Syndrom drazdiveho creva

a2

romano a spol :) vsetko je ok :) ja si rada precitam vsetky tie prispevky. a sem tam napisem aj ja ten svoj :). takze cervene vinko mozem, ale tiez ho skor pijem len zriedka a v malom mnozstve, teda celkovo alkohol moc nemusim, aaaaaaaaaaaaaale sem tam si daaaam :) zato sladkost skoro kazdy den.

joni_

romano skus s tym nieco robit, nie s ludmi okolo - niektorych nikdy nezmenis, ale so sebou, je to tazke, aj ja som povaha ze kazdemu chcem pomoct, ale ucim sa ze to tak nejde donekonecna, postupne sa ucim viac mysliet na seba - presvedcit moje svedomie ze to nie je zle, ze je to prirodzene chranit aj seba a nie len inych, nejak v tom drzat rovnovahu... no tazko sa take veci v cloveku menia, mne pomohol v tomto aj psycholog
stres vie narobit poriadne skody a hlavne na traveni a imunite, tak davaj na seba pozor
vies nakoniec som si povedala, ze ked si nazeniem problemy (trebars aj takymi dobrymi vecami ako je pomoc inym) tak si to odskacem JA, oni nebudu musiet potom znasat tie bolesti a problemy, ide tu hlavne o MNA

[zruseny12]

no ty to mozes mat zo stressu...romano...mne stress moje ochorenie len rapidne zhorsil...keby som nebola v stresse tak tiez mozno to az take zle nie je....a este ta alergia na mlieko a mliecne vyrobky a ja som ich jedla denno denne a vela...

romano

joni,len maroduj odpočívat treba a mas pravdu nechcem si pripustit že ma zneužívaju ale bude to tak , vieš kolko krat som sa už opalil ale tak poriadne ako keby ti napluli do tvare a je pravda aj to že to mam v sebe taka potupa nechapem ako to niekto dokaže a tak sa to kopí kopí kopí preto simyslim že tieto problémy su zo stresu a hlavne nervy a tie sladkosti ani ja niekedy neodolam

joni_

ahoj, dobre ranko
no cukor ani mne moc dobre nerobi, ale zas uplne bez to nedokazem :-)
romano je naozaj fajn ked druhym pomahas, ma to tak byt ale len po urcitu hranicu, musis sa naucit aj povedat NIE, lebo - ked sam seba znicis uz potom nikomu nepomozes, takze vsetko s mierou (ja viem ze sa to lahko pise)

bola som dnes na kontrole, som dalsi tyzden PN, nemam dost sili ist makat do prace, travenie s tymi liekmi dost zapasi, ale ostatne veci sa ukludnili, a vraj tie vedlajsie ucinky co sa doteraz neprejavili uz asi nepridu, fuuu som rada, takze vlasy by uz mali zostat tam kde su... ale aj tak musim byt v strehu ci sa nedeje nieco vazne

[zruseny12]

no sak sa hovori,ze kecup obsahuje najviac cukru vsade to pisu...ja nejem vobec sladke,nemozem...u nas tiez svieti slnko je pekne a zavidim ti tu pracu aj ja by som rada do prace...:0((((....a k tomu vinu,viem,ze to odporucaju,ale urcite nie na gastritidu...tu uz jedna taka bola z konakom...komu ako pomaha...
obed aso fakt bude dieta...
a ty si vcera nemal letecky den po obede?

romano

čaute,slnko vysoko prace vela ( ako kto ) nalada zatial ok ( ako kde ) na obed ???? bude dieta ( možno ) a to vino mi fakt odporučil lekar a čo sladkosti to je u mna zabijak nemate zle skusenosti je aj o tom kniha cukor ako med - cukor ako jed u mna to sedí na 100% a kečup o tom ani nechcem hovoriť