Syndrom drazdiveho creva

[zruseny12]

a2....neviem,ako by som ti to vysvetlila,ale bola tu niekde stranka na to...je to len podrazdene crevo stressom a stravovanim...ked to najdem napisem ti...tu stranku...

[zruseny12]

diky...presne,aj ja musim castejsie a pomenej...ale ako pises,ked cloveku zachuti tak nevie kedy dost,ale tak sa ucime,co mozeme, co nie si dovolit...
ja zasa obalujem vo vajicku a struhanke a nepouzivam muku...ale kazdy ma svoj postup...a aj robi,podla toho,co moze a nemoze jest...

joni_

tak prajem dobru chut :-)
to vies aj ja si dam obcas napr. kusok cokolady, len nesmiem casto lebo potom je zle, minule som si dala smazenu cukinu normalne obalovanu vo vajci, lenze ja mudra som si dala asi 5 kuskov naraz a potom ma bolelo brucho, tak radsej vsetko obalujem bez vajec s trochou vody, ale v malom mnozstve obcas to neuskodi :-)

[zruseny12]

tak to je pravda...presne aj ja to tak mam,jedenie pre cloveka je velmi dolezite...tak ti drzim palce,nech to nejak zvladnes tie ostatne veci...
ja dnes budem mat bramboraky od vcera...a i ked nemozem acidof.mlieko tak som si ho kupila....jedno raz za cas si myslim,ze neposkodi...

joni_

no z toho travenia som fakt rada, ze to ide, keby som nemohla jest uz by som vobec nemala silu bojovat, to je zaklad
skor mi davaju zabrat ine veci - silne bolesti hlavy, poruchy spanku, bolesti klbov, velka unava atd... to su vsetko dalsie vedlajsie ucinky, snad to nejak rozchodim??

joni_

ahoj, no nestiham vsetko citat, len ma zaujalo co znamena vlastne IBS?
musim povedat ze mam za sebou asi prvy uspech od zaciatku liecby :-) (pre tych co nevdia beriem antimalarika kvoli Sjogrenovmu syndromu) napriek obavam doktorky moje travnie po prvom tyzdni este stale funguje, je mi sice tazko a boli ma brucho ale stale sa celkom fajn najem, castejsie male mnozstva ale chut do jedla mi zatial nechyba... dufam ze to tak zostane, doktorka ma strasila ze toto nezvladnem, no ved uvidime...
takze dnes na obed ma caka smazene kridelko - samozrejme bez vajec a zemiaky, uz sa tesim :-)
prajem pekny den