu vodu alebo ako inak proti tomu bojovat? dakujem.

[zruseny12]

bambussa ihlu a sfuknut...:0))))....
nie,to som sa len smiala...no to je prave to,co ani ja nemozem nejak odstranit,ale niekedy je normalne a niekedy ho mam nafuknute...ale prisla som na to,ze ked enzymi pouzivam,tak ho mam ok,aj probiotika...

RNG

este raz zopakujem, kvasenie v zaludku moze nastat len pri nedostatku zaludocnych kyselin.
Kyseliny zastavia kvasenie a zabiju vacsinu bakterii a virusov.
Ked sa bakterie volne rozmnozuju v zaludku, vytvaraju nielen plyny a kvasne peny, ale niektore aj rozne toxiny a hnilobne produkty. Jeden glg striebornej vody to zastavi na 3 hodiny, co casto staci na to, aby sa jedlo dostalo dalej zo zaludka do criev a to bez rozmnozenych bakterii z malokysleho zaludka. A teda ziadna nevolnost.
To je ale len adresovanie symptomu, nie vyriesenie problemu z malo kyselin.
Kyseliny su potrebne doplnit, inac telo nestravi jedlo a je podvyzivene na niektore materialy.
Clovek s normalnou vahou, dokonca aj tlsty este moze byt podvyziveny
na niektore materialy, to si treba vzdy pamatat.

bambussa

ahojte, nejako sa tato debata zo syndromu drazdiveho creva zvrhla do debatky o vselicom :) ale to je super, pokecat si s ludmi ktori maju rovnake al. podobne problemy.
a ako sa dnes mate vsetci? ja mam stale nafuknute brucho, vyzeram ako v 5. mesiaci :( aj ked som schudla. neviem co s tym mam robit, vie mi niekto poradit? aj ja chcem nosit pekne veci na sebe :( inak uz ma neboli brucho, len mi niekolkokrat za den nevolno asi ako nam vsetkym po helicobakterovi..
uzite si zvysok dna :)