Syndrom drazdiveho creva

RNG

malypavuk, tie hnacky su len docasne, pokial sa crevo vycisti od roznych toxinov tam nasadanych, co sa nemohlo,bez vlaknin, lebo sa nemalo do coho zapriet. Po vycisteni criev psylium a ine vlakniny neprehanaju, prave naopak stuzuju stolicu
Vyhybanie sa vlakninam pocas hnaciek len predlzuje cas zamorenia criev.
Tvoj lekar ako obvykle ide za priznakmi a odstranenim priznakov, nie za podstatou, ze zamorene creva treba precistit, a to bez vlaknin nijak nepojde.

malypavuk

Nepapajte vlakninu ked mate hnacky,bude vas len prehanat. Ja som to tiez o psylliu pocula,som si o kupila,ked som mala tie problemy a zakazdym do hodiny po psyliu ma prehnalo ako diveho psa. Pytala som sa aj mojho gastraca a ten mi povedal,ze vlaknina je super vec a ootrebna,ale ked ma niekto hnacky, vlakninu(tak ako aj mliecne vyrobkz) vynechat,lebo praveze podporuje vyprazdnovanie.

sssisssa

a2 ale odkial zoberiem ten kolost.? u mna toto vsetko rozprudila hlavne VS a teraz uz sa neviem toho zbavit.. dost mi v tom pomaha psychologicka

a2

sssisssa ani ja som zatial neuzivala psylium ale sa chystam kupit si ho a uzivat. vraj pomaha aj pri hnackach aj pri zapche. mne osobne pomohla jedna kura s doplnkami, no bolo velmi velmi draha, ale ucinna. no musela by som v nej pokracovat este dlhsie, no to si z financ. hladiska nemozem dovolit.
mne zacali problemy ked som mala stres pri vodeni dietata do skolky a kazde rano mi robil riadny cirkus. odvtedy sa z toho neviem dostat a este som prekonala aj crevnu infekciu (chripku) pred 2 rokmi. tak asi postupne si to musim dat dokopy. skus to pylium urcite. to ti neublizi a ja si ho kupim.alebo skus 1 lyzicu psylia a 15 tabletiek kolostra zmiesat do pohara s vodou a vypit po 2 hodinach probiotika s jablokom a zopakovat to po 8 hodinach. vraj to pomohlo niekomu proti hnackam. tusim damian to pisal.

sssisssa

a2 ja som brala asi 3 mesiace probiotika ale ziadne zmeny a psylium som este nikdy nebrala a neviem ci by to pomohlo ked je to z nervozity. a aky mas pribeh dna vsetko robis v pohode alebo ti to v tom brani toto vsetko...

a2

sssissa, ano. aj ja ich mavam pravidelne kazde rano a nedajboze ze mam z niecoho strach. to radsej ani nejem. a niekedy ma prezenie aj po jedle. neviem ako sa toho zbavit. jedine na to nemysliet. ale to je moc tazke ked mas take problemy. potom je dobre uzivat probiotika, psylium a este ine veci.

sssisssa

tato otazka sa tu asi hodi ma niekto skusenosti z tym ze ma stale riedke stolice sposobene zo psychiky? ako sa ich zbavit? diky

a2

lejn ahoj, mame sa tiez ako kedy. dnes mi je napriklad dost divne. a tebe co je konkretne?pekny den.

rono, uz si na to prisiel? :))

lejn

nazdarej ako sa vsetci mate? ja na nic je mi po fyzickej aj psychickej stranke na NIC kedy to vsetko prejde :( pekny den prajem